Krovinorez - dvojtakt vs štvortakt



host - 243.134 (?)
19.10.2011 21:51

Mám 4takt s hondou od marunaky. Dnes myslím už nedávaj hondu ale kawasaki. Dal jsem za něj před 3 lety cca 12tis a občas si nadávám za ty prachy. Vždy ale když ho vezmu do ruky, jsem rád že jsem ho tehdy dal. Tichý a ne že ne jak někdo tu píše. Oproti 2t je mnohem tišší a s výrazně menšími vibracemi. Ano jde pomaleji do otáček, ale díky opravdu velmi nízké spotřebě nic neřeším dám plyn na plnej céres a sekám. Nepřestávám držet spoušť dokud není posekáno, takže to jak jde do otáček neřeším, prostě mám v otáčkách pořád.  U 2 taktu bych musel mačkat, ne držet. Spotřeba by byla obrovská. Kdybych byl profík, koupil bych asi 2takt s hodně silným motorem, ale na mých 3tis metrů mi stačí to co mám s 1,2kw, jen dosekávám po bubnovce ale není toho málo. A že neutáhne křovinořez, ale jen strunu? No to je výsměch pane. Mám k tomu 4zub, trojzub i dvojzub a dokonce i pilu a vše to utáhne jako nic. Naopak když dám pilu, nebo 4zub nezastaví to vůbec nic. Strunu mám se záběrem 50 cm a jede jako pila.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 93.147 (?), 25.8.2010 11:44

Rozdiel ci kupim krovinorez Honda alebo krovinorez s motorom Honda. Napr. Solo ma presne ten isty motor 35 ccm Honda na svojom modely 130 a rozhodne lepsi zvysok ako talianske diely na krovinorezy Honda. A aj cena je pristupnejsia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 100.185 (?), 19.10.2011 16:33

Taky Dolmar MS-335 je OK. Japonský štvortakt Robin, tichí, malá spotreba, dobrá cena.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 106.20 (?), 25.8.2010 12:14

Stihl FS-180, 4T, tedy s olejem ve směsi - v provozu od jara, zatím bez problémů, pozemek 1620 metrů - směs roviny a svahu, místy nálety, spodní část podmáčená a plno lopuchů, koňského šťovíku a podobných lahůdek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
borax - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 158.9 (?), 25.8.2010 22:45

Na velké plochy určitě čtyřtakt.Je u něho výrazně nižší spotřeba benzínu má menší hlučnost.Na nějaké to obsékání kolem plotu postačí i dvoutakt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 115.52 (?), 25.8.2010 23:17

ja by som si dovolil tvrdit opak... cim vacsia plocha tym vykonejsi vyzinac, ba skor krovinorez, co uz s 35ccm stvortaktom na vyzinaci asi tazko je zvladnutelne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.134 (?), 19.10.2011 21:51

Mám 4takt s hondou od marunaky. Dnes myslím už nedávaj hondu ale kawasaki. Dal jsem za něj před 3 lety cca 12tis a občas si nadávám za ty prachy. Vždy ale když ho vezmu do ruky, jsem rád že jsem ho tehdy dal. Tichý a ne že ne jak někdo tu píše. Oproti 2t je mnohem tišší a s výrazně menšími vibracemi. Ano jde pomaleji do otáček, ale díky opravdu velmi nízké spotřebě nic neřeším dám plyn na plnej céres a sekám. Nepřestávám držet spoušť dokud není posekáno, takže to jak jde do otáček neřeším, prostě mám v otáčkách pořád.  U 2 taktu bych musel mačkat, ne držet. Spotřeba by byla obrovská. Kdybych byl profík, koupil bych asi 2takt s hodně silným motorem, ale na mých 3tis metrů mi stačí to co mám s 1,2kw, jen dosekávám po bubnovce ale není toho málo. A že neutáhne křovinořez, ale jen strunu? No to je výsměch pane. Mám k tomu 4zub, trojzub i dvojzub a dokonce i pilu a vše to utáhne jako nic. Naopak když dám pilu, nebo 4zub nezastaví to vůbec nic. Strunu mám se záběrem 50 cm a jede jako pila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.254 (?), 20.10.2011 10:39

Mám skusenosti se STIHL FS 310 4-MIX aj klasický dvojtakt STIHL FS 450, ten výkonný dvojtakt STIHL FS 450 asi nenahradí ani v budúcnosti žiadny štvortakt.

Kto kosí málo a nie husté porosty a kroviny ten potrebuje i slabší stroj treba i ten výkon 1,3 kw, ktorí ma STIHL FS 130 A STIHL FS 310. Má to líbivý zvuk no výkon ozaj iba na často udržiavané pozemky. Nemá to razanciu v náletech a v porostech, kde se kosí 1-2 x za rok. 

Na velké plochy a bujné porasty potrebuje výkonný stroj s výkonom i viac ako 2 kw. Tu treba oceniť výkonovú rezervu práve tieto silné krovinorezy STIHL môžu pracovať celé hodiny i tom náročnom teréne, kde nepoznajú prekážku.

Vidím v okolí, kde kosia zo slabšími modelmi rôznych značiek a to počuť na dialku, ako sa trápi ten motor v náročnom teréne.  Je to potom otázkou času, keď nastupia poruchy z preťaženia v horúcom letnom počasí.

Na silný a kvalitný krovinorez treba zainvestovať, to sa Vám vráti v dlhoročnom používaní v tom náročnom terene bez zaváhania urobí kvalitnú prácu bez zavahania. Pozrite si rôzne videa z rôznymi krovinorezami na internetu, kde uvidíte rozdiely, medzi štvortaktmi a klasickými krovinorezmi od firmy STIHL FS 400, 450 i 480.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 67.34 (?), 20.10.2011 10:50

souhlasím s vámi, pokud bych měl pravidelně dělat pozemky udržované 1-2 z rok, šel bych minimálně do 2kW a 2 takt. Určitě nějaký profi stroj. Ta moje marunaka to sice taky zvládne(osobní zkušenost) ale není na to stavěná a mohlo by se časem něco pokazit a zároveň ten komfort práce na výše zmíněném pozemku není jako s profi strojem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika