Krovinořez z Lidlu - Florabest - zkušenosti



host - 12.234 (?)
29.6.2014 19:11

Take me to zajima, nevi nekdo co je to za model a vyrobce?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
            
host - 103.216 (?), 2.5.2014 21:30

Hlásím, že mi zatím fachá bez problému (kupoval jsem začátkem srpna 2013). Jediným problémem je startování po nějakém čase nečinnosti. Prý 10x zmáčknout primer (takový ten dudlík) před startováním. No, trvalo mi, než jsem pochopil, že to je cesta k úspěšnému "přechlastání". A následnému tahání za šňůru do bezvědomí :)

Kdepak, stisknu tak 1x - 2x, no prostě až se primerák naplní a potom na první-třetí zatáhnutí (asi podle nálady sekačky) chytne.

Je suprově výkonná, vůbec jí nešetřím (ano úděl levných strojů - těžko si získávají respekt uživatelův :)). Vibrace považuju za celkem rozumné, ale ten randál co vydává už tolik ne. Sluchátka nutnost.

Řidítka jsou standartně vystředěná, já si je posunul excentricky hodně na levou stranu, což mě osobně značně ulečilo manipulaci a taky záda děkují :).

Plast je po zahřátí opravdu celkem smrdutý, ale to tak nějak při práci nevnímám.

Jak už tu někdo psal, strunová hlava je tragická. Nasoukat do ní strunu, a hlavně, složit zpět do pracovní polohy je poměrně nadlidský úděl a vyloženě výzva, test nervů a hutné šikovnosti. Nehledě na to, že se tam 2,4 struny ani moc nevejde (kaufnul jsem strunu STHL nahoře v Chuchli a jsem s ní velmi spokojený). Jestli máe někdo typ na lepší hlavu než je ta dodávaná Lidlem, klidně po mě hoďte tipem :)

Za cenu, kterou za ní Lidl chce, mi nezbývá než doporučit. Nečekal jsem absolutně, že to bude takto výkonný strojek.

Děkuji za pozornost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 172.175 (?), 10.5.2014 9:38

Já jsem koupil v loni v akci. Sekl jsem asi třikrát pozemek 20x10m. Poprvé mi praskla objímka řídítek (vyrobil jsem novou z pásoviny, která není tak křehká), ale včera se mi ukroutil spodní bowden :-(Takže životnost nic moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 49.17 (?), 3.6.2014 18:00

Muj uz je taky zpatky v Lidlu, po jedne narocnejsi sezone. Navzdory radnemu zazimovani na jare startoval do stavu, ze neudrzel volnobeh, osatne ani nebyl schopny nastartovat bez drzeni plynu vic, nez kolik dela ta aretace. Smesi / cerstvost / svicka / filtr - vse ok, asi k.o. karbec. Skoda, ale byl to stroj na 6/10 tak jako tak, zadna bomba ani srot.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 214.22 (?), 10.6.2014 21:47

Můžete napsat důvod a způsob ukroucení prosím? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.69 (?), 10.6.2014 21:59
Když pominu kvalitu materiálu a správné dimenzování motor a to další, tak je to pohon bovdenem. Při velkém zpomalování nástroje vysokou trávou, rychlostí práce je bovden přetěžován a vydává uhehehe skomírající zvuk.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 49.17 (?), 10.6.2014 22:05

Objimka riditek praska velmi casto u tohoto Einhellu (Florabestu) a pokud se dotahne na krev, tak praskne v 9 pripadech z 10ti hned pri prvni dotahovani. Vyslovne me na to upozornoval servis pri mych ponakupnich dotazech. Nedotahovat na max., ani nezkouset.

Co se tyka bowdenu, to jste mel velkou smulu na spatny kus. Muj za tu lonskou pulsezonu posekal dobre 25 000 m2, vcetne trefenych kamenu v plynch otackach, a v tomhle ohledu naprosto neznicitelny.

Za nejvetsi slabinu krome uchyceni riditek, vysokych vibraci a mekke hridele povazuju karbec - je opravdu mizerny, problemy se spravnym davkovanim smesi mel uz v samem zaveru sezony (prilis bohata) v teto sezone uz se nerozbehnul (korektne) vubec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.17 (?), 29.6.2014 7:55

Od 3.7. bude v nabidce opet krovinorez, 1,35 kW / 42,7 cm3.

Podle vseho se zda, ze konecne nebude od Einhellu, ktery nema v nabidce nic s takovym bazmekem na rychlostaveni riditek, takto tvarovanymi riditky a s timto zpusobem uchyceni ochranneho krytu. Opet delitena hridel a plna vybava (2 kotouce, hlava, obouramenni popruh).

Kupovat nebudu, pouzivam uz jinou znacku, ale se zajmem se za par dnu nazivo podivam, co zmenili k lepsimu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.234 (?), 29.6.2014 19:11

Take me to zajima, nevi nekdo co je to za model a vyrobce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.116 (?), 30.6.2014 2:51

zda sa, ze je to toto 

FLORABEST FBS 43 B2

dovozca / (vyrobca?) / servis zabezpecuje

florabest

zial ziadne ND na ten krovinorez tam (zatial?) nemaju

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.17 (?), 30.6.2014 9:50

Ne, to neni ono. To ve Vasich odkazech je jen lehka modifikace toho puvodniho Einhellu.

Tento novy model ma jine provedeni vetrani na krytech motoru, jiny bazmek na rychlostelovani riditek, asymetricka riditka a dolni ochranny kryt na ploche objimce, ne na ctyrsroubu s jednim fixacnim. Od pohledu to nejvic pripomina nejaky Hecht, ale ten pro Lidl zcela urcite dosud nic nedelal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika