Křovinořez - Stihl, Husqvarna, Jonsered nebo Dolmar?



host - 176.47 (?)
2.8.2008 22:17

ja som ten test neanalyzoval vobec a nemal som potrebu hladat ani ine testy, to som si vsimol v suvislosti s inou temou (vyberom medzi Solo krovinorezmi) ale tak Dolmar tam musel byt porovnavany s tiez najlacnejsimi modelmi, ktore ponuka konkurencia... a boli tam pre mna aj noname znacky a tie obstali lepsie...

a ak by som isiel do Dolmar, tak 430U ale ten je tazky ako svina a 340 je draha na moj vkus (na to, ze ma to nebude zivit), preto som pozeral v Polsku (kde by to malo byt o dost lacnejsie), lebo v SR predajca, ktory ma Dolmar, tak zjavne na to kasle... a cez net to kupovat nebudem, lebo zase ci sa vam to paci alebo nie, vystupna kontrola u Dolmar nie je bohvieco a aj ludia, ktori si ho nevedia vynachvalit (ti s ktorymi som bol v kontakte mimo fora), tak mi potvrdili, ze na zaciatku to muchy malo a skatula im prisla nerozbalena, teda predajca ani nepozeral co poslal... teda preto cez net kupovat nebudem...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
host - 98.25 (?), 28.5.2007 21:52
Má někdo zkušenost s křovinořezem Stiga SB 40, 1,5 kW nebo  Castor 41D, 1,6 kW? Mají antivibrační systém? Děkuji. DK
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 110.159 (?), 18.3.2008 18:42

A jaký máte názor na Partner B 422X 1.6KW 42 cc, 7,4kg?

Kamarád ho má, koupil ho za 12000 a je spokojený. My doma máme Stihl FR 350 za cenu přes 20tisíc a připadají mi stroje srovnatelné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.66 (?), 22.3.2008 15:09

Už je to dávno (asi 6-8let) co jsem pořídil HQ 235, a minulý rok koupil další... velká spokojenost, práce v nejtěžších podmínkách - vysoká hustá tráva, atd, za rok udělá tak 10000m2 i více. Ale ted kdybych kupoval tak bych vybral něco silnějšího.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.47 (?), 2.8.2008 15:25

tak teda aky krovinorez?

akcia na Hondu v Polsku skoncila, bol to 4-takt a nebol som presvedceny, ze ho chcem, odkaz na stranku, kde to bolo bol zmazany (asi reklama, alebo neviem co)

Solo som pozeral, ale v okoli oficialne nemam zastupenie

Stihl sa vraj vyraba v Cine, profi krovinorez nepotrebujem a vsetko co je Stihl a nie je profi je slabej kvality, ako som sa dozvedel na diskusii

HQ tak s tou su len problemy, rozpadava sa, nespokojni zakaznici a pod (aj ked znamy sa mi dusoval, ze reklamaciu nemal a odporucil mi model, ktory jepodla fora najkazivejsi)

Dolmar som uz chcel kupit zo sameho zufalstva, ale ked som pozeral Solo, tak na ich stranke test krovinorezov a Dolmar totalne prepadol (zrejme tych testov je viac a co je nevyhodne tak sa tu ani neukazuje), ale kaslal som na to, zavolal predajcovi a ma v predajni len 3 modely Dolmar krovinorezov... dakujem :(ten co ako tak by som chcel, tak je tazky ako svina (ale mal ho)... problem je, ze u nas je drahy, v Polsku na blizku nie je nic a ja nedam 15tis. za nieco co ma hodnotu 10tis.

zufalstvo :) trava mi rastie a ja somsi povedal, ze kosu do ruky nechytim uz...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 2.8.2008 21:38

O kterém typu Dolmar píšete, že totálně propadl? MS 30U?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.47 (?), 2.8.2008 21:49

ano bol to ten, neviem s cim to porovnavali, ale aj Solo krovinorezy tam dopadli zle a bolo to na stranke Solo (predajcu)...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 2.8.2008 22:03

Dobře, ale tento model jste určitě nechtěl kupovat. Je to nejlevnější model pro malé plochy. Osobně jej nemusím - demontáž je hrozně složitá, resp. kvůli drobnosti musíte demontovat celý stroj a stejně jako PS 34 je to motoricky dobré, ale pro opraváře špatné. Ovšem tyto modely jsou základ pro příležitostní použití v hobby. Tomu odpovídá i cena. Přesto PS34 jsou oblíbené, MS30U jsem opravoval známému(málo oleje v benzínu) a od té doby seče cca 800m - zatím bez problémů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.47 (?), 2.8.2008 22:17

ja som ten test neanalyzoval vobec a nemal som potrebu hladat ani ine testy, to som si vsimol v suvislosti s inou temou (vyberom medzi Solo krovinorezmi) ale tak Dolmar tam musel byt porovnavany s tiez najlacnejsimi modelmi, ktore ponuka konkurencia... a boli tam pre mna aj noname znacky a tie obstali lepsie...

a ak by som isiel do Dolmar, tak 430U ale ten je tazky ako svina a 340 je draha na moj vkus (na to, ze ma to nebude zivit), preto som pozeral v Polsku (kde by to malo byt o dost lacnejsie), lebo v SR predajca, ktory ma Dolmar, tak zjavne na to kasle... a cez net to kupovat nebudem, lebo zase ci sa vam to paci alebo nie, vystupna kontrola u Dolmar nie je bohvieco a aj ludia, ktori si ho nevedia vynachvalit (ti s ktorymi som bol v kontakte mimo fora), tak mi potvrdili, ze na zaciatku to muchy malo a skatula im prisla nerozbalena, teda predajca ani nepozeral co poslal... teda preto cez net kupovat nebudem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 2.8.2008 22:23

Záleží na jakou plochu potřebujete křovinořez, ale 330U je vhodný i na větší plochy, jinak 340 je profesionál na trávu, to je třeba pro mě ale zbytečné.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.47 (?), 2.8.2008 22:42

"moj" predajca ma "az" 3 krovinorezy Dolmar a na zvysne 2 som nemal sil sa pytat, 430 mal urcite...

a ja mam radsej vyssi vykon, asi 200m2 to bude sekat skoro 1m travu, inac len na obkosovanie... keby len na obkosovanie, tak kupim HQ 323 resp. 325, dostanem isto zlavu a verim znamemu, ze sa nekazi, ale ta bude slaba na silnejsiu travu a do silnejsieho modelu sa mi nechce ist...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika