Jaký kultivátor?



host - 29.74 (?)
2.7.2008 12:41

Opravy u Vari nebo Dakru nejsou potřeba, převodovka je houževnatá a snese toho neskutečně hodně

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
host - 161.9 (?), 19.4.2008 23:03

Dnes jsem s kultivátorem Mountfield MS 19 zaorával porost zeleného hnojení tritikale. Porost byl minulý týden narušen za pomocí téhož stroje osazeného rotavátorem. Kultivátor byl osazen koly 4.00 - 8 se závažími a rovněž v předním ddržáku bylo závaží. Jednalo se o orbu s otočným pluhem od Mountfielda. Měl jsem z toho trochu strach, neboť kořenový systém tritikale je velmi hustý a v kombinaci s jílovitou půdou tvoří pevnou masu zeminy a to i při narušení rotavátorem. Byl jsem mile překvapen, neboť jsem zvládl orbu bez nejmenších potíží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
MirekCh - (11) - 249.253 (?), 20.4.2008 9:20

Taky pužívám otočný pluh od vari jako vy. Při orbě na zeleno jsem doposud zaorával přímo a nebyl to problém. Samozřejmě záleží na kvalitě půdy. Ja na zahrádce snad ani žádny kámen nenajdu, jen při hlubším orání v jednom místě najedu na jílovitou část a to už je problém zorat. Tím rotavátorem jste půdu prvně prohrabal a pak až oral, nebo jste jen jezdil po povrchu za účelem poválení zeleně, aby se vám to lépe oralo a překlápělo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 161.9 (?), 20.4.2008 12:48

Rotavátorem jsem provedl mělké kypření, abych narušil mohutný kořenový systém tritikale, což usnadňuje orbu i samotné zaklápění rostlinných zbytků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.118 (?), 25.4.2008 10:21

Lidi vzpamatujte se! S Mountfildem nebo Vari a podobnými stroji nejde na poli nic rozumného udělat! Kdybyste místo termínu orání, zaorávání a rotavátorování používali termín prasení, prznění, rozvrtávání, tak to ještě beru. Možná černá zvěř, nahnaná z lesa, by udělala užitěčnější práci. A tady ještě jeden napíše, že cosi zaorával a je spokojen. To bych tedy tu prasárnu chtěl vidět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 25.4.2008 11:05

Vy s tím prostě neumíte dělat pokut jste to kdy zkoušel. Už jsem dálal jinde pro vás odkaz na fotky, které dokazují opak, nebo o co vám vlastně jde? Je zřejmé, že někomu to funguje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 249.253 (?), 25.4.2008 19:21

Vy jste si asi spletl forum do kterého píšete.  Zde se mluví o záhradní technice, čili logicky každý zde mluví o zahradě, to znamená, nemluvíme o širých lánech, kde se opravdu orá dvanactiradličákem. Určitě si na zahrádku každý koupí pouze malou techniku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 25.4.2008 19:39

P. 64.118 je jedno, jak tomu říkáte, pro mě je důležité, že máme kvalitní a hojnou úrodu bez námahy. Stroj Vari, který mi v tom pomáhá využívám univerzálně, a tím se jeho návratnost zkrátila, a já se na takovou práci těším - co mohu chtít víc. Znám profesně velké traktory, a zde se dá také mluvit nejen o prasení, ale také o utužování půdy do hloubky, ale to určitě znáte, podle odborného vyjádření.Také se určitě s takovým velkým traktorem všude dostanete a lehce jej uskladníte, ale potom jste soukromý zemědělec, a nebo něco podobného. To je potom ale mimo téma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.242 (?), 2.7.2008 8:58

Vlastním MS07 IN a jsem s ním velice spokojen. Sekám 10000 m2 bubnovou sekačkou, k tomu používám obraceč sena. Radlicí a rotavátorem upravuji 900 m2, je to teda pracný ale to je dáno velikostí upravované plochy. S vozíkem svážíme seno, jezdíme do lesa pro dřevo (cca 8 km), a zatím jsem nenarazil na problém. Samozřejmně jsem si vědom toho, že budé nutné často měnit klínové řemeny a bovdeny a podobný spotřební mat. Ale vzhledem k ceně těchto dílů v normální prodejně, ne v mountfieldu (kde klíňák stojí 800 a v normálním krámě 89) tak v tom problém nevidím.  Horší to musí být u Vari, kde je vše řešeno kov na kov. Tam bych nechtěl platit opravu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.74 (?), 2.7.2008 12:41

Opravy u Vari nebo Dakru nejsou potřeba, převodovka je houževnatá a snese toho neskutečně hodně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 15.180 (?), 2.7.2008 12:42

Mám taky kultivátor s bubnovou, ale protože nejbližší speciálka s řemenama je 30 kilometrů daleko, tak se mi to určitě nevyplatí. Mountfield v Boskovicích mám blíž a když jsem letos kupoval 2 řemeny (na pohon dopředu a na sekačku), tak jsem platil kolem 150 korun.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika