Kultivátor MS 07 IN



host - 30.14 (?)
4.11.2008 20:09

já mámtaké ms 19 již mnoho let ještě se neplatilo DPH. Jsem sní nadmíru spokojen. je to dříč a jezdí snad jen na výpary benzinu. Používal jsem jí na orání sekání odkízení sněhu a dovoz dřeva z lesa a to byly pořádné fůrky, vlek 2x1m. řemen sice praskne ale ne naráz.Nejdřív se roztřepí a pak až praskne.Ještě mě nikdy nenechala ve štychu. Kupil bych si ji klidně znova. V jednodchosti je krása.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 95.28 (?), 4.9.2008 15:48, zobrazeno: 10559x

Zdravim,

chystam sa kupit kultivator od Mounfieldu MS 07 IN. Napiste prosim, ake mate skusenosti s tymto strojom, coho sa vyvarovat, jeho klady a zapory. Chcem ho hlavne pouzivat na obrabanie zahrady, kosenie a prevoz na max. 3-4 km. Tiez ci pouzivate Nosic naradia Quatro a Redukciu pojezdu, pripadne ine prislusenstvo.

vdaka.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 61.254 (?), 4.9.2008 17:34

mám předešlý model MS 06 asi 15 let a co jsem se tak díval, jeMS 07 to to samé. Používám ho na přípravu zahrádky na jaře, sázení brambor a výběr. Rotavátor je OK, problémy jsou s pojezdem - se záběrem kol, nelíbí se mi že stroj má řešení záběru na obě kola tak, že se pri zatáčení musi to druhé proklouznout, aby zabíraly obě- není diferenciál. Při jízdě s vozíkem to dost vadí, ale při orbě a dalších podobných pracech to lze snést, pokud se netočíte moc často. Reduktor rychlosti nepoužívám. Mám dvoububnovou rotační sekačku, ale na tu je motor slabý, jak jsem viděl na webu, nabízí ted jednobubnovou, užší záběr, takze by to mělo být výkonově v pořádku. Další nevýhodou je řazení přehazováním klínového řemene a slabá zpátečka (odírá se zpátečkové fíbrové kolečko). Je to ale jinak celkem robustní mašina a tak se nemusíte bát, že by nevydržela. Osobně bych asi zvážil ještě mašinky od Agzat.sk které mají pořádnou převodovku či vari systém. To je ale o něco dražší. VR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.41 (?), 24.10.2008 11:19

Mám kultivátor skoro rok a jsem spokojen.Připomínky k pojezdům jsou faktické.Je nutné přiložit větší sílu při zatáčení.Nedoporučuji i na rovině upravovat rychlost.Rychle odejde klínový řemen, až praskne.Pokusil jsem se o to 2x. poprvéjsem rchle narátil převod zpět a pak na silnici jsem ujel cca 400m a prasknul klínový řemen. Spotřeba benzínu je malá a na příves se dá naložit dosti materiálu.Vyvážel jsem jablka, navážel dříví z lesa, vozil špalky atd. Musím konstatovat, že koupě prozatím nemusím litovat. Čech, Plzeň

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.9 (?), 1.11.2008 15:54

Mám menší model MS 19. Také mi prasknul řemen pro rychlý pojezd, ale jenom jednoou. Od té doby raději vozím s sebou ten pro pomalejší pojezd. Jinak jezdím s vozíkem na "dvojku" a v pohodě. Jak říkám, řemen praskl jenom jednou, ale spíš proto, že nebyl dobře napnut. Co se týká otáčení, pak funguje dobře. Vždyť systém právě nahrzuje diferenciál. Při přerpavě samozřejmně jezdím bez závaží v kolech. Náboje kon a nasazení na osy musí být dobře promazané. Jako nevýhodu vidím spíše to, že jsou osy krátké a že dochází k nadměrnému opotřebovávání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 30.14 (?), 4.11.2008 20:09

já mámtaké ms 19 již mnoho let ještě se neplatilo DPH. Jsem sní nadmíru spokojen. je to dříč a jezdí snad jen na výpary benzinu. Používal jsem jí na orání sekání odkízení sněhu a dovoz dřeva z lesa a to byly pořádné fůrky, vlek 2x1m. řemen sice praskne ale ne naráz.Nejdřív se roztřepí a pak až praskne.Ještě mě nikdy nenechala ve štychu. Kupil bych si ji klidně znova. V jednodchosti je krása.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika