Jaká mechanizace na pozemek o výměře 30 arů



host - 121.155 (?)
4.8.2009 12:43

Mám podobnou výměru pozemku, též na pěstování zeleniny plus nějaké ovocné stromy atd.. Zakoupil jsem VARI systém a postupně dokupuji patřičné nářadí podle potřeby. S VARI jsem nadmíru spokojen. Pokud vám nevadí, žě za strojem musíte chodit tak vřele doporučuji. PK

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 33.136 (?), 3.8.2009 22:27, zobrazeno: 4985x
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na vaše názory, jakou mechanizaci bych si měl pořídit pro údržbu orného pozemku o výměře 30 arů. Pěstování brambor, zeleniny a tedy nutná orba, vyorávání, hrobkování atd. Zvládne to jednoosý malotraktor a jestliže ano, pak jaká značka je nejvhodnější? Díky za názory.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 121.155 (?), 4.8.2009 12:43

Mám podobnou výměru pozemku, též na pěstování zeleniny plus nějaké ovocné stromy atd.. Zakoupil jsem VARI systém a postupně dokupuji patřičné nářadí podle potřeby. S VARI jsem nadmíru spokojen. Pokud vám nevadí, žě za strojem musíte chodit tak vřele doporučuji. PK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 47.145 (?), 4.8.2009 17:13

Záleží i na tom, jakou tam máte hlínu, jestli jste někde z Jižní moravy a nebo z Valach. Na lehkou půdu bych volil něco od Vari s výkonem kolem 5kW - třeba DSK-317 a nebo také Dakr RZS - 69 s motorem Honda a nebo B&S. Pokud by šlo o hutnou hlínu, pak leda Dakr Panter FD-3. Taky bude hodně záležet na poměru obdělávané půdy ku sečené ploše. No a konečně taky záleží na ceně - pokud je Vám šuma fuk, kolik do toho vrazít, mrkněte třeba na firmu Agria

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika