Jakou sněhovou frézu?



host - 232.87 (?)
6.3.2009 22:53

Moutfield mi sice nic neudělal, ale sněhovou bych raději kupoval jinde. Ne vše má Moutfield se slevou a v dobré kvalitě. 8 sousedů má koupeno z Moutfieldu frézy Ariens a tlučou se hlavou o zeď.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 134.33 (?), 5.9.2006 19:46, zobrazeno: 34181x
Dobrý den, rád bych načerpal nějaké informace ohledně sněhových fréz, našel jsem na internetu, že existují v podstatě dva typy, jedno a dvoustupňové, ale taky kolové a pásové... co je lepší? Jakou značku a kde koupit? Koukal jsem, že širokou nabídku má MOUNTFIELD, ale tam už opravdu nikdy nic kupovat nechcu... :o/
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 212.22 (?), 5.9.2006 21:12
Copak, už Vás roztočení kola, sedmiletá záruka nebo Cadilac neláká?? Někde jsem tu četl, že v testovinách byl Moutfield nejlepší! (nebo tak nějak)  A navíc to máte za darmo!
Nebo snad ne?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 232.87 (?), 6.3.2009 22:53

Moutfield mi sice nic neudělal, ale sněhovou bych raději kupoval jinde. Ne vše má Moutfield se slevou a v dobré kvalitě. 8 sousedů má koupeno z Moutfieldu frézy Ariens a tlučou se hlavou o zeď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 213.71 (?), 6.9.2006 21:11
Viděl jsem v provozu sněhovou frézu od Hondy, dále od Vari s motorem Honda. Oba typy pracovaly perfektně, ale účel použití lépe zvládá spec. stroj. Honda má víc typů, ale samozřejmě je spousta jiných značek. Obecně pásové frézy jsou speciální stroje, kolové mohou mít také frézu jako adaptér, takže využití stroje je větší(na malotraktor, multikáru, menší traktor). Pásová fréza lépe zvládá složitý terén. Dále je kritériem výběru plocha, která se má udržovat. Malé frézy jsou i elektrické. J.S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 213.71 (?), 6.9.2006 21:26
Ještě jsem zapoměl jednostupňová je konstrukčně jednodušší, má menší výkon - v podstatě podávací zařízení zároveň odhazuje a ne na tak velkou vzdálenost, dvoustupňová má 2 pracovní fáze podavač a tlakový odhazovač, tento se dá natáčet, aby sníh padal kam chceme. Čím větší fréza tím větší výbava - světla, starter, ale taky samožřejmě cena.    
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 165.35 (?), 7.9.2006 23:37
Frézu jsem sháněl i loni, ale pozdě, všechno vyprodáno. Letos jsem si pospíšil a objednal na www.kobras.cz  v předsezonní nabídce za bezva cenu. Jednání se mi zdálo OK, navíc mi je doporučil soused tady na vsi, kterej od nich loni koupil, přivezli, předvedli. Měl jeden drobný problém s ovládáním- přijeli, vysvětlili, všechno v pohodě. Nejlepší je doporučení někoho, kdo má vlastní zkušenost. Zdar a sněhu zmar.
Karel Bednář
Sněžník
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 169.207 (?), 8.9.2006 21:53

no já občas tady na diskuzích o tom kobrasu slyšel,nedalo mi to a byl jsem se tam dnes podívat....je to celkem malej krámek ale mají tam hodně věcí,překvapil mě i celkem profesionální přístup prodavačů a na požádání mi i jednu frézu předvedli( ale bez sněhu to jaksi nebylo ono že...) a prý mají nejlevnější frézy na trhu,tak tam taky kdyžtak zajdi,na mě to udělalo dojem hodně solidní firmy

Karel Novák

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 48.176 (?), 9.9.2006 19:06

Dobrý den.

Já jsem také jako mnozí vloni shánel frezu na sníh, bohužel pozdě, koncem listopadu žádná fréza, ktera je vhodná do mých podmínek nebyla na trhu. Jsem z Orlickych hor, tak jsem hledal i na webu a nalezl jsem firmu www.kobras.cz, ti mi slíbili, že jakmile bude letošní nabídka, tak se mi ozvou. A jak slíbili, udělali, jejich jednání se mi velice líbilo a tuto firmu můžu jedině doporučit.  Koupil jsem si frézu Stiga 1074 power, kterou mi doporučil soused, je s ní také velice spokojený.

Josef Lipenský, Jablonné

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 7.116 (?), 19.9.2006 16:08

Loni v září jsem koupil nejlevnější dvoustupňovou frézu Stiga SnowFall (za cca. 23 tis.Kč), je výborná, po přeložení řídítek si jí vozím i na chalupu v kombíku (má 46kg).

Jen jsem vybrakoval jsem komínek, mokrý sníh ho dost ucpával. 

V březnu když jsem měl kolem cesty dvoumetrové kolmé bariéry za mnou sníh padal zpátky do cesty, protože výkon je dost slabý, a fréza ho nedokázala odhodit výš.

SnowFall prodám někam do města, a pokukuji po vyšším typu SnowStorm, mimochodem nemá ho někdo ?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.36 (?), 20.9.2006 21:02
Stiga SnowStorm je dobra volba. Ja jsem ji koupil pred tydnem pres web. Koupili jsme je 3 sousedi vsichni stejny - kazdy ale svou, znate jak to chodi kdyz mate neco napul :-). Loni jsme hazeli jak blbci a zavistive koukali naproti jak frezujou. Takze jsme to vyzkouseli a ono to je fakt lepsi. Koupili jsme to u stejny firmy z Prahy, kdyz prijeli, vezli jeste nejakou starsi, co vzali nekde protiuctem. Tak to u nich zkuste, treba to pujde za tu vasi starsi. Nepamatuju si co to bylo za firmu, ale zitra najdu papiry a dam vedet. Hezky vecer.Drda.Jablonec nad Jizerou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika