jakou vybrat sekačku na trávu



host - 221.60 (?)
2.7.2006 19:37

Už je to jednodušší, takže el. sekačka vypadla. Mulčování není problém z hlediska ceny a většina dobrých výrobců jej má jako variantu využití sekačky. Jedná se o zátku výfuku posekané hmoty, která by jinak padala na zem nebo do koše. Tím, že je zabráněno posekané hmotě rychle opustit prostor nože je docíleno drobnější rozsekání a tlakem vzduchu od nože vpravení hmoty - hnojiva do strniště. Máte na výběr v podstatě ze 3 typů motorů a skeletů. Honda, Briggs + Stratton, Tecumseh. U prvních dvou chybu neuděláte, Honda je dražší, ale má vyšší výkony při stejné kubatuře. Skelet  sekačky může být ocelový, plast ABS a z lehkých slitin. Pojezd je buď jednorychlostní, nebo proměnlivý dle chůze. Z toho co jsem uvedl bych doporučil motor B+S, pojezd jednorychlostní a skelet ocel, nebo plast. Toto je doporučení z hlediska ceny(cca 11000,- ale není to napodobenina za 5000), jestli tím nejste limitiván, můžete zaplatit za takovou sekačku v plné výbavě cca 25 - 35tisíc. Výkony motorů jsou od cca 2,5kW do 6,5kW, my používáme 3,7kW - 5PS a motor má rezervu výkonu i s pojezdem. Jako vylepšení obsluhy je možno mít automatický start - natažená pružina startuje za Vás a další vychytávky, ale jsou to komfortní dražší modely.  J.S.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 39.62 (?), 1.7.2006 17:34, zobrazeno: 17216x
poraďte mi podle Vašich zkušeností jakou sekačku a od jakého výrobce si mám koupit na zahradu cca 400 m2
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 221.60 (?), 1.7.2006 21:24
Na toto je na jednu stranu jednoduchá odpověď na druhou velice obsáhlá. Asi takto - Váš vztah k motorům elektrickým(jestli je možnost v místě použít) a benzínovým je jaký? Co si představujete pod pojmem sečení - jenom sečení, sečení a sběr, nebo vše a navíc mulčování. Je výhled na sečení větší plochy než je stávající? Chcete mít pojezd? Až si toto vyjasníte potom bude jednodušší se zaměřit na konkrétní typ. J.S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.62 (?), 1.7.2006 21:34
sekačka by neměla být elektrická a pravděpodobně si myslím, že pojezd by byl dobrý - vzhledem k mírným svažitostem zahrady. O mulčování nejsem přesvědčen jestli je nutné - to bych právě potřeboval poradit. plocha na sekání už větší nebude. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 221.60 (?), 2.7.2006 19:37

Už je to jednodušší, takže el. sekačka vypadla. Mulčování není problém z hlediska ceny a většina dobrých výrobců jej má jako variantu využití sekačky. Jedná se o zátku výfuku posekané hmoty, která by jinak padala na zem nebo do koše. Tím, že je zabráněno posekané hmotě rychle opustit prostor nože je docíleno drobnější rozsekání a tlakem vzduchu od nože vpravení hmoty - hnojiva do strniště. Máte na výběr v podstatě ze 3 typů motorů a skeletů. Honda, Briggs + Stratton, Tecumseh. U prvních dvou chybu neuděláte, Honda je dražší, ale má vyšší výkony při stejné kubatuře. Skelet  sekačky může být ocelový, plast ABS a z lehkých slitin. Pojezd je buď jednorychlostní, nebo proměnlivý dle chůze. Z toho co jsem uvedl bych doporučil motor B+S, pojezd jednorychlostní a skelet ocel, nebo plast. Toto je doporučení z hlediska ceny(cca 11000,- ale není to napodobenina za 5000), jestli tím nejste limitiván, můžete zaplatit za takovou sekačku v plné výbavě cca 25 - 35tisíc. Výkony motorů jsou od cca 2,5kW do 6,5kW, my používáme 3,7kW - 5PS a motor má rezervu výkonu i s pojezdem. Jako vylepšení obsluhy je možno mít automatický start - natažená pružina startuje za Vás a další vychytávky, ale jsou to komfortní dražší modely.  J.S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 24.89 (?), 5.7.2006 17:59

Řeším podobný problém - mám svažitou zahradu cca 10-15 stupňů, rozloha asi 2000 m2 (a možná i více). Trávu nechci sekat nikterak pravidelně a nechci trávu sbírat. Hledám sekačku s co největším výkonem a točivým momentem. No a řeším, zda mulčovač nebo sekačku - kombinaci. Nejlepší by byl asi rider, ale ten je přiliš drahý. Děkuji za jakýkoliv podnět a radu.

V.V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 163.156 (?), 24.7.2006 20:23
samozřejmě mulčovač,ještě jsem nepoužil koš,mám 1850m2,a je to paráda,sekačku mám partner 5553d"stejná jako mc culoch 5553-ale červená je trochu levnější"motor honda u obou,jenom jsem musel udělat ručně otáčky,které jsou jinak daný bez ubrání,a dítě by za tím utíkalo.Dražší variantou jsou sekačky IZI-také honda 5,5ps-GCV 160,menší neber,ale nejl.pojezd je variátor-plynulé nast.pojezdu.Já mám nejl.variantu 10500kč,53cm záběr.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika