Jaký zahradní traktůrek?



host - 174.222 (?)
17.2.2009 0:35

Wisconsin byl jeden z mých favoritů, ale měl vyšší posed-pro mě nevhodné v kopcích, ale naoplátku větší objem koše, skoro bezkonkurenční.Zajímavá volba může být Stiga estate pro 22K, nebo Honda, která má dobré motory s příznivou spotřebou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
HH - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (154) - 112.250 (?), 28.1.2009 20:42

myslíte "známou" reklamní stránku jedné nejmenované firmy tvářící se jako nezávilé testy s pečlivě vybranou skladbou výrobků, kde vždycky vyhraje buď nějakej exot nebo výrobek s cenou zhruba o polovinu větší než druhý v pořadí? Nehaním Vaši volbu, ale podle testů z téhle stránky bych se rozhodně neorientoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 99.214 (?), 29.1.2009 8:30

Taky mne vždy rozčílí test, kde je porovnáváno nesrovnatelné a vždy jako nejlepší volba vyjde výrobek z Mount. Jenže pak jsem si vzal lupu a našel jsem, že stránka s testem je inzertní. Tak proč asi...???

Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 150.104 (?), 3.2.2009 18:25

Taky jsem čekal nějaký test, kde by se vedle sebe postavily značky Honda, Yrd man, John Deere, HQ, Jonsered.   Porovnání mororu Honda, Kawasaki, Brix, kohler atd. Zahradní traktorek je poměrně velká investice a člověk by si nerad naběhl.  Já osobně jsem zastáncem kvality i za cennu vyšších pořizovacích nákladu a už několikrát jsem se o tom ujistil.   Naposledy s křovinořezem.    Tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 109.57 (?), 4.2.2009 15:58

Musím mít pár připomínek k panu xxx.xxx.165.35. nevidím jako problém ovládání pojezdu jakousi pákou na blatníku jak to mají některé modely Husqvarny a Jonsereda, dokonce mi toto řešení vyhovuje víc než ovládání kolébkovým pedálem. Olej v motoru který vám dali do motoru má každý příchozí traktor od Husqvarny a seriózní prodejce, než zákazníkovi jakýkoli přístroj prodá by jej měl mít s náplní oleje a vyzkoušet jej a zkontrolovat. Nad cenou příslušenství by se měli pánové z Husqvarny trochu zamyslet. Pokud vím mulčovací klín je u traktorů Husqvarna i Jonsered se středovým tunelem součástí nového traktoru. Při prodeji Vám každý seriózní prodejce řádně vysvětlí co jak dělat či nedělat a nechá Vás přístroj vyzkoušet. V případě koupi v řetězcích ani moc ne. Co mám já zkušenosti, tak Mountfield (aspoň ten v Ostravě) má trestuhodně dlouhé čekací doby na jakýkoli díl, pokud není skladem, jakože měsíc traktor v servisu u sekáčů fotbalového hřiště není vyjímkou.

ZF

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 150.104 (?), 4.2.2009 21:36

Co říkáte na riedry? HQ na tom postavila prodej, jak jsem měl možnost zjistit u jejich prodejce, ale ty ceny jsou mnohem vyší než traktorek.   Já osobně bych potřeboval nějakou spolehlivou mašinu na 15 000m2.   Jinak se chci ještě zeptat jestli někdo nemá zkušenosti s Husqvarna GTH
 Twin. Je to traktorek s bočním výhozem. Díky Tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 174.222 (?), 5.2.2009 22:24

HQ opravdu sází spíše na ridery-velká nabídka, v lepší kvalitě.Informací od prodejce je vtip v tom, že traktůrky se montují v americe a ridery ve švédsku.V traktůrkách jsou nenormalizovaná ložiska pochybného původu, což musí potvrdit každý majitel a převodovky hydro-gear nižší šarže-po zahřátí netáhnou a po čase jsou hlučné.Ridery s použitím převodovky kanzaki jsou v nesrovnavatelné kvalitě, navíc 4AWD, kde se neřeší prokluz kola a motory jsou přímo úměrné ceně výrobku.Jen od modelu s kawasaki motorem ta úměrnost je pochybná-skok okolo 50000,-  v ceně není totiž žací ústrojí, který se pohybuje od 20-35000,-které je volitelné.Zajímavý model je 16c awd, který se nechá koupit za 118000,- včetně žacího ústrojí, ale není na 15000m2.Tam by to chtělo dvouválec s tlakem min 20hp, optimum 25hp.Než gth, tak john-deera, lepší hydra i celkově.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 165.54 (?), 14.2.2009 11:32

Prodejce z Husqvarny mi k CTH 150 sdělil, že to jsou traktorky na údržbu parku a ne na louku, kde jsou krtince.

Prodejce AGS mi sdělil, že krtince a další nerovnosti jejich traktorkům nevadí. Že se to časem srovná. Proč? Husqvarna či Partner nemají ani ložiska v kolech. Když jsem šel kupovat jen obyčejnou sekačku na trávu, tak mi prodejce "tlačil" tu s ložisky. A tady mi jeden prodejce Viking traktorků vykládá, že to není vada, ale vlastnost. Jaká vlastnost? Po čase vychechlaná kolečka, traktorek nedrží ani stopu. To je asi ta "vlastnost". Vždyť každý český výrobce traktorků ložiska v kolech má. A platit cca 85.000 Kč za motor Kawasaki, když ostatní je šunt, to je asi dost velký luxus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 94.115 (?), 14.2.2009 12:54

máte pravdu luxus to je, ale já Vám nijak tohle řešení nevnucuju a taky ho nijak nevychvaluju, (připadá mi to podobné jako plechové sekačky s motorem Honda - šasi a to ostatní není nic moc ale je tam HONDA - jestli si někdo myslí že do sekačky za 10 tisíc někdo dá supr premium motor s životností několikanásobně delší než má šasi tak je blázen). Ta "vlastnost" se mi nemusí líbit a kde necháte svoje peníze je jen na Vás, to že výrobce ušetřil na provedení a hřeší na značku je jeho boj, tedy alepoň pokud tyto informace nezakrývá. Zhruba všeobecně vzato všechno co je asi pod 80tisíc není nic moc a u některých značek ani tahle hranice nestačí. HH PS Viking ty ložiska v kolech má

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 150.104 (?), 14.2.2009 14:26

Včera jsem se u známého díval na traktorek Wisconsin W 2939 a strašně si ho pochvaloval.  Máte stouto značkou nějaké zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 174.222 (?), 17.2.2009 0:35

Wisconsin byl jeden z mých favoritů, ale měl vyšší posed-pro mě nevhodné v kopcích, ale naoplátku větší objem koše, skoro bezkonkurenční.Zajímavá volba může být Stiga estate pro 22K, nebo Honda, která má dobré motory s příznivou spotřebou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika