Jaký zahradní traktor?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
host - 225.228 (?) 
17.8.2010 21:18

Dobrý den, na 2000 m2 by měl stačit traktor se záběrem 76 cm. Já bych doporučil Partnera P11577RB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 180.2 (?), 18.8.2010 7:34

Dobrý den. Souhlasím. Seču pravidelně přes 2000m2 a mám sekačku právě od Bédi a pravidelně za 2 hodiny je hotovo. A to má sekačka záběr tuším něco přes 50cm. Žádný problém. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.30 (?), 10.4.2011 13:29

Dobrý den, taky bych prosila o radu, jaký zahradní traktror na pozemek cca 4000m čtverečních se záběrem aspoň 100cm, cena do 50 tis., terén rovný a jezdila bych s ním převážně já. Děkuji moc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 17.235 (?), 18.4.2011 9:58

No ta Huska CTH 126 (Jonsered 2212CA je stejný a o tisicovku levnější) je fajn traktůrek. Malý, lehký, snadno ovladatelný a řekl bych že pro ženu bude příjemný. Nevím jak to dělají a jejich traktory pěkně sednou do ruky, vše je přehledné a celkem jednoduché. Žádné budíky dobíjení, šílené panely jak v autě... Další věci co se mohou rozbít. Stejně jako el. ovládání koše (vyšší řady Husq a Jonsered 2223). A k čemu to? Partnera HR11577, Jonsereda 2213C a Husqvarnu CT126 bych pro manuální převodovku nedoporučil. Všem bych poradil sekat zahradu s traktorem s manuálem a pak s hydrem. Hydro vás neotravuje neustálým zastavováním a šaltrováním. A nedejbože zařadit za jízdy jako v autě (jak si někteří taky naivně myslí že by to zvládli s meziplyny..) převodovka jde do kytek. Prostě 100 a 1. Ale máte pravdu- s manuálem ušetříte cca 5tis kčs. xxx.xxx.1.30 Na plochu 4tis metrů traktor za 50tis bude oříšek.Jo koupíte různé Partnery 145102HRB (slabý motor na širokou sekací plošinu), MTD... Ale vždycky to bude dost o kompromisu. Stejná Husqvarna CTH 126 nebo Jonsered 2213CA jsou dělané na plochy do cca 3tis metrů. Záběr nože mají 77cm a 200litrový koš. Jo posekáte to, ale ujezdíte se s koši. Pokud nesbíráte do koše dá se pořídit LTH151 s bočním výhozem/ mulčováním. Z.F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 221.238 (?), 27.4.2014 22:01

Doporučuji něco českého, Karsit nebo Seco Jíčín.Dobrá kvalita, díly do druhého dne, nepotkají se Vám nože a ceny dílů jsou oproti zahraničním třetinové.Musím ještě napsat že u techto traktorů při šetrném používání pár let žádné opravy nebudou.To je z praxe.Není nic příjemného čekat v létě měsíc na díl a tráva roste a roste, to se děje u zahraničních věcí.Přeji štastný výběr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 140.103 (?), 28.4.2014 5:57

Souhlas s předchozím pisatelem, šáhl bych po českém výrobci z výše uvedených důvodů, třetinová cena dílů a vše okamžitě skladem.

Měl jsem možnost si vyzkoušet 4WD od Karsitu K22/102 a je to šikovná mašinka. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 70.202 (?), 11.6.2014 21:24

např zahradní traktor Karsit K 13/92 H - americký motor Briggs &  - Intek AVS , převodovka Hydrostat - T2 také zahraniční, cena 60 tis. takže žádné levné české díly, ale nejdražší komponenty jsou dovežené jako u ostatních. Počkal jsem na slevu u Mountfieldu z 60 na 30 tisíc v zimě, takovou slevu český výrobce nabídnout nemůže, a pokud člověk koupí doporučený typ na velikost zahrady tak je pokoj. upřednostnil jsem mechanickou převodovku (Dana Spicer) zatím spokojenost, velká zahrada posekaná za hodinku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 41.92 (?), 12.6.2014 9:23

vyzkoušejte si hydrostat a mechaniku a volba bude jasná, na "českém" výrobci bych nebazíroval

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.98 (?), 14.6.2014 14:00

Na díly budete čekat tak leda u výrobků HQ. Radši napište, co je českého na Starjetech, když Seco patří německému majiteli a tady jen koupil levně funkční fabriky a levnou pracovní sílu.

Na menší zahradu není špatný Seco Challenge-dobře sbírá neboť má velmi silný motor v poměru k metrové šířce záběru. Na velkou zahradu je v kategorii běžných strojů špičkou Honda. Ta ale není pro přesílené kolohnáty s málo citem pro jakoukoliv činnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.225 (?), 17.6.2014 10:50
nevím jak je to s vlastnictvím firmy, ale Seco jsem si vybral před cca 3 roky a opravdu nelituju. Zvažoval jsem mezi starší diesel Kubotou nebo John Deerem s pár motohodinama. Diesel je sice diesel, sekám kolem 5 tis. m2 každý týden, na spotřebě je to znát, ale kdybych měl vybírat z benzíňáků, tak jednoznačně Seco. Motory Briggs & Stratton Vanguard jsou dělaný údajně v Japonsku a jsou to držáky. Intek je o maličko horší. Potvrdilo mi to nezávisle pár servisáků. Hodně jsem se ptal a brouzdal na internetu než jsem si takovou drahou hračku koupil. Českých dílů je tam opravdu hodně, vím o 3 firmách v mém okolí co po ně dělají díly a díky bohu jsou to český lidi. To mě osobně stačí, živý se na tom alespoň pár českých lidí. Když si koupíte něco v Mountfildu, tak si buďte jistí, že vám to 2x předražili, aby Vám to mohli pak prodat s pořádnou slevou :-). Český lidi jsou na tohle hloupý, jak vidí ceduli MEGASLEVA, TOTÁLNÍ VÝPRODEJ, tak se dokážou o zboží i poprat, viděl jsem to na vlastní oči a radši jsem se otočil a z toho krámu odešel. No poptával jsem u nich bazén za 350 tis. po jejich megaslevě a pak jsem ho koupil líp vybavenej za 260 tis. a skoro nic na tom není made in china. A poslední perlička. Min. týden jsem si objednal sadu na údržbu motoru na svůj traktor, kde jak podle textu má být VEŠKERÝ materiál na pravidelnou údržbu a hle v této sadě od Mountfildu mi sice přišel mimo jiné olej, ale už nepřišel olejový filtr (který je na obrázku). Je divné, že ostatní dodavatelé a eshopy tam v této sadě olejový filtr logicky mají, ale mají cenu cca o 100 Kč vyšší. Cena orig. filtru je ovšem 350 Kč. Hold za blbost se platí. Ale je to docela prča, jsou to kluci šikovný a vědí jak ojebat zákazníka, mají zmáknutý marketing :-). No to jsem tedy hodně odbočil, ale já osobně v Mountfildu už nic nekoupím. Českýho tam není skoro nic, tak jako všude Takže pokud to jde, kupuju český věci. Žádný šit china, polsko, itálie ap., i když si musím někdy připlatit. O cenách těch dílů jsem se přesvědčil jednoduše, vybral jsem si pár dílů kde jsem si myslel, že to může odejít a poptal jsem si jejich ceny. Seco bylo, i když na můj vkus drahé, tak stále neskutečně levnější oproti ostatním firmám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika