Jak mazat křovinořez



host - 33.146 (?)
6.8.2008 6:09

Myslím, že se musela vytlačit, když je nový křovák naplněn z výroby. Dodržujte předpis pro údržbu a doplňujte po 20-50 hod jen malé množství. Dostávat ven se mazivo musí, ale ne nějakým intenzivním způsobem. Pokud by byl objem hermeticky uzavřený, tak by opotřebené mazivo nemělo kam vytékat při dodávce nového.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
Petr H. - (22) - 240.196 (?), 5.8.2008 13:14, zobrazeno: 65915x

Dobrý den, mám nový křovinořez partner b ´347 a dle návodu je třeba "převodové soukolí" mazat po 50 motohodinách. Před prvním sekáním (o víkendu) jsem pro jistototu trochu té vazelíny přidal, po asi hodině sekání strunou jsem chtěl vyměnit strunovou hlavu za železný kotouč. Po jejím odšroubování jsem zjistil, že skoro všechna "vazelína" je vyteklá ven a je na spodní straně strunové hlavy. Po odšroubování šroubu na plnění převodového soukolí jsem zjistil, že tam zbylo z původního množství (zaplnil jsem předtím celý prostor) jen trochu vazelíny.

Když mažu převodové soukolí, tak tam má správně to mazivo zůstávat, nebo je normální, aby se dostávalo ven?

Děkuji za odpovědi Petr H.

Omlouvám se za tak neodborný popis dotazu, ale věřím, že zkušenější pochopí.  

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 238.17 (?), 5.8.2008 21:47
Nikdo neodpovídá a ni se moc nedivím. Tedy aspoň mě to zcela jasné není. Píšete „skoro všechna "vazelína" je vyteklá ven a je na spodní straně strunové hlavy“ myslíte tím spodní stranu strunové hlavy která klouže při práci po trávníku? Nebo čemu říkáte spodní strana strunové hlavy? Dvě možnosti podobné poruchy jsem zažil, ale ani jedna se na to nehodí. První – obsluha mazala převodovku dekalamitkou (tlakovou pumpou) tak dlouho, až tlakem vyrazila gufera. Vzniklou štěrbinou vytekla vazelína, ale co bylo horší, že tou samou štěrbinou se dostala nečistota do převodovky a se zubovým převodem byl ámen. Druhá – při výměně kotouče za str. hlavu, vypadla obsluze do trávy distanc podložka která brání úniku maziva a obráceně, výsledek byl obdobný. Mnohokrát obsluha žací nástroj jednoduše špatně poskládala, ale to vlastně patří k případu druhému. Pokud je převodovka v pořádku, mazivo se sice časem ztrácí, ale ne za jednu hodinu! 50 hodin by mělo bohatě vydržet. Nutno dodat, že vazelína by měla být originál (to je vazelína, která při zahřátí začne pomalu stékat po zubech, je stavěná na vysoké otáčky a hypoidní převod). Mnozí tam natlačí plastické mazivo které si donesou z fabriky, jenomže to po zahřátí neztéká, vytvoří nad ozubením jakousi klenbu a zuby jedou nasucho dál. Doporučoval bych podrobnější popis, případně vše nafotit a hodit sem, nebo navštívit servis, kde Vám to vcelku rychle objasní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.196 (?), 5.8.2008 22:37

Taky se nedivím, že nikdo neodpovídá :-) Ono se to dá jen blbě popsat ale jde o to, že jsem doplnil do úhlového převodu mazací tuk (originál partner)a po hodině sekání byl ten tuk pryč (teda zůstal napatlaný na spodní straně strunové hlavy-kde se šroubuje ke křovinořezu)

Děkuji za reakci, nafotím to a dám to sem - ono se to dá jen blbě popsat - možná, že z fotek poznáte, že tam něco chybí a proto ten tuk uniká.

           Děkuji Petr H

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.146 (?), 6.8.2008 6:09

Myslím, že se musela vytlačit, když je nový křovák naplněn z výroby. Dodržujte předpis pro údržbu a doplňujte po 20-50 hod jen malé množství. Dostávat ven se mazivo musí, ale ne nějakým intenzivním způsobem. Pokud by byl objem hermeticky uzavřený, tak by opotřebené mazivo nemělo kam vytékat při dodávce nového.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 238.17 (?), 6.8.2008 8:56
„Myslím, že se musela vytlačit, když je nový křovák naplněn z výroby.“ Pokud je převodovka v pořádku a vše správně poskládané, tak i když obsluha ji naplní tukem na 100%, tuk se ven nedostane, protože mu v tom brání gufero. Jistěže žádné gufero netěsní ideálně, ale případný únik se rovná právě těm asi 50 – 100 hodinám. V tomto případě kdy převodovka je zcela naplněná se tuk při práci zahřívá a tím pádem i zvětšuje svůj objem. Jenomže s tím je počítáno, protože většina převodovek má ložisko které je uloženo směrem k hřídeli krytí „Z“, které dovoluje při práci malý únik tuku směrem do trubky. Obsluha která velmi často maže do plna tím pádem vlastně plní trubku tukem. To co se tazateli stalo svědčí o nějakém problému, pokud to vyteklý bylo skutečně tuk.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 47.123 (?), 6.8.2008 11:35

Otazkou muze byt, jestli vubec prevodovka nejake gugero nebo alespon prachovy brit loziska ma.

Na mem krovinaku bylo osazeno lozisko hridele strunove hlavy kryte pouze plechem a take tudy pri prvnim pouziti veskere mazivo vyteklo. Dal jsem tam tedy lozisko RSR a nastalo vyrazne zlepseni. Presto jsme nakonec jeste nalisoval gufero. Na prevodovce je pro toto vse jiz pripraveno, jen jsem koupil levny model a tak mam takove male DODO. Ale co, bavi me to a lozisko s guferem stalo 50,-.

Ted po case postupne odchazi loziska od nahonu. Z trubky hridele totiz do lozisek proleza mazivo s grafitem ci molybdenem a loziska uspesne nici. Asi dam i tyto loziska kryta RSR.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.186 (?), 6.8.2008 13:12

Pokud jste u toho křovinořezu naplnil uplně plně tu převodovečku tak se taky mohlo stát že Vám to vytlačilo těsnění (gufero) a bude Vám to téct ven, protože při otáčkách tam vznikne tlak. A potom je to tak na servis.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 238.17 (?), 6.8.2008 13:44
Když tak zpětně vzpomínám, neviděl jsem ještě novou úhlovou převodovku která by neměla aspoň nějaké krytí z venkovní strany. V takovém případě by práce v prachovém a písečném prostředí trvala pouze několik minut. V každém případě jsem odpovídal na problém křovinořezu B 347. Osazovat tuto převodovku ložisky typu 2RS tedy krytí z obou stran nedoporučuji z toho důvodu, že tuk z ložiska se časem vždy dostane, ale nový tuk z převodovky tam už nemůže se dostat kvůli krytí. Dále pokud jste tam přidal gufero tak to má daleko větší životnost když je z jedné strany namáháno tukem (případě něčím jiným), než když jede na sucho. A Vám to na sucho jede, protože tuk se přes ložisko RS nedostane ke guferu – tedy pokud je ložisko v pořádku. Z tohoto důvodu se do úhlových převodovek dávají ložiska buď bez krytí, nebo „Z“. Když dáte ložisko RS i na vstupu z trubky, převodovka se hermeticky uzavře a vznikne problém o kterém jsem už psal. K poslednímu příspěvku: Již jsem psal že tlak vzniklý zahřátím (prací) převodovky má kam utéci a to přes ložiska do trubky – tedy pokud tam nějaký kutil nedá „lepší“ ložiska RS.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 143.125 (?), 6.8.2008 15:11

Všem moc děkuji za ochotu poradit, pokusím se dneska večer to nafotit a dát fotky na web.

Jelikož se zahradní technikou získávám první zkušenosti, tak to s sebou přináší i mnoho neznámého. Musím poděkovat všem, kteří se na tomto fóru snaží poradit i když jsou pro ně některé dotazy naprosto samozřejmé, nebo nesmyslné.

           Petr H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr H. - (22) - 240.196 (?), 7.8.2008 7:35

Dobrý den, tak mazací tuk se dostává ven a zůstává na té černé "mističce (z posledního sekání jsem jí otřel, takže tam toho tuku tolik neni) podle mne ten tuk vytéká otvorem do kterého se zasouvá imbus, pro dotažení strunové hlavy popř žacího kotouče (aby se ta hlava nehýbala).

           Děkuji za odpovědi P.H.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika