Pokud chcete pojezd a robustnost za málo peněz, tak do 6000 se dá koupit čínský stroj, dělá se pod více značkami (např. ABG 480). Má zdařilou kopii profi motoru Honda GXV160 (na rozdíl od nových GCV se dá dobře opravit), silný podvozek. Robustnost ovšem provází větší hmotnost (kolem 38 kg), což je ale normální - u lehkých strojů se brzy podvozek rozpadne. Potřeba dbát na předprodejní servis - hlavně seřízení otáček, od výrobce mají někdy nastaveny nízké otáčky a pak se špatně plní koš.
Já bych si zvolil sekačku bez pojezdu do šířky 48 cm, tam je výběr dost široký. Jen bych doporučil s centrálním štelováním výšky sečení. Ne kvůli pohodlnosti, ale tyto sekačky mají kola na společné ose a tím více zpevňují podvozek. Tam, kde jsou kola přichycena přímo na skelet časem dochází k praskání plechu a jeho vylomení. Zejména se to stává, když jsou na pozemku velké nerovnosti. V případě ideální roviny lze od centrálního nastavování výšky ustoupit.
Co se týče motoru, když nebudete sekat přerostlou trávu, vyhoví všechny nabízené motory. U mne v květnu, červnu roste tráva tak bujně, že při frekvenci sekání 14 dnů je i 5 koňový motor málo. Hlavní je potřeba raději dříve měnit olej, poprvé po 3-5 hodinách, dále měním po15. Dávám polosyntetiku. Plnou syntetiku nedávejte (i když má papírově lepší parametry), při systému chlazení u sekaček je to více ke škodě, než k prospěchu.