Kdo poradí s výrobou hydraulického navijáku?



travnikar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 47.30 (?)
10.4.2010 17:19

No bylo by super, kdyby mi s tím někdo pomohl... no budu tě jistě ještě kontaktovat kvůli podrobnějšímu vysvětlení. Díky Jenda

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
travnikar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 47.30 (?), 10.4.2010 13:09, zobrazeno: 10456x

Jak a co Pořídit k malotraktoru domácí výroby, aby měl hydrauliku k pohonu třetího bodu, a hydraulického motoru, který by měl pohánět naviják k přibližování dřeva? Díky Jenda

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 10.4.2010 15:42

Ahoj Jendo, naviják momentálně řeším i já, ale hydraulický pohon jsem vypustil jako první. Pro odvíjení musí být spojka tak jako tak, brzdu také nelze vynechat a zajistit stálý, vyrovnaný tlak, není tak jednoduché. Navíc pořizovací cena naroste ještě o motor a zdroj tlaku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
travnikar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 47.30 (?), 10.4.2010 16:03

Zdar Radku.Sehnal jsem čerpadlo, motor,třetí bod i s pístnicí a rozvaděčem a vyorávačem atd.za cca 3t.kč. No a ten hydromotor bych použil jako pohon k heverovému vrátku, který má jak klapačku-brzda no a s tím odvíjením jsem zatím nic nevymýšlel, ale chtěl bych to dát nějak do kupy, byt bez předchozíchzkušeností s hydraulikou. Jenda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 10.4.2010 16:49

Pak by šel rozvaděč, jedna jeho sekce, použít k otočení směru bubnu a pohonu odvíjení. Musí se jen odjistit západka a zajistit poloha páky. Bohužel jsou na to potřeba dva lidi . Hydraulický třetí bod je celkem dobrá věc, ale spíš bych hever použil na jednom z ramen. Podrží polohu nářadí a dá se využít jako hever ke zvednutí traktoru. Hydromotor chce osadit ozubeným kolem (např. rozvody Škoda 120) a řetězem Duplex hnát druhé kolo na bubnu navijáku. Celkem jednoduchá spojka se dělá ze synchronů převodovky Š 120. Měla by být mezi kolem a bubnem, sepneš pro navíjení, rozepneš pro odvíjení. Na hyd. obvod potřebuješ něčím hnát čerpadlo od motoru, což opět řeší rozvody Š 120, nádrž a pojistný ventil, rozvaděč a ostatní máš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
travnikar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 47.30 (?), 10.4.2010 17:19

No bylo by super, kdyby mi s tím někdo pomohl... no budu tě jistě ještě kontaktovat kvůli podrobnějšímu vysvětlení. Díky Jenda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika