Husqvarna R 52 S



host - 121.173 (?)
17.5.2009 2:37

O všech uvedených sekačkách jsem před třema lety uvažoval, nakonec jsem koupil HQ R 53 SV - popsal jsem zkušenosti v tématu věnovaném téhle sekačce, tak mrkněte ještě tam. Na rovině se chová jako ta Tomášova, taky jsem čubrněl, kolik toho zkousla. Na boční výhoz se hned vykašlete, 50-70cm trávu rovnou sbíráte do koše, při nejvyšším nastavení koleček samozřejmě. Myslím, že obecně švédský sekačky jsou velmi slušný, jde asi akorát o to si vybrat vhodný typ a motor pro dané podmínky.

Mojí prioritou byla co nejlepší manévrovatelnost, takže jsem volil ty velký zadní kola a přední náhon. Velký kola si nemůžu vynachválit, přední náhon má výhody i nevýhody. Na svahy jsou prý lepší motory Honda než BS, tolerujou větší sklon. (Podle technika z nezávislého servisu, ale z dalšího zdroje to ověřené nemám.) Já mám zahrady 2000 a 1000 metrů, místy velmi členité, jedna hodně svažitá s terasami. Lukáš

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 5.232 (?), 14.5.2009 8:01, zobrazeno: 15860x

Dobrý den,

pro svojí zahradu, plocha necelých 2000m2 bych chtěl koupit travní sekačku a uvažoval jsem o R 52 S Husqvarna s motorem Briggs&Stratton XVT Series 675 s výkonem 4,4 kW / 6,0 HP, PS. Povrch zahrady je místy trochu nerovný a tráva mi občas přeroste na 20cm. Máte někdo zkušenosti s tímto strojem a bude vůbec vhodný do mích podmínek. Děkuji za odpovědi 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.80 (?), 14.5.2009 8:31

Dobrý den, tento týden jsem se stal šťastným majitelem Stiga 53 s turbo. Pozemek mám cca 2500m a včera jsem s tím prvně sekal. Rok jsem vybíral sekačku až mě to přestalo bavit a koupil jsem Stigu s hondou 160.  Řešil jsem přesně to co vy, jelikož dům zrovna spravuji a nebydlím tam, je pro mě tráva zatím jen přítěží. Pozemek mám opravdu hodně nerovný - rozježděný od náklaďáků a traktoru a taky hodně členitý - sad. Po včerejších cca 5 hodinách práce jsem zatím přesvědčen, že jsem udělal dobře. Trávu jsem sekal naposled před více jak 3 týdny takže výška byla místy i 30-40 cm. Čekal jsem všechno možný, ale to jak si Stiga spolu s Hondou poradily to teda ne. Loni jsem půjčoval od otce novýho Weibanga s Briggsem 190cm3 kterej je dle mýho názoru za ty prachy velmi slušnej, ale právě při vyšší trávě se mu začaly snižovat otáčky a přestával sbírat, čímž se začal totálně dusit. Weibang - dobrej na pravidelnou údržbu.

Stiga včera fakt válela, ani jednou se výrzně nepřidusila. Ani jednou jsem nemusel zespoda čistit nevyhozenou trávu. Když už byla na ni tráva moc vysoká, což se stalo tak cca 5x tak to prostě jen nedosekla úplně u země, ale vše dokonale posbírala. Pokaždé byl koš napěchovanej tak že by se tam nevešlo nic navíc. Tráva byla opravdu tak vysoká, že jsem musel a to bez keců po každé minutě vysypávat koš. Velmi mile mě překvapilo, že tam kde jsem i na nejvyšší výšku s Weibangem drhl o zem, tak stiga krásně přejela. Asi dobré řešení umístění náprav.

Jedinou zatím nevýhodu co vydím, je v rychlosti pojezdu. Pro mě na budoucí pravidelnou údržbu pomalý pohon. Na takhle vysokou trávu v pohodě, ale až budu sekat pravidelně, bude to pro mě zbytečně pomalý a bez možnosti zrychlit. Snaha kohosi radit v napínání klíňáku jak to zná z jiných sekaček se tady prostě nechytá. Pravdou ale je že pro moji manželku byla rychlost tak akorát. Což je dobře i pro mě, aspoň nebudu muset sekat sám.

Kdysi jsem řešil jestli mám vzít traktor, ale nebylo na něj. Taky jsem si říkal že než levný traktor, raději dobrou sekačku a křoviňák. A myslím, že jsem udělal dobře. 2500 pozemek za 5 hodin posekanej a posbíranej mi nepřijde vůbec špatný a to s trávou 3 týdny nesekanou. Sekám na hrubo velký plochy a pak křoviňákem kolem stromků(cca 1m kolem stromů a překážek).

Další výborná vlastonst je že včera po dobu 2 hodin jsem sekal asi 10-20 metů od spícího synka v kočárku a vůbec se nevzbudil. Honda je prostě krásně tichá proti Brigsovi. Dokonce jsem přes svou sekačku neustále poslouchal souseda jak seká se svým brigsem.

Vím, že jste se neptal na Stigu ale na HQ, ale třeba Vám moje dlouhý keci pomůžou s výběrem.

Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 29.97 (?), 14.5.2009 12:29

Jo, Tomáši, máte pravdu, úroveň hluku Honda GCV vs. Briggs se nedá srovnat. Já si před měsícem a půl koupil Ibea 50026 H s Hondou GCV 135. Jsem byl neuvěřitelně zaskočenej, jak ta Honda běží tiše, fakt super. Ale tím nechci nic namítat proti Briggsům, to jsou držáky, který se hodně osvědčily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 5.232 (?), 14.5.2009 16:02

Dobrý den,

děkuji za tip na sekačku STIGA 53 S TURBO. Chci se zeptat jestli má tato sekačka možnost bočního řádkování. Po pravdě řečeno byl to můj horký favorit, protože jsem na ní slyšel jen samé kladné reference, ale z důvodu, že mi tráva na zahradě většinou přeroste hledal jsem nějakou sekačku, která umí řádkovat.

Děkuji za odpovědi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.80 (?), 15.5.2009 9:27

Dobrý den, GCV 160 je 4 takt. Řádkování asi ne, jelikož výhoz je jen vzadu. Mě ale tohle netrápí, jelikož jsem jednou sbíral trávu ze svýho 2500m pozemku a vím že už bych to nikdy dělat nechtěl :D. Je fakt, že tehdy byla hodně přerostlá, ale i tak. Raději to posekám na nejvyšší výšku a posbírám rovnou do koše. Jak jsem řekl tráva přes 3 týdny o výšce 30 cm krásně posbíraná do koše.

Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 5.232 (?), 15.5.2009 7:19

Dobrý den,

ještě jedna otázka k výše zmiňovaná sekačce STIGA motor u ní používaný Honda GCV 160 je 2-takt nebo 4 takt.

děkuji za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 142.44 (?), 15.5.2009 7:43
V dnesni dobe Honda uz dvoutakty nevyrabi. GCV 160 je samozrejme ctyrtakt. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 201.3 (?), 14.5.2009 23:25

Dobrý den.

Loni jsem koupil sekačku Husqvarna R 152 SVH.

Díky větším kolům snadno překoná menší nerovnosti terénu, motor Honda dobře startuje a je dostatečně silný, pojezd je při nejvyšší rychlosti hezky svižný, trávník je po posekání krásně rovný, při bočním výhozu můžete sekat i hodně přerostlou trávu, třeba i jen jednou ročně.

Problém ale nastane, jakmile chcete sbírat do koše. Tráva je z žacího prostoru vedená UH trubkou do koše. U spodního napojení trubky je ostrá hrana a o ní se stébla trávy zachytávají. Po ujetí 20 až 30 metrů se trubka ucpe a sekačka přestane sbírat. Než naplním koš, musím třeba 10x čistit. V servisu mi řekli, že sekačka je stavěná na max. 5 cm vysokou trávu, takže je třeba sekat 2x až 3x týdně a suchou trávu. Pokud několik dnů prší, pak nelze využít sběr. Takže pokud chce někdo sekat pozemek u chaty nebo chalupy, kam jezdí jen na výkend, dobře by měl takovouto koupi rozmyslet.

Láďa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 121.173 (?), 17.5.2009 2:37

O všech uvedených sekačkách jsem před třema lety uvažoval, nakonec jsem koupil HQ R 53 SV - popsal jsem zkušenosti v tématu věnovaném téhle sekačce, tak mrkněte ještě tam. Na rovině se chová jako ta Tomášova, taky jsem čubrněl, kolik toho zkousla. Na boční výhoz se hned vykašlete, 50-70cm trávu rovnou sbíráte do koše, při nejvyšším nastavení koleček samozřejmě. Myslím, že obecně švédský sekačky jsou velmi slušný, jde asi akorát o to si vybrat vhodný typ a motor pro dané podmínky.

Mojí prioritou byla co nejlepší manévrovatelnost, takže jsem volil ty velký zadní kola a přední náhon. Velký kola si nemůžu vynachválit, přední náhon má výhody i nevýhody. Na svahy jsou prý lepší motory Honda než BS, tolerujou větší sklon. (Podle technika z nezávislého servisu, ale z dalšího zdroje to ověřené nemám.) Já mám zahrady 2000 a 1000 metrů, místy velmi členité, jedna hodně svažitá s terasami. Lukáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika