Křovinořez Stihl - špatně seká stařinu



host - 229.91 (?)
11.11.2011 19:44

Dlouhou dobu, už dělám s 235, nožem beru náletové dřeviny do průměru 1-2cm. Záleží jak je ocel na noži silná. Pilový kotouč, doporučuji ten co má zuby jako u mot.pily a brousí se kulatým pilníkem. Tak si poradí s náletem o 7cm průměru. Samozdřejmě lze uříznout i silnější, ale já píšu o rychlém uříznutí, kdy stromek vemu od vrchu, a rozřežu na několik kusů.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
bukowski79 - (38) - 48.211 (?), 1.11.2011 19:27, zobrazeno: 32027x

Dobrý den,

  Nevím, jestli něco dělám špatně, ale na tipuju rok dva neudržovaném svahu  je stařina, částečně polehaná, vystouplé drny trávy - půjčil jsem si na zkoušku křovinořez Stihl FS tuším 110 nebo tak nějak, ve výkonu problém není, ale vybavený byl trojzubcem a tam jsem byl hodně zklamaný - trojzubec mi sice táta nabrousil, protože v půjčovně asi na nějakou údržbu moc nedají, ale ani potom si to se stařinou nějak neumí poradit - trávu to nedokáže pořádně posekat,  zkoušeli jsme to po svahu, nahoru do svahu, dolů ze svahu.

  je to u stařiny obvyklý, že si s tím trojzubec neporadí, nebo něco děláme špatně? čekal jsem, že to půjde dobře od ruky a přitom to vypadá, jako by to člověk sekal po litru destilátu :)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.35 (?), 2.11.2011 7:42

Obecně řečeno, máte o stroji zvaném křovinořez představu kterou vám nemůže splnit.Jste tedy zklamán.Když si takový stroj koupíte, tak ještě přibude starost, aby jste ho nezničil.Začnete se rozhlížet po čtyřzubém nástroji po hlavě s 3mm hvězdicovou strunou a pod.Začnete se koukat, jak to dělají a kolik toho musejí posekat u obecního úřadu ti dva zaměstnanci.Co sekají, jestli je to podobné té vaší stařině, čím to sekají a jak dlouho to sekají.Pak půjdete znovu a půjčíte si vhodnější stroj, nebo zvolíte jiný postup.Já sázím na strunu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 229.91 (?), 2.11.2011 14:13

Tak většinou je problém ve výkonu. Výkonově teda ten vyžínač dostačuje, tak v čem je problém? Má ten trojzub malý průměr? S tím bych taky nemohl dělat. Pod 30cm průměru nože bych nešel. Pokud si také někdo z nedostatku zkušeností neumí vybrat vhodný nůž na křoviňák, prodavač mu strčí na slabou mašinu kus ocele, který by dovedl pomalu tu trubku zohnout, a to platí i o příslušenství v krabici, pokud koupíte stroj nový. Křovinořez je vynikající stroj, pokud si ho koupíte, pořiďte si k němu ty nejlepší nosné popruhy, to je první věc, nějaký pásek přes rameno, hoďte do popelnice. A za druhé, pokud i ze slabým strojem budete chtít udělat maximum, řešením jsou lehké nože. Občas se dají sehnat, já si je nechávám řezat vodním paprskem, a aspoň těch 30cm délku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 229.91 (?), 2.11.2011 14:22

Ještě taková poznámka k příspěvku nade mnou. Nějaká tráva nemůže být překážkou ani pro vyžínač. Křovinořez musí bez poblémů sundat nežádoucí dřeviny jako je stehno vzpěrače. To není má falešná představa, to je skutečnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 229.91 (?), 2.11.2011 15:15

Našel jsem Vám ten nůž. Je to 30cm, 1,6 ocel, a střed je o průměru buď 20mm a nebo 25,4mm. Dají se použít i vymezovací kroužky.  Najdete to na stránkách HCS Kostelec n/L    je to soubor zahrada. Jinak ten křoviňák musí sekat, ať půjdete nahoru a nebo dolů. Když vyžínám v lese paseku po lanovce, taky nechodím extra dolů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
bukowski79 - (38) - 48.211 (?), 2.11.2011 18:47

Ono co jsem koukal tam není origo trojzubec, mají tam hozenej nějakej jinej, ale to snad by vadit nemělo, ne. a jedná se o FS 120 nikoli o FS 110

STIHL FS 120 Křovinořez, vyžínač motorový, benzínový obsah 30,8cm3, výkon 1,3/1,8PS

ta stařina vypadá viz obrázek - hodně je tráva polehaná, no nějak jsem se s tím popral, ale stejně tam zůstalo dost polehaný trávy neposekaný

Pokud jde o moje očekávání - čekal jsem tu práci komfortnější a hlavně rychlejší - tohle jsem musel brát po hodně malejch kouskách, jinak to nebralo.

struna se dá použít taky na stařinu s nějakým lepším výsledkem než trojzubec?

zvládne tenhle křovinořez výkonově i nálety? resp. jaký pilový kotouč doporučujete?

vidím to tak, že křoviňák si jednou ročně půjčím (390 za den mi přijde přijatelný než kupovat svoje), za den se toho dá udělat hodně, ale nože si koupím svoje.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 229.91 (?), 2.11.2011 21:32

Pokud si budete půjčovat, vemte si FS-500, s 35cm trojzubem, vybroušeným po celé délce, ne jen konce. Sundejte ten plastový kryt, který jen ztěžuje manipulaci, větším odporem při práci. Dolní miska u Stihlu je malá, možná bych ji vyměnil za větší průměr. Ale vám jde spíš o odstranění staré trávy, tak bych ji oddělal uplně.

Ten vyžínač co jste si půjčil je na to slabý, tak jak jsem si myslel. Pokud uděláte co jsem napsal, tak uvidíte ten rozdíl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 63.108 (?), 7.11.2011 3:05

Já sekám travní porosty FS 310 a u stařiny je důležité při použití trojzubce sekat co nejníže (jezdit vlastně spodní miskou po terénu). Ideální pro snadné sekání je, jak už bylo výše napsáno, odstranit plastový kryt trojzubce. Povrch takto posekaný není moc vzhledný a dokonale sestřihnutý. Je potřeba jej ještě jednou následně posekat strunou. Pak už jen takto ošetřenou plochu pravidelně udržovat strunou (min. 3 x do roka) tak, aby opět nevznikla stařina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bukowski79 - (38) - 48.211 (?), 9.11.2011 12:16

Nakonec jsem se k tomu pojíždění miskou přímo po terénu taky dopracoval - ono to vlastně ani nijak nešlo a jen takto měl člověk šanci cca kopírovat terén a hlavně na tom nenechat ruce :). s tím krytem na tom asi něco bude, dost často křovinořez váznul o ještě neposekanou polehanou trávu.

  po shrabání to vypadá celkem uspokojivě, tak už to strunou brát nebudu a uvidím, co to udělá na jaře. plán je sekat to kosou na sušení, za rok dva potom nasadit kamerunský ovce.

  jak ty nálety, poradí si tyhle "slabší" stroje s pilovým kotoučem se slabšími kmínky?

  zatím všem díky za odpovědi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 229.91 (?), 11.11.2011 19:44

Dlouhou dobu, už dělám s 235, nožem beru náletové dřeviny do průměru 1-2cm. Záleží jak je ocel na noži silná. Pilový kotouč, doporučuji ten co má zuby jako u mot.pily a brousí se kulatým pilníkem. Tak si poradí s náletem o 7cm průměru. Samozdřejmě lze uříznout i silnější, ale já píšu o rychlém uříznutí, kdy stromek vemu od vrchu, a rozřežu na několik kusů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika