Křovinořez pro ženu



host - 207.2 (?)
12.5.2015 12:01

Jafíku, všichni nejsou blbci. Víme co jsou nedopasky. Ti chlapi v korytech potků a řek jsou zřejmě z pohádky Alenka v říši divů. Mnozí skuteční chlapi z lesa jsou na tom zdravotně hůř, než havíři. A jestli se bude řídit vámi a Ferdou, mimochodem opravdového Ferdu mravence, jsem nepotkal už hodně dlouho, zato brouků Pytlíků celou armádu, tak tu budou třetí, ne-li čtvrté vánoce a navíc si přivodí vazoneurózu, než s tím bude hotová.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6   
            
host - 207.2 (?), 12.5.2015 12:01

Jafíku, všichni nejsou blbci. Víme co jsou nedopasky. Ti chlapi v korytech potků a řek jsou zřejmě z pohádky Alenka v říši divů. Mnozí skuteční chlapi z lesa jsou na tom zdravotně hůř, než havíři. A jestli se bude řídit vámi a Ferdou, mimochodem opravdového Ferdu mravence, jsem nepotkal už hodně dlouho, zato brouků Pytlíků celou armádu, tak tu budou třetí, ne-li čtvrté vánoce a navíc si přivodí vazoneurózu, než s tím bude hotová.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 221.76 (?), 17.5.2015 16:15

Přeji hezký den 

S dovolením se pokusím napsat i zde názor na výběr křovinořezu všeobecně ne jen pro ženu.

za prvé neberte si čínský stroj z obi bau hau žadný hecht mdt no name a světe div se ani nedoporučuji olemoac z mountfieldu která je akorát číná s logem které lidí znají z důvodů opěvované sedmileté záruky což kdo si tohle koupím pak po sedm let doufá že nebude závada pokud ano z 95% to bude chyba uživatele a vždy si opravu zaplatíte. 

Rovnež číná kde je napsáno obsah motoru 35 ccm má realných tak o deset kubíku méně.

za druhé z důvodu marketingu většina výrobců úsměvně přibaluje ba dokonce vyzdvihuje možnost použití pilových osmi zubých či dvouzubých kotoučů na tvrdé nálety. Bohužel i při kubatůře 25 ccm.Nasadit lze ale věřte, že motor pojede na max nůž bude otáčkově kolísat odstředivá spojka se bude dřít uhlový hlava s převody jako v čínské flexi za 400 budou trpět a vy se také nadřete. Já osobně po 15 letých zkušenostech s těmito stroji bych doporučil jedině značkovou a preferuji bud HQ a nebo STIHL. POKUD TO BUDE čistě tráva je jedno jaká tak do 30 ccm ok  ale se strunou pokud už tam budete řešit nějake drnky dřevnaté větve a podobně pak doporučím alespon 35 ccm.Tento výkon opět ani u značkových ale nemohu doporučit pro použití tzv pilového kotouče který rovněž potřebuje taky poučenou a zkušenou obsluhu a jiný kryt, nemůžete si zaříznout pravou přední částí kotouče a ani čelní nastane pak neoblíbený zpětný vrh stroje směrem doprava.Na toto jsou tzv lesní křovinořezy s kratší velmi masivní trubkou, hřídeli v ní, uhl. převodem a jsou docela těžké a naopak na plošné kosení trávy jsou nevhodné z důvodů jiných proporcí. jako optimum k baráku chalupě bych určitě zvolil tedy minimalně křovinořez 35 cccm a poloautomatickou hlavu s pevnou značkovou strunou.co se týče tichých čtyřtaktů když pominu nákladnějši servis (rozvody) tak se opravdu hodí  spiše pro plošné terenně nenáročné kosení(u vyžinaní často pracujete s plynem a 4takt jde do otáček pomaleji) 

Nechci tedy nikoho nabádat ani vlastně cíleně neradím jen jsem přispěl do mlýnu něco   mého 15 roku trvajícího období kdy s těmito stroji nejen pracuji ale aktivně se o ně zajímám do větší hloubky.

S pozdravem 

M.S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 48.106 (?), 17.5.2015 16:44
Žena ocení lehounký start, dolévání čistého benzínu, malý hluk, kvalitní popruhy. Neže by toto neocenil muž, ale u strojů mají ženy raději jednoduchost. Výměnu oleje taky ženy zvládne a seřídit ventily nezvládne mnohý muž. Seču se 4T Subaru, jde za plynem a není jenom na velké plochy, obsíkání zvládá jako 2T. Doporučuji kvalitní 4T.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.70 (?), 18.5.2015 13:00

Dobrý den,

děkuji všem za rady a názory. Nakonec vyhrála Honda UMK 435 U. Včera jsem něco posekala a jsem nadšená hlavně ze startování a ze snadné manipulace, opravdu jsem čekala, že to bude tíha a práce bude za trest a ono ne:-) Chybí k tomu už jen otrok, který by chodil za mnou a hrabal to, co posekám:-) Vysoká tráva se občas namotávala, ale vzhledem k tomu, že pozemek je hlavně bršlice, kopřivy a podobný plevel a trávy je minimum, to bylo ok. Postroj nic moc, ale že by to byl úplný prů..., to taky ne. Uvidím, jak to půjde, zkoušela jsem si i postroj od Stihlu a ten mi přišel lepší (popruhy nevedou přes prsa). Takže tak.

Snad nám pár let vydrží (a já taky).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 18.5.2015 13:17

To řádkování trávy se naučíte časem i bez otroka. Při tahu z prava do leva naklopíte trochu trojzub pomocí řidítek - levou rukou níž a pravou o pár cm výš a tráva je odhazována/tlačena před kotoučem doleva. Pokud se to namotává, stačí zpomalit a kotouč netlačit tolik do neposečeného porostu, aby to stačilo odhazovat. Hlavně 4T se jede stále na plné otáčky, klasické vrkání patří 2Taktům.

Musím pochválit Váš výběr. Nejlepším důkazem správného výběru je spokojenost po nákupu už v době, kdy se strojem neumíte pracovat optimálně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 188.195 (?), 18.5.2015 15:14

Krovínorez žene do ruky nepatrí. Hambil by som sa keby moja žena robila s krovínorezom a ja by som sa na ňu pozeral.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.167 (?), 18.5.2015 15:25
Některé ženy jinou možnost nemají, aby dosáhly udělané práce kolem domu. Třeba se nemá kdo hambit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 36.70 (?), 19.5.2015 8:14

Nevím, no... Můj chlap má jenom jedny ruce a i kdyby se snažil sebevíc, všechno sám neudělá. A pokud se mám nějak zapojit (což považuji za samozřejmost), raději sáhnu po křoviňáku než po bouracím kladivu:-) 

Myslím, že ještě pár let potrvá, než se u nás práce s křovinořezem zařadí mez ty "chlapské" (těžší) práce, a proto jsem sháněla křoviňák pro sebe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 19.5.2015 8:31

papírově je vysavač od 1,8 do 2,2 kW o dost silnějším strojem než 4T 35ccm křovinořez a přeci jsem přesvědčen, že pán co se "hambí" doma nechá vysávat ženu. Je to občas pokrytectví (bez ohledu na gendrové studie), že práce co je vidět (posekaná louka) je hodnocena jako těžší než ta co vidět není (umytá okna, vysátý koberec,...).

Podle mne paní vybrala stroj dobře a až na to přijde, tak s tím samým strojem může pracovat i chlap. Jde o to, jak se dohodnou a kdo bude mít z posekané louky radost. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika