Křovinořez do 10 000? Prosím o radu



host - 128.254 (?)
27.6.2013 13:47

Zdravím, značka Solo se začíná opět prosazovat díky jednomu řetězci obchodů se zahradní technikou. Co se křovinořezů týče, tak jsou to robustní stroje, ovšem na úkor hmotnosti. Cenou náhradních dílů se onen řetězec chová stejně jako v případech oleomaků. pokud Vám nevadí nějaké kilo navíc v postroji, tak bych se Sola nebál. Standa.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 134.4 (?), 27.6.2013 12:46

Smím se zeptat, jaké máte jako opravář zkušenosti se značkou Solo? Díky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.254 (?), 27.6.2013 13:47

Zdravím, značka Solo se začíná opět prosazovat díky jednomu řetězci obchodů se zahradní technikou. Co se křovinořezů týče, tak jsou to robustní stroje, ovšem na úkor hmotnosti. Cenou náhradních dílů se onen řetězec chová stejně jako v případech oleomaků. pokud Vám nevadí nějaké kilo navíc v postroji, tak bych se Sola nebál. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 134.4 (?), 27.6.2013 13:57

Díky. Ptal jsem se spíše na poruchovost, kterou tady někdo zmiňoval. Osobně mám větší důvěru k německému výrobci než k italskému, ale zajímá mě, jestli je to jen pocit, nebo jestli to má nějaký odraz i v realitě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 217.50 (?), 27.6.2013 14:34
Dobrý den Stando. Také mám dotaz co se týče Hondy. Zajímalo by mě jaké závady se na těchto miničtyřtaktech vyskytují. Na co se mám připravit? :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.151 (?), 27.6.2013 23:19
Honda je vpodstatě jediný plnokrevný čtyřtakt, který existuje, využívajího ho i jiné značky a byl vyvinut za účelem snížení emisí a následně spotřeby.Osobně mě vadí, že honda ho nedodává s antivibračním systémem, ale to si jde splnit např. u stigy, jinak jsou jen dvě objemové varianty.Osobně jsem volil 4mix od stihlu, spojoval výhody čtyřtaktu a dvoutaktu a v objemu 36ccm nebylo co řešit s plnohodnotným antivibračním systémem.Jinak nevím, že by hondí čtyřtakt měl nějaký problém, a 4mix od stihlu jel předtím v cizině a jediné co jsem se u něho dočetl, že kvůli němu musel stihl rozšířit nabídku olejů o plněsynťák(hp ultra),minerál nestíhal mazat ventily.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 239.58 (?), 29.6.2013 13:02

Zdravím, na Hondách se nejvíce "sype" horní rozvodové kolo s vačkou. Je plastové a na něm mechanizmus odlehčení startu. Tento mechanizmus se rozpadne a v lepším případě to odnese jen to kolo a kryt ventilů. Na těchto motorech se mi nezamlouvá velká výška oproti čtyřmixům. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.242 (?), 29.6.2013 13:49

Zdravím Stanislav. Neviete ako su na tom so spolahlivostou štvortakty Dolmar?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 235.219 (?), 30.6.2013 7:21

Zdravím, motory Subaru, který Dolmar používá používají i jiní výrobci křovinožezů, značka Subaru hovoří za vše. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.39 (?), 30.6.2013 12:11

K tomu bych doplnil, že nejen motorem žije křovinořez... Hledal jsem pro sebe teď nový a pár jsem jich vyzkoušel, bohužel u levných čtyřtaktů byl sice motor třeba Honda, ale zbytek byl laciný, aby se výrobek vešel do ceny. Takže jsem nakonec koupil mašinku s velkým levným čínským dvoutaktem, ale s dobře řešenou převodovkou, antivibrací, kvalitní hlavou a nožem. V minulosti se mi totiž nikdy nepokazil motor, ale měl jsem potíže s namotáváním trávy mezi převodovku a hlavu a následnému přehrívání vlivem tření. Sekám hodně, takže mě to stálo několik hlav a poškozených ložisek v převodu, nedalo se to nijak vyřešit, prostě špatně navržené technické řešení. Dále jsem měl při práci nožem ve vysokém hustém porostu potíže s uvolněním a posléze zlomením řídítek, na to také pozor. To souvisí i s nástrojem, lehké 1 mm silné nože se mi nezamlouvají, nemají setrvačnost, je třeba neustále pracovat s plynem, snadno se zasekávají, je třeba točit skoro na maximum a trpí motor ve vysokých otáčkách s malým odporem. Použití těžkého nože je daleko příjemnější (dělám nejraději s 300x4 mm). Motor sice akceleruje pomaleji z volnoběhu, ale po roztočení uberu na půl plynu a mám nekompromisní výkon, dá se s tím sekat křoví i řídká tráva, nekolísají otáčky nože, setrvačnost nože udělá polovinu práce motoru. Včera jsem drtil 2 roky nesekanou plochu asi 700 m, porost asi 1,5 metru s trocou bezu, maliní a silných bodláků. Při obsahu 52 ccm a s tímto nožem to trvalo asi 3/4 hodiny a spálil jsem 0,5 litru paliva. Myslím, že čtyřtakt do 10 tisíc na bázi třeba té větší Hondy bude v pohodě, pokud se k němu najde vhodné nářadí, což pravděpodobně v serii nebude, ale dá se to vytipovat a vyzkoušet.  David

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 230.182 (?), 30.6.2013 13:45

Zdravím Davide, zřejmě jste Hondu (435) asi nevyzkoušel, podle Vašeho popisu poslední akce by Honda zřejmě za deset minut ležela někde v příkopě, to není stroj na takovou práci. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika