Jak seřídit spojku křovinořezu



host - 86.40 (?)
7.6.2017 9:32
tuto pružinku se asi vyháčkovat nepodari je prilic kratka a silna bude zapotřebí alespoň jednu paknu sundat také by se dala pruzinka natáhnout kdyby se pakny nasilim roztahly ale trefit ten spravny rozmer nebude jednoduche aby se to neprehnalo
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 86.40 (?), 7.6.2017 8:21
pist se blokuje přípravkem nasroubovanym místo svicky nevim jak ma tento motor postavenou svicku zda je ze zhora nebo bokem další moznost blokace pistu je nastrkanim snury otvorem po svicce nad pist ale zde jsou ventily ty by musely byt v zavrenem stavu bloknout setrvacnik by se dalo pasovym klicem na povolovani olejových filtru ale vy snad nechcete povolovat stredovy sroub ale ty dva srouby na paknach na ty by se dal pouzit ten způsob se dvěma klici ještě me napadlo jak snížit silu pruzinky když ji nechcete obrousit a to tak ze by se kulatym pilníčkem propilovala ta dirky v paknach smerem ke stredu o par desetin tim by se pakny roztahly drive ale to vse je nevratny způsob je potřeba poscitat stim ze když to nevyjde tak se musí koupit nove
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.52 (?), 7.6.2017 8:29
To jako montovat na nevyndané spojce😀Tak to tu jsem omylem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 7.6.2017 8:46

Začíná se vyháčkováním pružinky na nevyndané spojce.

Takže si běž omýt_lem

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.40 (?), 7.6.2017 9:32
tuto pružinku se asi vyháčkovat nepodari je prilic kratka a silna bude zapotřebí alespoň jednu paknu sundat také by se dala pruzinka natáhnout kdyby se pakny nasilim roztahly ale trefit ten spravny rozmer nebude jednoduche aby se to neprehnalo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 7.6.2017 8:36

... potřebujete sejmout jen pakny a nebo i setrvačník?

Ano, na snímání setrvačníku je potřeba fixovat klikovku bloknutím pístu...

Ale pokud jen potřebujete jen vyháčkovat pružinu nebo sejmout pakny, tak asi budete potřebovat jen běžné dílenské nářadí. Tedy předpokládám, že 6hranná hlava šroubu není v palcových rozměrech, kde 2/3 klíčů nesedí s blízkými metrickými.

Ad pružinka - máte něco na měření její síly? (dynamometr, mincíř,...) Víte kde koupit náhradní a můžete si v té prodejně zkusit přeměřit výrobní tolerance nebo sílu od alternativních výrobců? Servisáci budou mít výhodu, pokud mají v koutě dílny hromadu použitých dílů k "recyklaci/amortizaci".

SfK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.52 (?), 7.6.2017 8:46

No tak vážně, opačnej závit tam neni, dvašrouby drži čelisti, srouby jsou na lepidle. Bloknout píst do hadry sevřít ventilátor povolit šrouby. Změřit pružinu a porovnat délkou s novou. Co bych já mermomocí udělal, tak bych pružinu trošku natáhl a nějak to dopadne. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.64 (?), 7.6.2017 15:47

Snad si to vybavuji dobře (je to již delší dobu, co jsem to dělal), ale k vyjmutí segmentů nemusíte ventilátor stahovat.Segmenty jsem vyndával i s pružinou.

Ještě zvažte, zda je správný předpoklad, že když Vám to již usekne trávu, tak to ještě nepoškodí stromky.  Já mám zkušenost, že pečlivé obsekání stromků vede k jejich zkáze. Kůra se poškodí těsně nad zemí, dotyčný si toho nevšimne (nebo to nepřizná) a poranění je v místě, kde je dost vlhko a rána se brzy infikuje a nehojí.

Možná by to šlo otestovat vrtačkou s regulací otáček. jirka26

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 82.30 (?), 7.6.2017 17:30

Mě se spokja spíná ihned po startu, při volnoběhu se točí struna akorát na to aby jsem mohl obsekávat stromky téměř bez poškození, slabé kmínky, keříky atd utlumím otáčení, částečné polożení na zem.Když si nejsem jistý že by jsem to mohl poškodit tak zbytek odstraním ručně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.172 (?), 7.6.2017 22:06

Tak jsem si s tím trochu pohrál. I s dostupným nářadím na zahrádce se to nakonec povedlo demontovat - 1 klíč na svíčku a 1 stranový klíč.

Šrouby jsou na klíč 17mm a oba mají klasický pravý závit. Povolení 1. šroubu proběhlo nejprve oběma klíči zároveň, druhý šroub jsem povolil tak, že jsem šprajcl o povytažený šroub plocháč z truhlářské svěrky.

Výsledek:

Pružinku jsem trochu natáhl. Originál má závity na sobě a odlepí se se zátěží 100N (10kg). Po jejím natažení tak, že závity jsou trvale odlepené, jsem ji dal zpět. Po startu se i na volnoběh hlava mírně otáčela, ale stejně po zvýšení otáček se hlava otáčí příliš rychle. Volnoběh mám nastavený na 2800 a orig. spínání je při 4000. Po úpravě je spínání odhadem při 3500, což je však stejně příliš rychlé, takže požadovaný výsledek se nedostavil.

Holt je znát, že převod pro čtyřtakt je výrazně rychlejší než dvoutakt. Volnoběh dvoutaktu je cca stejný.

Tak jsem to vrátil zpět - pružinku do sikovek (přes hadru, abych neudělal na háčku pružinky vrypy) a zmáčkl. Háčky se mírně přihnuly k pružině a je to teď podobné jako před úpravou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 7.6.2017 22:22

Tak jak to vypadá s variantou "srp za 120,-Kč" a koženou rukavicí na levou ruku?

wink

SfK.

PS: pružinky různých výrobců stojí cca 27,-Kč (1,-e) a stačí si jich nakoupit několik, zaháknout do řetízku (do série) za jeden konec pověsit a druhý zatížit. Protože hmotnost níže zavěšených pružinek je zanedbatelná proti zátěži na dolním konci bude míra pružného protažení nepřímo úměrná tuhosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika