Jakou zvolit sekačku?



Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?)
7.8.2010 1:21

mohu se jen připojit, absolutní držák, odolné plastové šasi, velký koš, slouží nyní již sedmý, nebo osmý rok. Péči dostává stejnou, jako ta Vaše, olej a benzín:-))

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
moto.gaba - (7) - 128.30 (?), 6.8.2010 23:15, zobrazeno: 8543x

Zdravím všechny zahradníky. Chceme si pořídit první sekačku na plochu cca 1000m2, ale nevíme si moc rady. Nemáme zkušenosti a tak chceme dát na rady zkušených. Prosím vás tímto proto o nějaké rady a typy při koupi motorové benzínové sekačky s pojezdem. Pozemek je mírně z kopce, ale žádný těžký terén. Pár známých nám radilo hlavně pojezd na přední kola, že se s takovou sekačkou lépe manipuluje, ale po pár návštěvách specializovaných obchodů jsme objevili jen jeden model s pojezdem na přední kola. Je to až takovou nutností? Naším prozatímním favoritem v cenové kategorii cca do 15tis.Kč je sekačka McCulloc s motorem B&S o obsahu 190 ccm, objem koše 71l, šíře záběru 53cm, cena cca 12tis. Kč. Tak nevím, zda nejsou i lepší nebo zda je nutné se držet pohonu na přední kola? S pohonem na zadní kola je mnohem více modelů a širší možnosti. Máte např. někdo zkušenosti se sekačkami ALKO? Děkuji moc za příspěvky, Gabča

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 120.166 (?), 7.8.2010 0:01

Nepochybuju, že na sekačky Al-Ko se tu brzy sejde referencí X, mám dojem, že jsou v ČR poslední dobou asi nejrozšířenější. Mám asi druhou nebo třetí sezónu model BR 6000 Premium s motorem Briggs and Stratton (už se asi nevyrábí). Plně se osvědčila i v svažitém terénu cca 2000 m2. Jen do toho liju benzín, měním olej a brousím nůž. Jinou pozornost to nevyžaduje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 7.8.2010 1:21

mohu se jen připojit, absolutní držák, odolné plastové šasi, velký koš, slouží nyní již sedmý, nebo osmý rok. Péči dostává stejnou, jako ta Vaše, olej a benzín:-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 238.170 (?), 7.8.2010 14:32

Na jaře jsem si koupil sekačku AL-KO 520 BRV s motorem B&S 675. Zatím mohu říci, že je to bezproblémový stroj. Myslel jsem, že motor bude hlučnější. Pojezd je super, pro svažitý terén je to nutnost. Manipulaci a strat zvládne jak moje manželka, tak i tchýně, a to máme na zahradě samý stromek a keř. Kupoval jsem ji přes internet z e-shopu a nevyužil jsem záruku 6 let, nebo kolik to AL-KO nabízí. Považuji to za podobný "trik" jako u MF.

Jinak sekačku AL-KO mohu jen doporučit.  

Petr Filipi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 183.201 (?), 8.8.2010 0:47

Musím varovat před pohonem předních kol. Pokud bude u tohoto typu pojezdu plný koš a nebo budete chtít zatočit přimáčknutím madla dolů, bude sekačka prakticky bez pojezdu. Budete ji muset tlačit nebo zvedat skoro celou váhu stroje s plným košem - přední kola teprve poté zaberou.

Pro plochu kterou chcete sekat je lepší mít záběr alespoň 50cm. Motory HONDA, B/S nebo KAWASAKI nejlépe rozvod OHV a větší obsah - nad 150ccm.

Pokud mohu doporučit koukněte na: WEIBANG WB 506 SB, MTD 53 SPB nebo něco levnějšího HOMELITE HLM 140 SP, ABG 490. Ale je to jako se vším pokud budete mít štěstí, bude běhat bez problémů i levný stroj a naopak při smůle budou i se značkovou sekačkou problémy.

Takže hodně štěstí při výběru.

Václav B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
moto.gaba - (7) - 128.30 (?), 8.8.2010 11:44

Děkuji všem za rady a postřehy, snad nakonec vybereme tu správnou! :) Gabča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika