Hydromechanická převodovka



host - 105.201 (?)
1.10.2007 2:03

S hydrem je to paráda, plynulý rozjezd, zpomalováním to brzdí, takže nepoužívám pedál brzdy vůbec, změna pojezdu vzad luxus, bez něj ani ránu, alespoň u mne. Neoceníte to pokud budete sekat plochu bez stromů, keřů, zákoutí, tam to snad ani nemá význam to mít. Uvědomte si, že na každou změnu rychlosti budete muset sešlápnout pedál který vás zastaví a nebo plynulý pojezd pomocí hydra, kde je změna rychlosti bez zastavení. Jinak výkon na rovnou plochu by vám měl stačit. Já mám víc jak 100kg, jezdím kopcovitý terén, tak mám 15HP, ale dvouválec a to je taky v pohodě. Sekám 6000m2 tak napůl s rovinou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
BRUSIK - (1) - 248.108 (?), 30.9.2007 10:39, zobrazeno: 7083x
Dobrý den, chci koupit traktor převážně jenom na sekání rovné plochy cca 3.500 m2. Můžete mi prosím říct jak hodně je ulehčeno ovládání traktůrku z touto převodovkou. Zda se vyplatí si připlatit a zakoupit traktor s hydromechanikou. Dále jaký traktůrek je vhodný vzhledem k těm metrům. Myslel jsem si nějaký o výkonu do 13,5 HP. Za radu díky. PC.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 105.201 (?), 1.10.2007 2:03

S hydrem je to paráda, plynulý rozjezd, zpomalováním to brzdí, takže nepoužívám pedál brzdy vůbec, změna pojezdu vzad luxus, bez něj ani ránu, alespoň u mne. Neoceníte to pokud budete sekat plochu bez stromů, keřů, zákoutí, tam to snad ani nemá význam to mít. Uvědomte si, že na každou změnu rychlosti budete muset sešlápnout pedál který vás zastaví a nebo plynulý pojezd pomocí hydra, kde je změna rychlosti bez zastavení. Jinak výkon na rovnou plochu by vám měl stačit. Já mám víc jak 100kg, jezdím kopcovitý terén, tak mám 15HP, ale dvouválec a to je taky v pohodě. Sekám 6000m2 tak napůl s rovinou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 85.223 (?), 3.10.2007 9:39
Podle mě se investice do hydropřevodovky vyplatí vzhledem ke snadnější obsluze, nastavení jakékoli rychlosti a bezúdržbovosti celého agregátu. Jen je potřeba si pohlídat správný tlak v pneumatikách dle výrobce, nikdy nenafoukat vyšší tlaky, jelikož pak převodovka velmi trpí a může i prasknout a začne Vám unikat olej.Jediné pérování zajistí právě pneumatiky a vzhledem k hmotnosti traktoru, obsluhy a naplněného koše je dost zadní náprava zatížená a pokud jezdíte na trošku hrbolatém terénu, může být problém. Za pět let jsem s ní neměl problémy, jen jsem vyměnil pojezdový řemen /1300 Kč/ který skutečně dostává zabrat a byl opotřebený. Jen snad většínou když pracuji tak 1 h s vyhrabovačem trávy, nebo areátorem PA42 se hydraulický olej přehřeje a převodovka přestane táhnout.Je to tím, že chlazení celé skříně je nedostatečné /jen malá vrtulky na skříní/ Stačí chvíli nechat schládnout a můžete pokračovat. Pro běžné sečení bez problémů. Měli by tam dávat i chladič oleje jako se dává na motory u některých traktorků.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.243 (?), 3.10.2007 11:30
Travní traktory, které mají "plnokrevný" hydropohon tj. čerpadlo- hydromotory chladič oleje samozřejmě mají. I filtr hydr. oleje. Jsou však cenově a kvalitou úplně někde jinde. Víše uvedené pseudo hydra zvládají pohyb traktoru s obsluhou a plnícím se košem jen tak tak a pokut připojíte na výkon pojezdu náročnější adaptér hydro se přehřeje a tím pádem nejedete. Není hydro pohon jako hydropohon!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika