Křovinořez Dolmar MS4010 nebo MS4510 nebo jiný?



pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 153.234 (?)
19.8.2014 9:56

Díky za doporučení - objednal jsem. Uvidíme :-)

Martin

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 72.14 (?), 17.1.2014 13:13

U mě budou převládat travnaté plochy a dosekávky po sekačce.nálety, křoví a les jen okrajově, takže asi lepší volbou bude MS4010.L

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 153.234 (?), 12.8.2014 12:44

Ahoj všem - vybírám novou strunovou hlavu pro křovinořez DOLMAR MS4510 a rád bych jinou než DOLMAR Pro2, která stojí za prd (má rychloupínací plastové packy, které nevydržely ani 20 minut práce ve středně obtížném terénu (sem tam kámen o velikosti ruky) a urazily se. Reklamace neuznána - zuřím jako pes. Původní hlava vydržela několik let bez problémů.

Rád bych kvalitní hlavu pro strunu 3mm nebo 3,5 mm (na ceně nezáleží - orig hlava stojí přes 1000 Kč). Rád bych např. Oregon, ale nechám si poradit - doporučit. Viděl jsem, že se dělají např. hliníkové. 

Nevíte někdo prosím rozměr a stoupání závitu pro upevnění strunové hlavy? Je to  M12x1,5? 

Díky Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 12.8.2014 13:08

Mám hlavu oregon universální. (do 300kulaté struny. Systém navíjení na ní moc nefungoval. Štvalo mě na ní, že jsem ji musel při výměně nástroje rozebrat, což bylo dost pracné. Když se struna ustřihla, nebo spekla, bylo nutno konce prostrčit do průchodek. To při 3mm struně šlo špatně. Tak jsem nyní koupil zase oregon, ale nový typ "lightning" do 4mm. Ta se našroubovává na čep, takže ji není nutno rozebírat. V případě ustřižení struny, se struna zakládá do drážky(nemusí se prostrkovat. Také cívka a navíjení je lépe vyřešeno než u předchozího typu. Vypadá celkem dobře, včera jsem ji namontoval, ale ještě nevyzkoušel. Zatím na mě udělala dobrý dojem.680Kč. Dodávají se i náhradní díly.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 153.234 (?), 19.8.2014 9:56

Díky za doporučení - objednal jsem. Uvidíme :-)

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 19.8.2014 10:17

Ta hlava skutečně funguje. Ale je u ní (stejně jako u té starší) potřeba posunout kryt, aby ořezávač v rovině struny. Jedná se jen o vyvrtání nových orvorů do krytu.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.2 (?), 12.8.2014 17:24

Jestli chcete koupit jiny, tak kupte jiny, kazdy ma jine predstavy, jine gusto atd.Mam Husqvarnu i Dolmar krovinorezy, jpo strance uzivatelske, je to z meho pohledu srovnatelne.Neco maji obe firmy trosku jinak delane.Husqvarna ma asi rozsirenejsi servis, je tady vice znama, mela silnou pozici uz z minuleho rezimu, kdy tady byla v tehle technice de facto jedina.Mam Dolmar 4510-ku na pastviny, paseky,tj.vykonove naprosto v pohode i jinak.Jestli maji stejne hmotnosti Dolmar 4510 a Dolmar 4010,tak je asi lepsi vziti Dolmar 4510.Ma vetsi výkon, pokud pak pracujete s pilovym kotoucem, tam je potreba vykon, pri stejne vaze a cene, asi je lepe miti vykonnejsi stroj a pokud ta 4510 je jeste lacinejsi, tak proc ne.Ikdyz ta 4010 to asi taky zvladne, to uz ma tez slusny vykon.Vyhoda Dolmar je v te moznosti naklopit hlavu dole sekaci o 45 stupnu pro praci ve svahu.Dolmar ma mene kusu krytu, nevycnivaji tolik, clovek tolik nezachytava o vetve a je mensi sance, ze kryt vypadne, atd.Kdyz ono uprimne receno, nejlepe je miti dva krovinorezy, pokud ma clovek vyuziti.Na takove sekani mensi travy, dosekavani kolem plotu, davam trojzub, nebo strunu mam Husqvarnu 1,6kw vykonu, je lehci, na tu praci staci, do velke travy a lesa, nalety,prace s nožem, nebo pilovym kotoucem beru 4510.To mi prijde vyhodne, ale je to hodne penez a uz to chce, aby to bylo vyuzite.Na nejake drobne dosekavani, je 4510,jako jiti s kanonem na vrabce.Z druhe strany, lehci masina s mensim vykonem, pak v prerostle trave, v naletech, nic moc, ten vykon tam chybi, pak to neni ono tez.Pri vetsi plose, seceni ruzneho druhu porostu jsem zastancem dvou masin, clovek se zbytecne nedre, netrapi sebe, ani masinu.At dobre vyberete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 227.2 (?), 12.8.2014 17:53

Tezko se vybira jedna masina pro ruzne druhy prace, tam pak pro nektere veci, ten vyber neni idealni.To, co je pro tezkou praci se vetsinou nehodi uz tolik pro lehci praci a obracene.Ta 4510 ma treba dlouhou hridel, muzete se vice rozmachnout, dal dosahnete, mate vetsi zaber seceni, tam,kde pak je mensi prostor, tak uz tj.s obratnosti horsi.Ma ruzne druhy praci se to jednim strojem hure resi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 227.2 (?), 12.8.2014 18:04

Pokud jde o strunovou hlavu, nejradeji mam Oregon do ktere se struna nenamotava uvnitr, ale zvenku se strkaji kusy struny, narezane na stejnou delku bud dva, nebo 4 kusy podle typu hlavy.Vyhoda-nemusite namotavat, rozdelavat hlavu, nezasekava se to pri spatnem navinuti.Pokud mate sekaci hlavu pro kousky struny, ktere se strkaji zvenku, tak zustavaji zbytky, kdyz se struna zkrati, opotrebuje a to uz nevyuzijete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 192.242 (?), 13.8.2014 18:03

Tá hlava sa volá Jet-Fit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika