jaký křovinořez



host - 200.188 (?)
24.6.2008 9:26

Prestoze mi je jasne ze budu povazovan za zpatecnika, nerkuli rejpala, nemuzu si pomoct. Nejlepsi vec na koseni travy je kosa, proboha porizovat si krovinak na nejakych ubohych 1000 m, myslim ze je spousta lepsich investic. Navic kdyz kosou se rozhodne nekosi pomaleji, spis rychleji, pokavad to clovek umi. Osobne bych si to rozdal s kterymkoliv krovinosekacem a myslim ze bych vyhral. To vse bez hluku, propaleneho benzinu, kupovani nahradnich dilu, castych poruch. Staci mi pouze kousek kovu, ktery cas od casu naklepu, financni narocnost je od koupe potom uz nulova. Krome toho nerozmixuji hmyz a jine zivocichy, koseni ma pozitivni vliv na mou kondici a svalovy rozvoj. Tak co myslite, neni to dost duvodu pro to, abyste si poridili kosu? Doporucuji shlednout stranky kosimesnadno.cz

       pohodu preje           Ondra

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
PetrV - (3) - 23.241 (?), 19.6.2008 12:53

Díky všem za reakce, mám ještě nějaké otázky...

1. dvoutakt vs čtyřtakt
původně jsem koukal po čtyřtaktech od Hondy, Stigy a Dolmaru (u Stihlu jsem napoprvé žádnej nenašel (má příšerně udělanej web a u jednotlivých modelů minimum informací); HQ čtyřtakt jsem nenašel a ostatní výrobci mě nenapadli). Téměř všechny doporučované jsou dvoutakty.
Jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých konstrukcí motorů (kromě nižší spotřeby a teoreticky tiššího chodu čtyřtaktů)?

2. oddělené doplnování benzínu a oleje mají jen Honda čtyřtakty nebo je to obecná vlastnost čtyřtaktů (kromě Stihlu)?

3. Stihl a Dolmar mají na svých webech minimum informací. Nemáte někdo nějaký katalogy v elektronický podobě, kde by toho bylo víc (čeština nebo angličtina)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.168 (?), 19.6.2008 14:20

Na Dolmar jsou dobré stránky dolmar.de nebo dolmar.com - jsou tam ke stažení návody i s technickými údaji. České stránky Dolmaru jsou bída s nouzí, tam ani nemá smysl koukat ;-)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 110.159 (?), 23.6.2008 16:39

čtyřtaktní křovinořez je ještě Marunaka GX35SET, na netu jsem ho našel i pod 10tisíc. Motor to má Honda GX35ccm.  Kolik myslíte, že spotřebujete nádrží benzínu na ten Váš pozemek za rok?  Chtěl bych si udělat představu o roční úspoře za benzín, kdyby čtyřtakt bral o 30% míň.

Originál Honda má bohužel cenu pevně stanovenou na 14000.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 200.188 (?), 24.6.2008 9:26

Prestoze mi je jasne ze budu povazovan za zpatecnika, nerkuli rejpala, nemuzu si pomoct. Nejlepsi vec na koseni travy je kosa, proboha porizovat si krovinak na nejakych ubohych 1000 m, myslim ze je spousta lepsich investic. Navic kdyz kosou se rozhodne nekosi pomaleji, spis rychleji, pokavad to clovek umi. Osobne bych si to rozdal s kterymkoliv krovinosekacem a myslim ze bych vyhral. To vse bez hluku, propaleneho benzinu, kupovani nahradnich dilu, castych poruch. Staci mi pouze kousek kovu, ktery cas od casu naklepu, financni narocnost je od koupe potom uz nulova. Krome toho nerozmixuji hmyz a jine zivocichy, koseni ma pozitivni vliv na mou kondici a svalovy rozvoj. Tak co myslite, neni to dost duvodu pro to, abyste si poridili kosu? Doporucuji shlednout stranky kosimesnadno.cz

       pohodu preje           Ondra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 133.102 (?), 24.6.2008 11:09

U nás nás ve vesnici, kde máme chalupu kosí kosou i ženské.  Je to nejlepší nástroj na trávu pro králíky. Každej den si posečou kousek a za měsíc maj posekanou zahradu... 
Já už mám čerstvě naklepanou kosu od souseda, ale raději sahám po křovinořezu. máme navíc hrozně hrbolatou zahradu ve svahu.

slibuji, o víkendu začku kosou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 229.91 (?), 3.3.2009 19:20
Nevyhrál, možná pokud by jsme byli na louce, tak by nebyl moc velký rozdíl. Pokud ale použiju křovinořez, to je ta cenová hladina od 20000 nad 30000 a nasadím na to nůž o délce 40cm, tak seberu všechno i s náletem do průměru kolem 5cm, aniž by to vůbec křov. zatížilo. Konkurence byla jedině Tera, na tu jsem neměl.To byl žert.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 217.200 (?), 2.7.2013 9:49

Milý Ondro je uplně jasné, že jsi křovinořez nikdy nevlastnil.Je to úžasný pomocník.Pokud se týká závodu kosy a křovinořezu, tak si na vítězství nech zajít chuť.Vlastním již druhý křovinořez Jonsered BC 2125 a o poruchách se nám jen zdálo.Technika jde dopředu a zastaralé názory jsou jen tak večer si povídat u piva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PetrV - (3) - 23.241 (?), 24.6.2008 11:35

tak ještě jednou díky všem. Už mám vybráno, nakoupeno, vyzkoušeno, poprvé posečeno...

Prostě tohle vlákno už ztrácí smysl.

Ondra - po 15ti letech sečení kosou jsem se rozhodl upgradeovat. Nejsem sice přes kosu nějakej extra machr, ale nemohu o sobě ani říci, že bych ji vůbec neovládal. Přesto mi křovinořez docela dost času ušetřil. Až dokoupím vedlejší parcelu, která je rovná, bez stromků, keřů, šutrů a jiných překážek, zase se ke kose třeba vrátím. Na tom stávajícím vždy došlo na srp a na plazení po kolenou. Za to mi ten křoviňák stojí 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 133.102 (?), 24.6.2008 12:04

a jaký jste koupil?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.168 (?), 24.6.2008 14:34

Smysl to ztrácí možná pro vás, ale nejste jediný kdo shání nebo bude shánět křovinořez. Takže vlákno smysl určitě neztrácí. Spíš až to budete mít osahané, tak sem pak hoďte co jste koupil a jak se to chová v praxi ;-)

Pro Oldu: Nevím jestli jste někdy sekal s křovinořezem, ale kosou sekat rychleji bych rád viděl - to co s kosou bylo na dva dny práce mi s křovákem trvá max. tři hodiny (a to si myslim, že s kosou umím docela dobře). Jinak ale kosou sekám mnohem radši - na krmení, seno nebo na relaxaci nic lepšího není, žádnej kravál atd., ale nestíhám tak potřebuju něco rychlejšího - ten kravál, benzín atd. je pro mě nutné zlo, nic víc.   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika