Křovinořez Hecht 143



host - 75.130 (?)
30.8.2009 10:46
Horku bych zadření motoru nepřipisoval. Může to sice dopomoct už vzniklému problému, ale jako hlavní příčina určitě ne. Nejčastější příčina bývá špatná PHM a to už jakéhokoliv důvodu. Levný motor, drahý motor, je to úplně jedno. Příčina by šla upřesnit, ale to by majitel musel spolupracovat.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 128.164 (?), 20.8.2009 22:09
Ja som ho asi dnes zadrel. Mám hlavu v smutku. Neni som si vedomy že by so spravil neaku chybu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 126.30 (?), 20.8.2009 22:33
Dnes u nás bylo velké horko a dusno, m.j.(směs,zátěž..) chlazení je velkou slabinou těchto levných strojů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 200.139 (?), 30.8.2009 8:36

Dobrý den. Zajímalo by mne, zda jste zjistili příčinu zadření motoru tohoto křovinořezu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 75.130 (?), 30.8.2009 10:46
Horku bych zadření motoru nepřipisoval. Může to sice dopomoct už vzniklému problému, ale jako hlavní příčina určitě ne. Nejčastější příčina bývá špatná PHM a to už jakéhokoliv důvodu. Levný motor, drahý motor, je to úplně jedno. Příčina by šla upřesnit, ale to by majitel musel spolupracovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 112.233 (?), 3.9.2009 22:22

Nechci urážet, ale s Oleo-Mac Sparta 42 by to byla stejná kvalita za dvojnásobnou cenu. Tento stroj se dá srovnat se stroji značek SOLO, STIHL, HUSQVARNA jenom cenou a předraženým servisem.

Značku Hecht prodávám a servisuji a nejprodávanější modely jsou HECHT 132 a HECHT 143, které se prodávají už dvě sezóny bez závad, které by byly výrobní vadou. Parkrát se na jaře opravovalo startování, když se silák probudil ze zimního spánku, jinak v průběhu sezóny jsem nic takového neopravoval. Další závadou a zákazníkovou chybou, která se občas vyskytne je ucpaný palivový filtr. Dvakrát se ojevila vadná svíčka. To jsou všechny závady, které jsem na těchto strojích řešil.  A pokud někdo nehledá nové technické vymoženosti a spokojí se s jednoduchým, lehkým, spolehlivým strojem s dostatečným výkonem, tak HECHT 143 je dobrá volba.

P.S. Mazací poměr 1/25 se snad dnes nikde nepoužívá. To bylo jen u nekvalitních zastaralých olejů M2T české výroby (specifikace API TB). Při použití kvalitních olejů Castrol Garden 2T, Mogul M2T Rapid (specifikace API TC), které jsou dnes doporučovány od výrobců se běžně používá poměr 1/50. Jednoduše platí: M2T 1/25 = Mogul M2T Rapid 1/50. A nezapomeňte na karbon z nekvalitních olejů.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.8 (?), 4.9.2009 14:53

Mám 143 od jara 2009 z Tesca a mohu zatím vytknout dost nepovedenou strunovou hlavu. Pokud ji rozděláte, vypadne na Vás jakási velká pružina s velkou podložkou, které obě ale už nejdou vůbec lehce vložit zpět.(podložku jsem zahodil) Dále asi po 50-tým nasazení víčka hlavy se vylomil pojistný jazýček co ti víčko s hlavou drží pohromadě, takže je hlava nepoužitelná. Nevím, jestli ji mohu reklamovat. Posekl jsem s ní približně plochu 5tisíc metrů.  Motor se jeví jako schopný a bezproblémový. Konstrukce robusní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.207 (?), 2.6.2010 17:13
Ale Hecht 143 má doporučený ředění 1:25, nebo néé?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 15.114 (?), 2.6.2010 18:59
To je hloupost na stroji i v návodu je uvedeno 1:50 s Castrolem. Používám to již od roku 2006 a neměl jsem s tím jediný problém. Předtím jsem měl 10 let Solo 130 a tam jen víčko na strunovou hlavu (kde se mimochodem ten jazýček, hrozně rád ulamoval) stála víc než na 143 celá hlava. Takže já bych neměnil
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 198.242 (?), 3.6.2010 16:47

Má Hecht 143 již třetí rok. Kosím s ním louku 3000m Práce dlouhá zvláště na sluníčku, ale s chlazením problém nemám. Po třech letech mi v servise doplnili nápln na převodu a dali nový filtr, svíčku a seřídili. Podotýkám, že jsem to tam dal jen pro jistotu protože se o křovinák nestarám jen leju beznin s olejem. Oprava stála necelou 500kč. Nevím co bych měl požadovat za ty peníze víc. Nejsem profík, ale odvádí dobrou práci a nestál moc. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 96.28 (?), 3.6.2010 18:47
Tak vše u Hechtu 143 v návodu i vizuelně odpovídí tomu z Hypeku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika