křovinořez Al-ko FRS 4125



host - 63.106 (?)
6.6.2010 22:51

"Zpopod"  ložiska modrá vazelina opravdu leze, je to dáno konstrukčním řešením - vazelina bude vždy prolínat, protože vnitřním kroužkem mazaného ložiska prochází drážková hřídel... nicméně stačí občas vazelinu do úhlového převodu čijaktenbazmeknazvat  trochu doplnit... Obdobné modré mazivo je např. od Q8, určitě by se našly i jiné značky. Dá se tam natlačit napři běžnou injekční stříkačkou (bez jehly!) po odšroubování příslušného šroubu - nelze se splést.

Určitě ale ne grafitovou vazelinu, to ani omylem  A trochu rozumu do hrsti, v případě alespoň částečné gramotnosti přečíst návod ke stroji 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 72.223 (?), 18.7.2009 15:21
poměr 1:25 se běžně užívá u vysokootáčkových motorů (čímž křovinořez je) s neušlechtilými oleji (M2T-nedoporučuje se, neboť tento olej má sklony ke karbonizaci. po delším čase se karbon uvolní a dovede doslova rozmlátit kliku). 1:50 se míchá s oleji ušlechtilými (značkovými). 1:33-1:40 se užívá s olejem neušlechtilým do běžných nízkootáčkových dvoutaktů. Značkové oleje jsou buďto přímo vyráběny, a nebo doporučovány výrobci motorů. Použitím jiného oleje ztrácíte nároky na záruku. Pokud máte stroj po záruce, je jedno jaký olej tam namícháte. Vřele ovšem doporučuji pokračovat ve značkových olejích. Jinak co se týká značky AL-KO, měl jsem křoviňák asi čtyři roky a ještě jsem ho za slušnou cenu prodal. A problémy s ním žádné, co by nebyli u ostatních křovin. Potom jsem si koupil Oleo-Mac 740T a o rok později ještě o něco silnější O-M750T. Říkejte si, co chcete, ale já osobně proti téhle-ač italské-značce nemohu říct křivého slova. Mám je 7 a 8 let a akorát dolévám benzín, doplňuji plastické mazivo do převodu, brousím hvězdu a peru filtr. Toť vše. Jsem velmi spokojen. JK
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 63.106 (?), 18.7.2009 13:58

Mám tenhle typ dva roky, bez problémů (rozpadávající se strunová hlava vyřešena zakoupením další, která se už nerozpadá)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 86.92 (?), 31.7.2009 21:21

Ten vyžínač mám cca 5 rokov a dolievam iba benzín. Je pravda že sa rozletela hlava /kosil som na cintoríne aj sklenené kahance/ ale po oprave hlavy - vyrobil som hliníkové unášacie zúbky super.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 162.205 (?), 1.8.2009 19:10

Tiez vlastnim AL-KO 4125 a problem s hlavou so mal tiez. Po 3 rozpadnutych hlavach som tento rok kupil novu a cuduj sa svete uz v predajni som si vsimol ze je o nieco mohutnejsia v castiach kde zapadaju tie zubky. Inak som s kosackou velmi spokojny. Nieje to ziadna Profi kosacka ale za tie peniaze spravi viac nez dost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.111 (?), 24.5.2010 21:09

ja mam otazku. neviete niekto ci je mozne na tento krovinorez namontovat kultivator a ak ano kde sa da zohnat. Vopred dakujem za odpovede.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.87 (?), 24.5.2010 21:24

Kultivátor na tento stroj majú v každej lepšej predajni položený je hneď vedľa dvojlistej vrtule na adadaptér alko helikoptéry a adaptéra na dvojbubnovú kosačku zo záberom 120cm no ale ten pasuje len na Alko FRS 251

    Tu sa píšu samé chvály na tieto unikátne stroje, len celkom potom nechápem prečo ich mám plný servis.Asi sa u nás predáva z iného kontajnera.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Svoro - (2) - 217.131 (?), 2.6.2010 9:59

Ahojte mám tento krovinorez (ALKO 4125) cca 2 roky, všetko beží perfektne, motor ide jedna báseň, ale posledný víkend teraz keď som s ním kosil, tak po kosení a zhodení hlavy som si všimol, že z popod ložiska, ktoré je hneď nad hlavou mi vyhádzalo nejakú modrú vazelínu. Neviete čo sa asi stalo? Či len dostala nejaký väčší záhul alebo čo. Lebo stalo sa to prvý krát, doteraz nebol problém, neviem či len tá vazelína nestojí od výroby za nič a neodoláva zvýšenej teplote alebo čo. Mašina je ešte totižto ako tak v záruke, tak neviem či ju dať na reklamáciu alebo ten sersam rozobrať a natlačiť tam grafitovej vazelíny. Inak kosil som asi dve hodiny v kuse, neviem či je to nejaký veľký záhul, doteraz sa nesťažovala. Za odpovede vďaka.

Svoro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 63.106 (?), 6.6.2010 22:51

"Zpopod"  ložiska modrá vazelina opravdu leze, je to dáno konstrukčním řešením - vazelina bude vždy prolínat, protože vnitřním kroužkem mazaného ložiska prochází drážková hřídel... nicméně stačí občas vazelinu do úhlového převodu čijaktenbazmeknazvat  trochu doplnit... Obdobné modré mazivo je např. od Q8, určitě by se našly i jiné značky. Dá se tam natlačit napři běžnou injekční stříkačkou (bez jehly!) po odšroubování příslušného šroubu - nelze se splést.

Určitě ale ne grafitovou vazelinu, to ani omylem  A trochu rozumu do hrsti, v případě alespoň částečné gramotnosti přečíst návod ke stroji 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Svoro - (2) - 217.135 (?), 8.6.2010 7:57

Ahoj, vďaka za odpoveď, mašinu premažem, ale naozaj som ako prvú vec pozeral návod a o premazávaní toho ložiska som tam nič nenašiel. Svokor má totižto krovináč Stihl a on tam má priamo skrutku na premazanie, preto som pozeral do návodu, ale nič a potom som sa proste obrátil sem.

Vďaka, Svoro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 63.106 (?), 8.6.2010 18:46

Přiznám se, že jsem ten návod taky nečetl  4125 mám třetí rok a poprvé jsem ji mazal vloni, letos jsem dokonce objevil další šroub, přes který by mělo jít doplnit mazivo i do celé té dlouhé trubky... což jsem učinil.

Nazdár Svoro  - a hodně posekaných hektarů!   O víkendu mě čeká tráva počítám že tak metrová... po těch deštích

Laďa - jesenický chalupář (nechce se mi přihlašovat do diskuze...)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika