Jak vybrat křovinořez



host - 66.64 (?)
25.3.2007 22:21

S vaší radou né úplňe mohu souhlasit. Mám firmu na údržbu zeleně a někdy zaměstnáváme brigádnice (ženy). Používáme křovinořezy zn. Marunaka a Stihl a se startováním nemáme problém.Vše záleží na použitém motoru.Marunaka je Japonská firma a používá motory Kawasaki. Používáme typ TH 48 DX, ten má 48ccm a nastartuje ho i má 8letá dcera. U Stihlu není co dodat (bezproblému) U výběru křovinořezu se musíte rozhodnout jestli chcete ušetřit za každou cenu a kupte některý Křovinořez levných značek, které jsou nepohodlné jak při startování tak při práci. Většina výrobců používá motory CHINA! A nebo si připlaťte a kupte kvalitní značkový křovinořez,který vždy nastartujete bude mít malé vibrace v řídítkách a dobrý servis. Osobně mne nejvíce vyhovuje vzhledem k tomu že poměr ceny a kvality je zatím nepřekonatelný Marunaka. Stihl je o něco příjemnější při delší práci ,ale ve stejném výkonu je o 100% dražší.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
mysa - (4), 21.3.2007 11:03, zobrazeno: 12176x
Prosim potřebuji poradit ve výběru křovinořezu na ne moc velkou zahradu do Beskyd, má velmi variabilní terén,  kolem plotu je třeba vysekávat ostružiní a jiné křoví expandující z lesa. Cenu bych viděla asi kolem 10 tisíc. Díky
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 212.22 (?), 21.3.2007 16:32
Jestli můžete, tak zkuste převést na m² Váš údaj  „ne moc velkou zahradu“. A také by nebylo špatné upřesnit zda s křovinořezem máte v plánu pracovat i Vy (žena). Zjednoduší nám to odpověď.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mysa - (4), 22.3.2007 7:55
S křovinořezem mam určitě v plánu opracovat i já jako žena, s těmi m2 to nedokážu odhadnout, ale nejsou to žadné lány, tak asi obvyklá velikost zahrady u chalupy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 212.22 (?), 22.3.2007 10:00
Setkal jsem se s několika málo ženami, které si u nás kupovalo křovinořez a to už z jakéhokoliv důvodu. Při abnormální snaze jim to vysvětlit jsem zjistil, že obsah 35 jim šel vcelku dobře startovat, ale se 40 už měly problémy. Obsah 40 na Vámi uvedený terén by byl lepší, ale z uvedených důvodů bych raději doporučil 35 (36). Když na něj nebudete spíchat, udělá práci také a je o něco lehčí.
Lépe se pracuje s křovinořezem, který je vybaven dvojramennými popruhy a tzv. řídítky.
Značku bych vybíral hlavně podle toho, aby servis nebyl daleko od chalupy, nebo aby byl aspoň v přijatelné vzdálenosti, protože ho budete asi potřebovat. Není špatné se pozeptat i v uvedeném servisu, protože servisák Vám neprodá stroj, který by se mu stále mohl vracet. Při koupi dejte pozor co Vám prodejce bude vysvětlovat a nejlepší by bylo si to hned zkoušet dokud je prodávající u Vás.
Při obsekávání drátěného plotu dávejte pozor na kontakt nástroje s plotem. Struna se urazí a kotouč přinejmenším plot roztrhne.
Dokonalé prostudování návodu k použití pokládám za samozřejmost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 66.64 (?), 25.3.2007 22:21

S vaší radou né úplňe mohu souhlasit. Mám firmu na údržbu zeleně a někdy zaměstnáváme brigádnice (ženy). Používáme křovinořezy zn. Marunaka a Stihl a se startováním nemáme problém.Vše záleží na použitém motoru.Marunaka je Japonská firma a používá motory Kawasaki. Používáme typ TH 48 DX, ten má 48ccm a nastartuje ho i má 8letá dcera. U Stihlu není co dodat (bezproblému) U výběru křovinořezu se musíte rozhodnout jestli chcete ušetřit za každou cenu a kupte některý Křovinořez levných značek, které jsou nepohodlné jak při startování tak při práci. Většina výrobců používá motory CHINA! A nebo si připlaťte a kupte kvalitní značkový křovinořez,který vždy nastartujete bude mít malé vibrace v řídítkách a dobrý servis. Osobně mne nejvíce vyhovuje vzhledem k tomu že poměr ceny a kvality je zatím nepřekonatelný Marunaka. Stihl je o něco příjemnější při delší práci ,ale ve stejném výkonu je o 100% dražší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 212.22 (?), 26.3.2007 10:01
Uváděl jsem pouze zkušenosti které se mi v praxi staly.
 Marunaka (48) má sice rozložené silové startování, ale rád bych viděl jak osmiletá dívka startuje tento studený motor. Jedině že by měla tak mimořádnou sílu, protože studené motory s tak velkým obsahem mnohdy nedokáží nastartovat ani muži ve věku 75 let.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mysa - (4), 26.3.2007 11:26
diky za rady. No nechci za kazdou cenu setrit. Chtela bych nejaky spolehlivy stroj, ale nemusi to byt super extra trida. Ovsem na nasem trhu je prehrsle znacek a taky se az tak uplne neorientuji v e vsech tech parametrech:(((
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika