Jakou směs používáte k pohonu 2 T



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 45.244 (?) 
18.4.2009 20:06
Pro pana JS, tento Váš poslední příspěvek mě tedy opravdu mile překvapil a musím podotknout že na takovouto odpověd´bych nemohl nikdy ničím argumentovat a pokud by jste ji volil hned zpočátku tak ona debata by byla o dvou vzájemných odpovědích a zbytečných vyhroceních, takže z mé strany OK, na pana Radka nebudu reagovat jelikož by to znovu vyvolalo něco co tady je zbytečné a jen mimo dodávám že jste nepožadoval r.v.strojů ale pro pořádek krom SACHSE jsou ostatní pily do 6 let a křov.do 3let a do ostatních mnou uváděných strojů používám nebo jsem používal mix tak to jen pro to porovnání s tim ovocem a zeleninou, kdo chce tak pochopí, kdo nechce tak ho nenutím, děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 218.71 (?), 21.8.2009 17:39

 Ahoj Míra    Jenom se lehce připojím!!    "Soused přijede k pumpě s 5li litrovím kanistrem, samozřejmě se do kanistru vejde skoro 6L naturalu 95. Doma vezme odměrku na olej pochopitelně s cejchem, hrkne tam oleje na 5L(1:50) nalije do kanistru a jde řezat-kosit-mulčovat"   Koukám po chvíli na odměrku a tam cca tak 1ccm oleje!   To je můj postřeh!    Co Vy na to Pane J.S.     Dvoutaktům ZDAR         Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 21.8.2009 19:37

No co by. U pumpy vidí kolik do kanystru nalil, na odměrce zase vidí kolik mu v ní zbylo. Je to jeho vlastní rozhodnutí místo 1:50 namíchat 1:60. Až to zadře, tak to bude jen jeho vlastní blbost. Kvalitní oleje sice mají rezervu, ale tohle už je tahání tygra za ocas ;-)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 21.8.2009 21:28

V současných návodech je již jen uvedeno, že se má olej smísit s polovinou benzínu a dolít zbytek a protřepat. Ale u starších návodů bylo vypláchnutí i odměrné nádoby benzínem. Přitom to je logické a snadné. Odměřím např. dávku na 5 ltr, což je 100 ml oleje dle měrky. Naliju do kanystru, vypláchnu odměrnou nádobku a doplním po daný objem benzínem. Když se ponechá v odměrné nádobce olej, tak se na něj chytá prach a samozřejmě co ve směsi chybí, tak to nemaže. Když se takto namíchá 1 ltr směsi, nebo 5 ltr směsi, tak je to rozdíl, neboť v odměrné nádobce zůstává cca pořád stejně, když není vypláchnuta. V 5 ltr když ubyde 5 ml ze 100ml oleje je to rozdíl proti úbytku 5 ml z 20 ml při mísení 1 ltr směsi. Přikládám několik návodů, kde je jasně vysvětleno, jak se má postupovat. Také jeden případ, kdy majitel obětoval 2 hodiny vysvětlováním po telefonu, že už mě z toho bolela hlava, že nic určitě špatně neudělal, že to nemohl zadřít. Druhý den přivezl zadřený vyžínač a opět velké vysvětlování, že on nic. Asi by za tu svoji pravdu dal ruku do ohně. Používal prý olej Stihl 1:50 a to tam je i nyní. Měl jsem tento olej a namíchal jsem jej před ním do kanystru v poměru 1:50. Potom jsem vymontoval nádrž, neboť to stejně bylo na demontáž a porovnal. Nebylo třeba víc dokazovat. Já... jsem... asi... víte... možná..., to byla odpověď. Sice to byla jeho chyba, ale aspoň byl férový v tom, že co tam dal, to tam ponechal. Někteří to zamění a zkouší co se dá. V tomto je to pro mě jasné. I když zde doporučuji osvědčené čerpací stanice, tak mám známé, kteří používají benzín jak jim to zrovna vyjde a nevybírají si.  Ale používají zásadně doporučený olej, dodržují návod k přístroji. Ani ta údržba není nic moc. Právě v tom srovnání je to až nelogické, že někdo tvrdí, že vše udělal správně a přitom zadřel motor.

ze staršího návodu HQ
ze staršího návodu HQ
z návodu Dolmar PS 350/420
z návodu Dolmar PS 350/420
Proč se asi motor zadřel
Proč se asi motor zadřel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6492) - 128.44 (?), 18.4.2009 19:41

Pila Sachs - Dolmar 103, r.v. asi 1991. olej TS 1:40, křovinořez OM 722, r.v. nevím, olej TS 1:50, Vari 2 takt, r.v. 1991, olej TS 1:50. Veškerá technika využívána hobby provozem, nezatěžována extrémně. Oleje klasifikace TS, různých výrobců. Pro křovinořez a pilu občas olej TSF. Směs namíchanou a dlohodoběji uloženou používám, jen přidávám olej. Nemíchám do zásoby velké množství. Doposud bez poruchy vlivem mazání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 74.223 (?), 18.4.2009 20:34

OM 735 z roku 2004, německá pila solo 645 z roku 1997. Olej z mountfieldu v poměru 1: 50 plus nějaká kapka, měřím to stříkačkou, takže do pily: nádržka 500 ml tzn. 0,02 x 500 = 10 (ml oleje). No a pro jistotu dám 12 ml, tak jsme skoro na 2,5 procentech, provoz bez problémů a není cítit, používám jen čerstvou směs. Možná to bude někomu k smíchu míchat každou nádrž zvlášť, ale mám na to dost času a kdykoli s tím "praštím", nezbývá mi namíchaná směs, ale čistý benzím třeba do 4T sekačky. Záruku čerstvé směsi netřeba zdůrazňovat. J. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 102.191 (?), 21.4.2009 18:14

Miešam do agzatu Madit M2T SUPER v pomere 1:40. Zatiaľ bez problémov. Pozeral som na odal a má špecifikáciu API  TC JASO FC. Ďalej sa tam píše že: "MADIT M2T SUPER je určený na mazanie tepelne vysoko zaťažených dvojtaktných motorov mazaných zmesou oleja s benzínom. Používa sa na mazanie náročných dvojtaktných motorov osobných automobilov, pretekárskych motocyklov, snežných skútrov, vodných čerpadiel, generátorov a motorov v záhradnej technike." Takže by som sa to asi použil aj do "kroviňáku"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 177.66 (?), 21.4.2009 20:24

Ano, ale to že funguje max do 10tisíc RPM o tom už obal nehovorí nič. Takže ak váš motor v Agzate a krovinoreze točí max. 10tisíc tak prečo nie? Ale ak máte motor ktorý točí 13tisíc (moderné motorové píly točia aj toľko), tak prečo áno?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 133.102 (?), 22.4.2009 11:46

zdravím, to asi nebude obyčejné M2Tčko. to má normu jen TA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 22.4.2009 13:21
Madit M2T Super; API TC; JASO FC.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika