Jakou rotační sekačku?



host - 4.66 (?)
27.4.2007 10:39
No vidíte a tady už sem v koncích, při koupi mi mechanik říkal, že pro tenhle motor (gcv 135) se standartně nastavují otáčky na 3000/min. A taky by mě docela zajímalo, jak se dá zistit na kolik otáček motor zrovna běží.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 120.110 (?), 27.4.2007 11:45

Není důvod měnit otáčky na motoru sekačky, jsou nastavené z výroby…. Max. kroutící moment motoru je přibližně na 70% max.otáček, výkon je tam o +- 20% nižší… Ukázka grafu třeba na : http://www.kisplus.cz/produkty_detail.php?cid=269&pid=621

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 4.66 (?), 27.4.2007 10:39
No vidíte a tady už sem v koncích, při koupi mi mechanik říkal, že pro tenhle motor (gcv 135) se standartně nastavují otáčky na 3000/min. A taky by mě docela zajímalo, jak se dá zistit na kolik otáček motor zrovna běží.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Leoš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82), 27.4.2007 12:02
V případě že chcete vědět přesně nastavené otáčky, tak běžný člověk to přesně nepozná.
Jestli si nejste s otáčkami jisti (například vadný regulátor), nejlépe vám to změří v servise, kde (většinou) na to mají otáčkoměr, ale sám jsem se s takovou závadou ještě nesetkal, ovšem neznamená to, že se tak nemůže stát.
Můžete si to změřit i sami doma pokud máte otáčkoměr, ale jestli je to optický, nebo dokonce mechanický tak vám při pokusu hrozí useknutí ruky ! Tak to raději zvažte, zda vámi zjištěný počet otáček má vůbec nějaký význam. Řekl bych jedno – pokud vám sekačka jede, tak nešťárejte do ní a nespekulujte. Hodně oprav si obsluha zaviní sama nevhodným zásahem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 27.4.2007 12:15
No a co je to teda za sekačku! Nebo je to tajný?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.66 (?), 27.4.2007 12:55
Už sem to tu někde psal - Stiga Turbo 47 S Combi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.144 (?), 27.4.2007 12:31

Páni,to je síla!!!Když jsem tady před dvěma dny tuto diskuzi zahájil,netušil jsem,že bude mít takový ohlas. Všem díky moc za názory. Nakonec zvítězila sekačka ALKO,včera jsem ji koupil. Na pohled pěkná věc,stříbrný šíp McLaren,kdo sleduje F1,ví o čem je řeč. Doufám,že i při práci to bude F-jednička.O víkendu vyrážím na chalupu sekat,tak příští týden tady dám první dojmy z práce s ní. Hezký víkend všem,Pavel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.66 (?), 27.4.2007 12:57
Myslim, že je to dobrý kauf, taky sem se v poslední fázi rozhodoval mezi výše uvedenou a nějakou z řady Silver line od Al-ka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 27.4.2007 13:41
Tak jsem se díval na stránky AL-KO a ty sekačky s motorem Honda řady GCV mají psaný nišší výkon což odpovídá tomu, jak jsem psal, že některé tyto motory jsou seřízeny na nišší max. otáčky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.195 (?), 27.4.2007 16:09
Ano jsou seřízeny níže,ale v okamžiku kdy se dostanete do vyšší trávy a je třeba vyššího výkonu,tak si ten motor sám přidá plyn podle zátěže.Poznáte to i podle zvuku.Podobně mi to funguje i na sněhové fréze.Tohle samozřejmě platí pro kompletní výrobky Honda.Jak je to u Alka a Stigy nevím.Až to vyzkoušíte,tak dejte vědět
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.99 (?), 27.4.2007 20:46
Není co zkoušet. Motor v zátěži si přidá to jo, ale otáčky nestoupnou nad nastavenou mez. Tzn. pokut je motor nastaven na max. 3 600 ot/min nikdy tyto otáčky nepřekročí. A pokut je zátěž nesouvislá motor se může rozkolísat, ale ne víc jak 200ot nahoru. Ten regulátor to prostě uřídí. To vše u Hondy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika