Příspěvky uživatele - Marie61

Zakrslý šeřík Palibin na kmínku-řez, 28.9.2018
Dobrý den, dnes jsem koupila ve výprodeji zakrslý šeřík Mayerův Palibin- na kmínku-zapěstovaný v květináči. Předpokládám, že ho mohu ještě teď na začátku podzimu zasadit. Korunka ale nemá pravidelný tvar, je poměrně řídká a větvičky jsou dost dlouhé.... celý příspěvek >
Neznámý citrus, co s ním?, 3.10.2017 Obsahuje fotku
Dobrý den,  kamarádka mi přivezla vzrostlý citrus, který chtěl její šéf vyhodit. Tak jsem si ho vzala, snad se mi podaří jej dále pěstovat. Nevím, jaká je to odrůda, měl by to být údajně citroník. Nevím, jestli je to semenáč nebo roubovanec, ale... celý příspěvek >
Vzrostlé borovice - nemoc?, 14.7.2016 Obsahuje fotku
Dobrý den, asi před 10 lety jsme koupili rodinný domek, u kterého byly tři již poměrně vzrostlé borovice. Nevím, jaký je to druh, snad nějaká "náletovka", ale v blízkosti domu máme les ze stejných borovic. Během 10 let borovice ještě hodně vyrostly,... celý příspěvek >
Mladé růže Amadeus a Laguna, 7.7.2016
Pětičetné listy tam jsou, to už jsem zjistila... Tak že já šmiknu jen přímo ten květ a jinak to nechám být... Díky moc...
Mladé růže Amadeus a Laguna, 7.7.2016
Dobrý den, to je mi jasné... ale...ty keříky jsou malé, mají výhony tak asi 40 cm dlouhé a na jejich koncích jsou květy. Dle "chytré knížky" by se měly odkvétající květy odstřihnout nad prvním pravým listem, což je tak 25 cm nad zemí..a o to mi... celý příspěvek >
Mladé růže Amadeus a Laguna, 6.7.2016
Dobrý den, nedávno jsem si koupila 2 pnoucí růže-Amadeus a Laguna. Jsou to ještě malé keříky, byly koupeny v konteinerech na prodejní výstavě. Mají již květy, jsou nasazeny u nově vyrobených opor. Protože s růžemi teprve začínám, tak bych se... celý příspěvek >
Dolomitický vápenec do kompostu, 30.6.2016
Máme na zahradě založený menší kompost o ploše asi 2,5 m čtverečního. Do kompostu dáváme klasicky vše, co máme- trávu, drcené větve, zeleninový a ovocný odpad z kuchyně. Vždy, když posečeme trávu, přidáme trochu zahradní zeminy. Máme však doma asi 3... celý příspěvek >
Přehnojení nebo nedostatek železa?, 5.6.2016 Obsahuje fotku
Dobrý den, jak poznám, že je kytka přehnojená? Mám hořcový stromek, vlastně teď už keřík. Po zimě jsem ho přesadila, pěkně rostl, zaštipovala jsem ho a začaly se objevovat květy, tak jsem ho přihnojila (kristalon plod a květ). Hnojivo jsem namíchala... celý příspěvek >
Písek z filtrace do kompostu?, 15.5.2016
Děkuji za odpově
Písek z filtrace do kompostu?, 15.5.2016
Dobrý den, po 10 letech jsme měnili písek v bazénové filtraci. Předpokládali jsme, že písek bude silně znehodnocený, popřípadě "spečený" a hrudkovitý, slepený od vápenných usazenin. K našemu překvapení byl písek sypký, čistý, jako nový... dle našeho... celý příspěvek >
Omezení růstu, podpora kvetení, 31.3.2016
Pátrala jsem po internetu, ale je to pro mě složité a pro běžného zákazníka asi neprodejné, běžně se něco takového asi sehnat nedá...:-(
Omezení růstu, podpora kvetení, 30.3.2016
Dobrý den, existuje nějaký volně prodejný přípravek-hnojivo, které omezuje růst zelené hmoty a podporuje kvetení?. Údajně takové přípravky používají velká zahradnictví. Mám problém s některými kytkami (např. stromkový oleandr), který už je hodně... celý příspěvek >
Pozdně kvetoucí rhododendron, 28.3.2016
Dobrý den pane Josefe, děkuji za vyčerpávající odpověď..:-). Budu hledat na internetu, snad se některý pozdě kvetoucí rododendron dá sehnat, i když pochybuji, že by je vedlo nějaké menší zahradnictví nebo supermarket.  Nejkrásnější zahradu... celý příspěvek >
Pozdně kvetoucí rhododendron, 27.3.2016
Někde jsem četla, že existují rhododendrony a azalky, které kvetou, pozdě, v červnu nebo dokonce až v červenci. Některé druhy kvetou dokonce 2 x za rok (na jaře a na podzim). Je tady nějaký odborník, který těmto kytkám rozumí a poradil by odrůdu?.... celý příspěvek >
Kvalitni drtic vetvi, 18.3.2016
Dobrý den, prosím o radu. Chceme si pořídit drtičku větví, ale nemůžeme se rozhodnout pro značku a typ. Máme menší zahradu (spíše okrasnou). Nehodláme tedy likvidovat žádné tlusté a velké větve. Bude se jednat spíše o tenší větvičky např. z thují,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika