Křovinořez? Stihl fs130?



host - 130.3 (?)
12.8.2010 7:51

Na tento názor se dá reagovat snad pouze "poklepáním na čelo". Vždyť tady diskutuje pouze s jedním, který má zřejme notnou dávku zkušeností a vlastní bohatou praxi. Mám v práci kolegu, který dělá opraváře telefonů a elektronických ústředen, za kterým si chodí pro rozumy i automechanici. Já zase před lety (v mládí a středním věku!!!) pouze s "výučním listem" strojaře fušoval do elektroniky tak, že jsem to bez školy a vyučení v oboru dělal 13 let jako zaměstnání. Prostě bylo to moje "HOBBY". Své první auto (Renault 19, 1,4i) jsem koupil ve svých 43 letech a po 1,5 roce zkoušení a vlatních oprav podle knihy "Jak na to - Renault 19" jsem dokázal vyměnit třeba těsnění pod hlavou. Samozřejmě s momenťákem, štělování ventilů byla rutina a pod.. S touto R19 jezdí dcera ještě dodneška. STK bez problémů. A kolik nás "takových" vlastní domek se zahradou a případně s loukou? Jako vedlejšák opravuji a dodávám počítače na ŽL. Taky bych zákazníkovi jako servisák radil, co je pro mě výhodnější. Nefunkční křoviňák, nebo pila, může být pro totální zněčištění některého z filtrů, nebo také zadřením motoru. A co bych jako servisák Stihlu poradil zákazníkovi, to již nechám na posouzení ostatním.

Nejlepší rady jsou od prodejců příslušné značky, ještě lépe, když jsou za prodej finančně motivování, jako třeba u OKAY.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 210.251 (?), 7.8.2010 17:27

Na tenhle styl je potřeba přesně vědět kde jsou hranice možností stroje a nejít za ně = tohle radit amatérovi je opravdu spíš návod jak to zlikvidovat. Rozdíl mezi "nádrž vydrží hodinu" a "motor se za 10 minut zadře" až tak veliký není. U amatérů stačí třeba jen stará směs - začátkem léta namíchá, zbyde mu půl nádrže a za měsíc to dořeže a je vymalováno (což se vám stane těžko)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.91 (?), 7.8.2010 19:12

Když už si křov. sám řekne, že má dost začne vynechávat následně zdechne. vymněním 350mm nůž za 300mm tenčí, lehčí a jedu dál. Včera jsem ale zkoušel nový 2mm-350mm a pekvapil při mém běžném stylu přidávání plynu podle houževnatosti buřeně si poradil i s poléhájící plazivou jemnou travou. Ta dovede zablokovat i trojzub 500Stihlu. Jinak, co to je zadřít motor vevím. Jediné malé zavady, u 360Stihlu mě praskla pružina spojky po deseti letech si na víc nevzpomínám. 500Stihl mě moc neseděl, ale po třech letech bez závad. Poslední je 235 za osm let měněna spojka a chtělo by to nové ložisko do ř. hlavy. Ale dávno si už na sebe vydělal přemyšlím o 335, perfektní váha zhodný výkon, potřeboval bych ho prubnout

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.2 (?), 7.8.2010 23:42

Celkom nechápem prečo každý kto nejaký čas pracuje zo záhradnou technikou sa považuje za servisného guru.To že som šofér auta a jazdím x rokov tak budem radiť ostatným ako presne osadiť kľuku?To že nejaký servisák povie že to treba robiť presne a každú šróbu musím ťahať momenťákom?Veď je to blbosť, viem to presnejšie.Mám cit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.3 (?), 12.8.2010 7:51

Na tento názor se dá reagovat snad pouze "poklepáním na čelo". Vždyť tady diskutuje pouze s jedním, který má zřejme notnou dávku zkušeností a vlastní bohatou praxi. Mám v práci kolegu, který dělá opraváře telefonů a elektronických ústředen, za kterým si chodí pro rozumy i automechanici. Já zase před lety (v mládí a středním věku!!!) pouze s "výučním listem" strojaře fušoval do elektroniky tak, že jsem to bez školy a vyučení v oboru dělal 13 let jako zaměstnání. Prostě bylo to moje "HOBBY". Své první auto (Renault 19, 1,4i) jsem koupil ve svých 43 letech a po 1,5 roce zkoušení a vlatních oprav podle knihy "Jak na to - Renault 19" jsem dokázal vyměnit třeba těsnění pod hlavou. Samozřejmě s momenťákem, štělování ventilů byla rutina a pod.. S touto R19 jezdí dcera ještě dodneška. STK bez problémů. A kolik nás "takových" vlastní domek se zahradou a případně s loukou? Jako vedlejšák opravuji a dodávám počítače na ŽL. Taky bych zákazníkovi jako servisák radil, co je pro mě výhodnější. Nefunkční křoviňák, nebo pila, může být pro totální zněčištění některého z filtrů, nebo také zadřením motoru. A co bych jako servisák Stihlu poradil zákazníkovi, to již nechám na posouzení ostatním.

Nejlepší rady jsou od prodejců příslušné značky, ještě lépe, když jsou za prodej finančně motivování, jako třeba u OKAY.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.115 (?), 12.8.2010 9:22

ano, pokud jste manuálně zručný, máte informace, díly a alespoň základní příslušné nářadí - tak do toho, nic se vám přeci nemůže stát. (a už po několikáté opakuji POKUD MUSÍTE na doposud bezproblémově fungujícím stroji měnit nastavení karburátoru, tak to signalizuje vznikající problém někde jinde). To co servis doporučí zákazníkovi, zda opravovat nebo neopravovat, záleží na tom co je poškozené a jak je stroj starý (a u vámi uvedeného příkladu filtry x zadřený motor - těžko obhájíte zadření když příslušné díly nejsou poškozené - tedy já jako zákazník bych je chtěl určitě vidět), dále kolikrát je pro servis výhodnější stroj opravovat než prodat nový - ale tady rozhoduje zákazník po zvážení navrhované ceny opravy x ceny nového přístroje (a nikde není řečeno že si ten stroj koupí u vás, či neuteče k jiné značce) HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 211.50 (?), 29.6.2016 12:11

Dobrý den,
již 10 let zuřím kdykoliv nám komunálka seče okolo baráku, jak s tím pracovníci vrkají a mačkaj plyn.každý kdo vám řekne, že máte stále držet plný plyn je profesional ve svém oboru a každý kdo říká, že je to zbytečně je laik který rozumí leda tomu, že pokud zatáhne za šnůrku křovik se natočí.
Křovinořez ma přesně dimenzovanou tzv. Třecí spojku a ta je taková, že přenáší maximalní kroutící moment a výkon motoru stejně jako otáčky od motoru pouze při plném plynu.každý kdo seče na půl plynu je vůl. Zatěžuje motor, samotne obložení spojky a trápí sebe, trávu,i celý stroj.
Plyn je tam v podstatě jen proto, aby bylo možne dosekávat například u zdi stébla, nebo u štěrku, nicmeně at se jedná o 2 metrové husté rákosí či travička u baráku vždy se seče na plný plyn!!! Motor řve ale to neznamená že se trápí!! Ale že je v optimalním provozním režimu.
Vemte si toto prosím k srdci do budoucna děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 29.6.2016 14:12

Myslím, že to je trochu jinak, než si myslíte. Čemu škodí "vrkání"? Dvoutaktní motor je mazán směsí benzínu v olejem. Proto je motor mazýn, když do něj jde směs. Když z plných otáček najdnou uberu plyn, tak se motor dotáčí strvačností, ale do motoru nejde směs. Motor není tedy dostatečně mazán. Ale pokud neklesnou otáčky pod otáčky sepnutí(rozepnutí) spojky, tak je spojka sepnutá a neopotřebovává se. "Vrkání" je špatné hlavně při použití těžkého nástroje(přesněji s velkým momentem setrvačnosti), kdy se motor dotáčí dlouhu, tedy drží vysoké oráčky aniž by byl dobře mazán. Proto také auta s 2T motorem měla volnoběžku, aby nemohla brzdit motorem. U 4T křovinořezů to může být trochu jinak podle druhu motoru a způsobu mazání.

K použití plynu. Plynem s nastaví výkon motoru tak, aby v záběru byl v otáčkách při kterých je schopen odvzdat max. výkon. Chod motoru v max, otáčkách naprázdno je motoru škodlivý. Nemá proto smysl držet max. plyn i při sekání řídké trávy, kdy je motor málo zatížen a jeho chod se blíží chodu naprázdno. Tolik moje poznámka k předchozímu příspěvku.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 184.155 (?), 15.8.2010 23:32

Vracím se k tématu tohoto vlákna, a to je Stihl FS 130. Dnes se mi z tohoto stroje, kdy od okamžiku zakoupení sekal čistého času dohromady asi hodinu, skutálel při sekání motor pod nohy. Prostě sjel z té trubky -šroub, který tam původně snad byl, je pryč. á chápu, že šrouby je občas potřeba dotáhnout, ale je možný, aby se tohle stalo po tak krátký době, kdyby to bylo správně sestavený a řádně dotažený od "pravidelně školeného autorizovaného prodejce s odborným servisem"? Myslim, že sem si nekoupil hobby stavebnici, ale stroj připravený k práci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 67.8 (?), 16.8.2010 9:54

Prečítal som si celú diskusiu a konštatujem toto, Slováci tu iba keacjú somariny ale nič neporadia, nič rozumné, Česi tu píšu k veci a je vidieť, že tie krovinorezy používajú, zatiaľ čo niektorí Slováci to videli iba v katalogu STIHLu.

No ale k tvojej otázke, FS 130 na 3000m2 tak Stilka ti to ukosí ale narobíš sa pri tom. Na takú veľkú plochu rozhodne ber aspoň FS350. Predtým som mal FS200 (teraz ju STIHL už nemá v ponuke) cca 6 rokov a kosil som s ňou tak do 2000 m2 v pohode, ale ak bola vysoká tráva tak si si mákol. Teraz kupujem novú (starú budem používať doma a novú na chate, pretože nemám ako v aute všetko voziť deti, manželku,...atď) a rozhodne beriem FS 350, je silnejšia a nemáš problém s ňou ukosiť aj veľkú plochu.

Jedine čo som u STIHlu menil bola sviečka a filter (po každej sezónne) používam Stihl olej (nie obyč. M2T Madit alebo podobný odpad) a nemal som zatiaľ žiadnu poruchu ani som nebol v servise.

STIHl doporučujem je to super zančka aj výrobok, možno je cena vyššia ako u ostatných ale keď si rozrátam že ako dlho kosím ako ten čo si kúpi lacnejšiu inú značku a za chvíľu ju nesie do servisu alebo ju reklamuje.

A niejaký expert (slovák) tu písal že nedoporučuje meniť otáčky H,  a nejaký (čech) m uradil, že nech si ich nastaví jednou polotáčkou tak ten čech má pravdu kľudne to tak urobte.
A niekto tu potom nato vravel (slovák), že sa zadre motor tak ak sa taký motor zadre tak si ani nič iné nezaslúži. Prečítajte si ccelú diskusiu a pochopíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 221.218 (?), 16.8.2010 12:39

Dobrý den, dovolte mi, prosím, trochu odbočit, i když v rámci tématu křovinořezu. Mám dotaz: Na Solo 128 jsem zakoupil dolmarácký osmizubý žací nůž. Ale jelikož jsem se přehlédl, objednal jsem průměr díry v noži 25,4mm, ale potřebuji samozřejmě 20mm, jak jinak. Napadá mne - dá se pro tento případ sehnat nějaká seriová "korekční podložka", která vyplní onen vzniklý vakl?? Samozřejmě beru v potaz, že se mi dostane odpovědi o používání orig. dílů atd. Děkuji i za ně. Jsem rozhodnut nechat si onu podložku vyrobit, nepůjde-li sehnat jinak. Všem děkuji. L.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika