Křovinořez do 6000



J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 216.60 (?)
29.7.2012 15:59
Práce by měla bavit, s takovým strojem jsou k tomu předpoklady. ...Opr. 7,1kg nevadí...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 191.186 (?), 28.7.2012 16:55

Opět jsem dnes mohl porovnávat, z jedné strany značkový stroj, z druhé strany něco noname. Dnes špatně foukal vítr, tak jsme museli zavřít okna, to byl zápach, v tom horku nepříjemné a ta doba, než ten kousek poseče. Od značkového stroje nic není cítit a to seče o dost blíž. Mě by zajímal skutečný výkon, protože to je pouze chyták na lidi, že jsou takové výkony uváděné. Ani jeden nebyl v oficiální zkušebně, pily to stejné. O spotřebě ani nemluvím, ale jak to má někdo posoudit, když nemá podle čeho. Je to nepochopitelné, špičkoví výrobci bojují s emisemi, nové konstrukce, nové technologie, měření, zkoušky, splnění předpisů a tyto předpotopní stroje se dovážejí, prodávají jen tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 28.7.2012 17:28

Tj.jako u pily neznackove.Cena 4-tisice a lista dlouha, ze by ji mohl clovek miti misto hole.Prijde zakaznik, vybere nejdelsi listu s pilou za nejmensi cenu a ono-ejhle, je to k nicemu.Proc se asi rada znackovych pil minimalne stredniho vykonu prodava s 38 cm listou.Zdravim Vas pane J.S.Pokud jde o krovinorez, tj.utrpeni, az na vyjimky to sledovat, poslouchat,to mi staci a delat s tim si neumim predstavit.Chlap ma zahradu treba 300m2 a mysli si, ze to vyhraje s neznackovym krovinorezem do5-ti tisic s vykonem do 1KW.Pak uz je jen utrpeni a vyhozene penize.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 28.7.2012 17:34

Mate videt, kdyz natocim u domu 235-ku a jdu na breh, o 4510-ce to uz radsi, ani nebudu mluvit, jak to bezi, u domu na mensi plose, to uz vubec.Proste u mne, jak to nema znacku, vykon alespon 1,3KW, pokud mate plochu ve 100m2,nic mensiho nebrat.Jo, pod tu kilowattu, sam bych si to k domu nekoupil, ale kdo opravdu setri, kdyz tj.znackove a treba jen vousy, kolem zdi, co nevezme sekacka, snad jeste.Myslim ted 1,6KW znackove, za 8,5-tisice, neni co resit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 191.186 (?), 28.7.2012 17:48

Já seču 4 taktem 1,1kW a prostě pohoda. Mě se líbí tichý chod, zvuk motoru, snadný start, zatím jsem jej neudusil. Točená struna 2,4mm a radost z rychle udělané práce. Já jsem sekl obyčejnou kosou mnohokrát a jak někdo napíše, to stačí kosa. Tak stačí, ale je to v takovém počasí hokna, zejména u větší plochy, nedá se vysekat tak do nepřístupných míst, hledí se na rosu a snahu sekat v době, kdy to ještě člověka tak nezničí, ostření kosy - do je kapitola sama pro sebe, nemá cenu popisovat, kdo nezná. Dotěrný hmyz nemá rád vůni benzínu a spalin a téměř neotravuje. Jen správně vybrat a člověk musí uznat, že má vynikajícího pomocníka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 28.7.2012 17:52

Jo,1,1KW Vase masina ma, ale je znackova, nebyla za 5-tisic a je to 4-takt, ten 2-takt vykonu 1,1KW, to by bylo, asi slabsi, to by byl rozdil.Prece jen ten 4-takt, kdyz je trochu trava, tak asi ty otacky lepe drzi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 28.7.2012 19:22

Pane J.S.ten 4-takt, ono to ma kultivovanejsi chod, mozna i vibrace mensi, mene vyfuk.plynu, nepotrebujete olej do benzinu, mozna i lepe startuje, ale slozitejsi motor, vaha 8kg, to neni tak malo, mensi spotreba, mensi hluk.Ja mam zvyk 2-takt, ani ve velkem vykonu se 4-takt nedela a 2-takt je urcite jednodussi, ten olej do benzinu dam a hlavne 4-takt se do krovinorezu velkeho vykonu nedela.Ale, jo je to takova machrovinka, ma to sve prednosti, ale i zapory.Pro technicke fajnsmekry, urcite zajimava zalezitost a cena spise vyssi, nez u 2-taktu.Verim, ze vite, proc to mate a jako technicky odbornik, asi Vas to muselo uchvatit, to chapu, zajimave,nedela se to dlouho do krovinorezu, atd.Nic proti.Ja mam svuj zvyk, vykon,jednoduchost, overenost,mensi narocnost technicka, to u mne vyhralo, pomer cena, vykon,atd.Ale kolem domu, bych si to klidne koupil.Do tech nejnarocnejsich podminek na velke plochy, asi ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.52 (?), 28.7.2012 20:55
Já s 335.4 - 4 taktem nepracuji celý den, tak 7,4kg nevadí a hlavně výkon je takový, že práce jde od ruky. 4 takt má právě ty přednosti v kroutícím momentu, i když výkon není nijak oslnivý. Na zahrady meze, je výborný, věřím, že vydrží profi zátěž v odpovídajícím porostu, ale to je jen úvaha z pohledu kvality konstrukce. Používal jsem asi měsíc MS 340, je výkonnější, ale hlučnější a jeho přednosti jsou v údržbě velkých ploch, kde je třeba zkrátit dobu sečení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 29.7.2012 11:41

Pane J.S.na plochu, kterou mate Vy a pro technickeho fajnsmekra, myslim,ze tj.skvela volba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 216.60 (?), 29.7.2012 15:59
Práce by měla bavit, s takovým strojem jsou k tomu předpoklady. ...Opr. 7,1kg nevadí...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.14 (?), 3.8.2012 7:54
Jak jsem se zmiňoval, že 4 takt by určitě vydržel profi provoz, tak už jsou 2 nové modely MS 430.4 a 4300.4 pro denní použití, s objemem 43ccm je to u 4 taktu síla. Výkon kolem 1,5 kW.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika