Jaký křovinořez pro údržbu dvou hektarů pastvin?



host - 221.60 (?)
5.8.2006 11:57
Já bych Vám doporučil křovinořez Dolmar 340, nebo 4010, které jsou profi dlouhodobě spolehlivé s vysokým výkonem a příznivou cenou a spotřebou. Na údržbu okrajů pastvin, profi sečení jsou velmi vhodné i na likvidaci náletových dřevin. Motorová kosa a křovinořez jsou nejvýhodnější v členitém terénu. J.S.  
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 23.141 (?), 4.8.2006 10:25, zobrazeno: 7036x
Mám dva hektary pastvin na kterých se mi pasou koně.Většinu travního porostu spásají.Bohužel na cca 15% mi rostou kopřivy apod.Toho si koně nevšímají a tento plevel se samozřejmě rozrůstá do šíře.Mohl by mě někdo poradit,jaký parametry by měl mít můj křovinořez,aby zvládl údržbu této plochy?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 109.57 (?), 4.8.2006 14:09
Zdravím Vás, je opravdu nutné aby to byl křovinořez? Pokud se Váš pozemek nenachází v prudkém svahu a pozemek není moc rozkouskovaný doporučuju Vám spíš sekačku bubnovou. Představa toho že mi za zády vrčí mašina, tahat se s ní a pohyb a rychlost sekání se blíží práci s kosou... Naopak mezi jeho výhody parří lepší svahová dostupnost (4-taktní motor do prudkého kopce není vhodný), dále se strunou lépe obseče sloupy, chodník či obrubník. Srdečně nechápu lidi co vrčí 4hodiny s křovinořezem na louce když by to šlo mnohem lépe s bubnovou sekačkou! Kdo z Vás měl možnost sekat s českým Dakrem BL-60 po rovině pojezd ani není potřeba! Stroj má velká kola, motor je umístěn uprostřed v těžišti a jak říká samotný výrobce zátěž při jízdě je hodně podobná jízdě s dětským kočárkem. Existuje i varianta s pojezdem. Co do vyvážení a jednoduchosti a tudíž i spolehlivosti bezkonkurenční stroj to Vám mohu potvrdit jako servisák a teď už i prodejce této značky. Křovinořez doporučuku nebát se ceny a jít do některého z farmářských strojů značek Husqvarna (333R nebo 335Rx označuje Husqvarna za profesionální) či Stihl v ceně 15- 20tis. kč. Vemi zajímavé jsou Stihlovy 4-taktní křovinořezy 4mix. Jak se osvědčí 4-taktní novinka Husqvarny ukáže čas.
    S přáním krásného dne a šťastné ruky při výběru Vašeho příštího přístroje přeje Zdeněk F.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 221.60 (?), 5.8.2006 11:57
Já bych Vám doporučil křovinořez Dolmar 340, nebo 4010, které jsou profi dlouhodobě spolehlivé s vysokým výkonem a příznivou cenou a spotřebou. Na údržbu okrajů pastvin, profi sečení jsou velmi vhodné i na likvidaci náletových dřevin. Motorová kosa a křovinořez jsou nejvýhodnější v členitém terénu. J.S.  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.254 (?), 6.8.2006 0:24
Zcela určitě nejsem žádný znalec, ale letos jsem si koupil křovinořez HONDA UMK 435 E UE, čtyřtak a jsem s velice spokojený. Tichý chod, perfektní start, benzín Natrural 95, žádný olej.Takže absolutní spokojenost. JK
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 233.55 (?), 8.8.2006 10:32

Mohu jen souhlasit, mám třetím rokem slabší variantu výše uvedeného křovinořezu Honda (umk 425) a jede rovněž bez jakýchkoliv problémů. Uživatelská přívětivost je nesrovnatelná s dvoutaktem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika