Křovinořez Honda UMK 435, 3500m2, nebo jiný?



host - 18.208 (?)
5.5.2008 12:16
Ve vašem případě bych šel určitě do Hondy.Sám ji vlastním a používám podobně.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 170.174 (?), 4.5.2008 16:22, zobrazeno: 12081x

Dobrý den.

Pokud to bude možné, velice rád bych znal názor odborníků, případně uživatelů na koupi výše zmíněného křovinořezu. V současné době vlastním pozemek cca 3500m2, těsně po dostavění rodinného domku. Menší část již sekám klasickou sekačkou, nicméně na dosečení zbývá stále hodně zákoutí a sem tam i menších ploch. Jde spíše zatím o nesrovnaný terén s kameny a hustou trávou, v některých místech i menšími křovisky. Postupem času bych rád vše zatravnil a dosekával "pouze" obvody a nedostupná místa. Nicméně to vidím minimálně na rok.

Sekačku vlastním s motorem honda a nemohu si ji vynachválit, proto jsem rovnou koukal po výrobcích této značky. Na sekačce je velice poznat fakt, že menší výkon (5,5HP) není klíčový, nicméně točivý moment okolo 9,1N.m dělá divy. Platí toto také u křovinořezů?

Poměrně dlouho jsem četl tuto diskusi, ale o hodně toho tu moc není. Poměrně hojně je tu proklamován Stihl a Dolmar. Také jsem pokukoval po Marunace (nebo jak se píše), ale odradily mne problémy s hlavou a se servisem.

Co se týče zde zmiňovaných nevýhod 4-taktu jako olej mimo benzín apod. Toto je pro mne naopak velká výhoda, stále míchání benzínu mi přijde mnohem horší. Je mi ale jasné, že to je jen jiný pohled na věc.

Za Vaše názory, případně doporučení budu velice vděčný. Cenový strop (opravdu strop) je 14 000,-. Jako většina zákazníků preferuji spolehlivost, robustnost a v případě poruchy bezproblémový a profesionální servis.

Předem velice děkuji za Váš čas, s pozdravem

Zdeněk D.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 4.5.2008 17:03

První typy měly problémy s mazáním při náklonech . To je nyní vyřešeno. Každý spalovací motor má křivku výkonnosti - která v určitém bodě dosahuje maximum a potom i při zvyšujících otáčkách klesá. Kroutící moment je důležitější a je dosahován při nižších otáčkách - to je záměr - pokud možno ve velkém rozsahu. Takový motor drží výkon a neztrácí otáčky na každém silnějším stéblu trávy. 4 takt má obecně nižší otáčky motoru - je to dáno tím, že se nemusí tak vytáčet, aby podal požadovaný výkon, jako 2 takt. Je ale složitější a má vyšší hmotnost v porovnání s 2 taktem a nedosahuje na objem motoru stejný výkon.4 takt má výhodu ve velmi malé spotřebě a nižší hlučnosti. 4 taktní motory mají velmi dobrý kroutící moment v širokém rozsahu. Zatím nemá význam nabízet jinou značku, pokud jste spokojen s Hondou - což já také, tak bych pouze doporučil si křovinořez prohlédnout. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 170.164 (?), 4.5.2008 19:52

Děkuji za podorbnou odpověď. Jako na konkurenci (ale dvoutaktní) koukám po výkonější Husqvarně 335Rx z profi řady. Zítra je oba jedu okouknout, stejně ale nepředpokládám, že budu na základě toho schopen rozhodnout. Lze oba stroje porovnávat? Vybírám skutečně ze správného segmentu pro mnou popsané použití?

Děkuji za příapdné další názory.

Zdeněk D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 4.5.2008 20:46

Záleží na tom, kolik na křovinořez zbývá plochy. Jestli je to jen otázka dodělávat, kam se nedostanete se sekačkou, tak nepotřebujete nutně profi stroj a výkon kolem 1kW stačí, pouze napoprvé to bude náročnější, než to horší zlikvidujete. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 174.222 (?), 5.5.2008 2:16

Řešil jsem stejný problém, navíc hondu lze doporučit vždy, ale u křovinořezu jdu do stihlu-4mixu.Obsah si musí každý zvolit sám podle podmínek.Větší rozpětí obsahů u stihlu, jarní akce, taktéž komfortní provedení.Ošáhněte, uvidíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 18.208 (?), 5.5.2008 12:16
Ve vašem případě bych šel určitě do Hondy.Sám ji vlastním a používám podobně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 22.79 (?), 5.5.2008 12:49

V akční nabídce se objevil Dolmar MS 340 /10.500,-Kč/, ve výbavě má jen čtyřzubý nůž, kde bych tady na ten model koupil třícípák, poloaut. strunovou hlavu a v jaké cenové ralaci?

           Dik. P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 170.164 (?), 5.5.2008 14:37

Zdravím všechny.

Tak jsem se vrátil z Plzně a překvapivě se zatím přikláním k té Husqvarně. To zpracování vypadá skutečně kvalitně, hondu jsem tam viděl pouze tu 425. Navíc servis mám přímo v místě bydliště (Klatovy). Ten výkon 2.2HP mě přitahuje a když je to profi řada, tak snad něco vydrží. Navíc ji mají teď v akci v jednom obchodě asi za 13 840,- vč. DPH. V základní výbavě má nůž i strunou hlavu, což honda ne.

Také mě hodně převědčil jeden kolega tady na fóru, který se tím živí a tento model poměrně chválil. Tchán má les, tak se ta menší výkonová rezerva také bude hodit. Přesvědčen jsem tak na 90 procent, objednat bych jí chtěl do konce týdne. Ještě tomu dám ale pár dní na rozmylšenou :)) Asi to ale stejně nemá cenu, mám dobré zkušenosti, že když na mě něco dobře působí, tak to většinou je dobrá koupě.

Další plus je manuál, který jsem jak od hondy, tak od Husqvarny už prostudoval a oba jsou poměrně dobře zpracované, včetně obrázků pro neznalejší jedince jako já :)

Pokud uvedete nějaké zásadnější zápory té Husqvarny, asi si to rozmyslím, ale jinak už to raději nechci moc řešit, včera jsem ani nemohl usnout :)) Na druhé straně na mě oba modely působí jako kvalitní výrobek a asi bych neudělal velkou chybu ani s jedním z nich, no uvidíme.

Každopáedně díky všem za reakce.

Zdeněk D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.90 (?), 18.5.2008 10:13

jedině značku STIHL

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika