Křévinořez Husqvarna 555



host - 229.91 (?)
2.8.2012 22:07

Mohl bych se pána, kterého kamarád profik pracoval s tou 555, o jakou práci šlo? Pokud se jednalo o vyžínání, tak si vybral špatně. Kdysi už toto přirovnání padlo, jako jít s kanonem na vrabce. Těžký křovinožez, možná bych ho použil tak na prořezávání lesních cest, ale jinak bych raději na silnější náletové dřeviny vzal pilu. A na buřeň bych vybral max.. do 7kg.Nevím kolik měsíců toho v roce s tím oddělá, já 90dnů. A tak těžký křovinořez i přez kvalitní popruhy odrovná ramena i trapézy na 100%, a je to zbytečný.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 227.2 (?), 2.8.2012 9:38, zobrazeno: 15074x

Prosím o zkustenosti s timto krovinorezem.Dekuji predem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.2 (?), 2.8.2012 9:58

Zdravim pana J.S.i ostatni.Vcera jedu do lesa. A vidim kamarada, jak pracuje s Husqvarnou 555.Nedalo mi to, rikam,pujc mi to.A ono prijemne, paradni vykon 2,8kw, pro mne radost.Rikam mu, nevadi Ti vetsi hmotnost?Odpoved-jasne, ze kila navic, jsou znat, ale proste mam zvyk s tim pracovat, dobre popruhy a stroj s nizkym vykonem, musim se taky uzivit.Muj pocit, ac jsem pro Dolmar-zvyk, zkusenost,osobni sympatie, dobra cena, tak Husqvarna mi dobre sedela, dobre popruhy, jeste asi malicko tezsi, nez Dolmar 4510,ale jinak urcite jedna z masin, kterou bych si umel predstavit miti.Vibrace 4510 a Husqvarna 555,nevim, jak podle tabulek, ale pocitove podobne.A ten vykon motoru 2,8KW, je prece jen znat, proti Dolmar 4510,ktery ma vykon 2,3KW.Kamarad ma 555 Husqvarny dve a je maximalne spokojeny, jako profesionalni lesni delnik.Je to masina, radost.Neni to zadne siditko o 1KW, ktere je tak bidne do zahradky kolem domu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 156.239 (?), 2.8.2012 11:00

Co sem se bavil se servisákem, tak dříve preferoval Stihl křovinořezy, ale s těmato novýma Husqvarna křoviňákama už prý problémy nejsou a ukazoval mi křoviňák (přesný model už si teda nepamatuji) co jede 2 roky každej den a bez jediné opravy, takže prý už i křoviňák by si koupil od Husqvarny. Pokud máte o 555 zájem nebál bych se. Však se zeptejte toho lesáka jak mu křovinořez slouží, vibrace 1,5/1,6 m/s² a kvalitní popruhy udělají divy i s váhou, která díky tomu tolik nevadí. Pro porovnání váš dolmar je o kilo lehčí a hodnotu vibrací má 2,8/1,6 m/s². Doma sečem se 7letým OM nejdražší model a taky jede bez závad, ale práce po deseti minutách už jde cejtit, vibruje jak blázen a váhově se o pírku taky nedá hovořit, takže raději seču co nejvíc sekačkou všude kde to jde a až klekne OM koupím nový a na 99% to bude 555.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 211.32 (?), 2.8.2012 11:36
4510 má nižší vibrace, to je už celkem běžné, že to tak neustále nepřesně o Dolmaru uvádíte :-). Ale důležitější je zjištění, že nevadí vyšší hmotnost, když je to plus výkonu a kvalitě. Potom je zřejmé, že Dolmar vlastní výrobní tradicí potvrzuje, co je skutečně kvalitní a žádané.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 156.239 (?), 2.8.2012 16:36

To bych si nedovolil uvádět špatné info, vše se dá stáhnout na stránkách výrobce, tak to přejímám.  Pokud je váhový rozdíl 4Kg, tak je to samozřejmě znát, ale u kilogramu rozdílu je to hodně o kvalitních popruhách a vibracích. Husqvarna křovinořezy, aby jsme neodbočovali jsou parádní a kvalitou se polepšily. Za poslední roky nasypala Husqvarna obrovský prachy do vývoje,  zkoupila japonskou značku zabývající se zahradní technikou = nové nápady, patenty a je to znát, akorát bych nebral výrobky ze spodního spektra ceníku co se montují v Brazílii, Mexiku a Číně. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.222 (?), 2.8.2012 17:56
Tak opět klasika, zatímco u hq jste použil uváděný průměr u 4510 nejvyšší hodnotu. Průměr zohledňuje hodnoty stejným dílem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 227.2 (?), 3.8.2012 8:56

Dekuji za prispevky vsem.555 kupovat nebudu, zatim,co mam mi staci, ale mam rad prehled o masinach, kdyz pak clovek jednou kupuje, aby byl v obraze.Az nahodne nekoho potkam s velkym Stihlem, ten jeste zkusim.Jeste tady ma kamarad velky Jonsered, jak pilu, tak krovinorez a tez nema problem, chvali,pracuje, jako lesni delnik.Nechci nikoho urazit, ale osobne Oleo-Mac nepovazuji za dobrou znacku, kdyz vidim, jak se tady s tim sousede trapi, myslim,ze tj.hobby znacka.Ten kamarad tu 555-ku chvali moc a moc, jineho by nechtel.Ted dalsi jeho kamarad musel s praci v lese skoncit ze zdr.duvodu, tak od neho koupil 555-ku druhou.Ma to dva roky, pracuje v lese s ni a masina nezna pardon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.181 (?), 3.8.2012 9:20
Opravdu velmi záleží na co se prioritně daný křovinořez používá. Vyšší hmotnost nevadí na kratší úseky, nebo je podmíněna požadovaným výkonem. Podle mého názoru je zbytečně výkonný, těžký i méně ekonomický křovinořez nevhodná volba, který místo ušetření námahy, námahu zvyšuje. Zejména to platí pro intenzívní použití.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 229.91 (?), 2.8.2012 22:07

Mohl bych se pána, kterého kamarád profik pracoval s tou 555, o jakou práci šlo? Pokud se jednalo o vyžínání, tak si vybral špatně. Kdysi už toto přirovnání padlo, jako jít s kanonem na vrabce. Těžký křovinožez, možná bych ho použil tak na prořezávání lesních cest, ale jinak bych raději na silnější náletové dřeviny vzal pilu. A na buřeň bych vybral max.. do 7kg.Nevím kolik měsíců toho v roce s tím oddělá, já 90dnů. A tak těžký křovinořez i přez kvalitní popruhy odrovná ramena i trapézy na 100%, a je to zbytečný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.242 (?), 2.8.2012 22:43

Dobrý večer, mám také kanon na vrabce, konkrétně stihl FS 450 pátým rokem a neznám do lesa univerzálnější křovinořez. Také s ním přes léto vyžínám v lese buřeň kolem stromků v našem a obecním lese. Zhruba od června do září. Na podzim s ním vyřezávám náletovou břízu v mlazině pilovým kotoučem do průměru 3cm. Tam bych pilu tahat nechtěl. Váha je něco s plnou nádrží kolem 9 kg, záda a ruce mě z křovinořezu nebolí, protože používám kvalitní stihlácké popruhy, které si umím seřídit a originál antivibrační rukavice. Mám ještě jeden záložní křovinořez Husqvarnu 335 rx, který je lehký a do lesa ho nepoužívám, pouze na sečení trávy kolem farmy. Pokud bych si měl do lesa nový křovinořez, tak Stihl 460 ce.   Roman-Lesnictví

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika