John deere X300R



host - 252.60 (?)
22.2.2011 19:10

Připojil bych se do diskuse. Mám zkušenosti s komunálním traktůrkem Iseki SXG22. 2 sezóny, celkem 465 moto hodin sekání, což asi málokdo mimo profesionálního použití naseká.  Tento model má obrovský tunel na trávu do koše (cca 30x30cm) a pohon žacího ústrojí kardanem, takže nože se jen tak nezastaví. 

Proč to celé píši? No hlavně z důvodu, že musím sdělit, že i s tímto strojem se nedá sekat za deště nebo těsně po dešti. I zde dochází k ucpávání.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 65.68 (?), 23.4.2016 15:51

Po letech se opět vracím do diskuse o JD X300R. Musím reagovat na třetí odstavec vlastně svého příspěvku. Nový model travního traktoru pro rok 2016 John Deere X350R má parametry přesně jak jsem tehdy napsal.Teď mám alespoň dobrý pocit, že jsem pánům konstruktérům od JD dobře poradil. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.68 (?), 24.4.2016 16:11

Pro upřesnění jde o reakci na příspěvek ze dne 8.2.2011, 13:31.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.60 (?), 22.2.2011 19:10

Připojil bych se do diskuse. Mám zkušenosti s komunálním traktůrkem Iseki SXG22. 2 sezóny, celkem 465 moto hodin sekání, což asi málokdo mimo profesionálního použití naseká.  Tento model má obrovský tunel na trávu do koše (cca 30x30cm) a pohon žacího ústrojí kardanem, takže nože se jen tak nezastaví. 

Proč to celé píši? No hlavně z důvodu, že musím sdělit, že i s tímto strojem se nedá sekat za deště nebo těsně po dešti. I zde dochází k ucpávání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 66.131 (?), 25.4.2011 11:07

Znovu se vracím do diskuse o JD X300R s novým poznatkem. Navštívil jsem prodejce, u kterého jsem traktor v roce 2007 koupil a vznesl svoji nespokojenost s turbínou tohoto stroje. Prodejce o tomto problému ví a nabídl mi, cituji: "Přestavba ventilátoru sečení na zahradním traktoru X300R + ceník za provedenou úpravu". Tímto postojem autorizovaného prodejce značky JOHN DEERE jsem byl zaskočen a ani nejsem přesvědčen, že tato úprava problém zanášení turbíny travní hmotou odstraní. Pokud udělá chybu výrobce automobilů, stáhne vozy od zákazníků zpět a závadu odstraní tak, aby byl výrobek plně funkční. Myslím, že toto by mělo u světoznámého výrobce zahradní techniky platit také. Jelikož jsem tento traktor koupil pouze na sečení, stává se pro mě nastávající sezóna opět noční můrou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 11.107 (?), 25.4.2011 13:25

Škoda, že jste tonenapsal tak, aby člověk pochopil, co taková "přestavba" obnáší.  No a co se ceny týče, materiál, pokud nějaký bude, zdarma a zákazník platí cenu práce. Kulance. Celkem obviklý způsob"dělby" u strojů po záruce. To jen hádám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 249.96 (?), 24.2.2011 10:23

Pozdravujem, skutocne Vam dakujem, ze rady o JD x300r, myslel som ze je to skvely traktor a hlavne, ze konecne nieco co dobre zbiera travu. Tohto roku som ho chcel kupit ale prehovorili ste ma. Ak mozem poradit dalsim, taktiez by som neinvestoval do Husqvarien a hoci som ich mal asi 6, podstatnu chybu som zistil pkrem huciachich lozisiek, trasuceho sa kosiaceho zariadenia a pod. az teraz. Pri mrazoch a parkovaní vonku je ich hydrostaticka prevodovka neschopna chodu. Olej stuhne a nespravite s nim nic az kym ho nedate do vykurovanej garaze. A pozor tyka sa to aj novych rad a drahych kosaciek so systemom twin. Zatial z odskusanych mozem odporucit Hondy 2315, 2417, zber a vykon je dobry, tiche motory aj kosenie, su silne a aj v zime ziadny problem. Rovnako ich trieda je Cub Cadet, su pohodlne, vykonné, lahko snimatelne kosisko /honda je to horsie/. Osvedcili sa aj Castelgardeny a to aj starsie. Je nutne pochvalit zase Husqvarnu a Cub Cadet za kovovu konstrukciu, pretoze plast dobre vyzera ale casom vybledne a moze sa lahsie poskodit. Co sa tyka MTD, Murray, a podobne plati asi za malo penazi malo muziky a preto radsej investovat do 5 rocnej osvedcenej znacky ako do noveho tohto stroja. Ceske znacky nie su zle len rychlo stracaju na cene a diely su rovnako drahe ako na ostatnych. Skutocne si treba vsimnut pri kupe skor spracovanie materialov, odpruzenie, sirku vyhadzovacieho otvoru /podstatna vec/, antiskalpovacie kolieska /mali by byt/, motor min. 15 koní a pod. To vsetko plati pre pozemok mierne svazity od 2000 m2.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.194 (?), 6.5.2011 8:28
Zdravím, pokud tedy 300R ne kvůli turbíně, stačí na 2000m2 model John Deere X155R?Rovina asi 30 stromů.Rád bych, aby to pár let vydrželo.Zatím to sekám terrou, ale posekanou trávu tahám na kárce ke kompostu už 20 let a opravdu mě to už nebaví.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 232.196 (?), 8.5.2011 13:56

Taky po ní pokukuji, navíc je teď v akci do konce května. Trochu mám obavy, že oficviální prodejce je v Bruntále (jsem z Ostravy) a je to dost z ruky na servis...

František

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 165.194 (?), 9.5.2011 13:00
Zdravím já mám jeden servis 5 km druhej 11 km tak to beru jako dobrou pozici.Půjčují mě teď x300r na zkoušku, protože nemaj x155r na obchodě, ale jsou prý objednané.Tak aspoň vyzkouším jestli to byla pomluva, nebo pravda. Dám sem výsledek po posečení pozemku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 232.196 (?), 15.5.2011 19:54

Dobrý den,

tak co? Už jste tu X300R otestoval? Jak to s ní je?

Díky

Fr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika