Husqvarna 143R



host - 88.19 (?)
16.5.2009 18:24

Clanek:

Krovinorezy, Zkusenosti / 2takt Solo, HQ 235 a 4mix Stih FS 130

M.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 201.96 (?), 5.5.2009 20:47, zobrazeno: 18592x

Dobry den vsem, rad bych se zeptal zdejsich diskutujicich, jake ma kdo (pokud ma) zkusenosti s krovinorezem HQ 143R. Popripade jake jsou jeho vyhody vzhledem k podobnym typum (myslim vykonove) stejne znacky, jako jsou napriklad 333r, 235R, popripade 335Rx.

Technicke specifikace dostupne na ofic. strankach HQ jsem si srovnaval, rozdily jsem zaznamenal, akorat treba nevim jestli je nejaky markantni rozdil treba v pouzitem typu karburatoru. Nebo jaky vliv na zivotnost ci spolehlivost budou mit nizsi otacky 143R vuci ostatnim pri vetsim zdvih. objemu...

Nejsem s dotazy zrovna skromny... Diky

Petr

Adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 88.19 (?), 9.5.2009 2:45

Podivejte se, z vlastni zkusenosti :

Mam Pilu 66 z roku 1982! - Nedam na ni dopustit.

- Ale krovak 235 ma plastovou hlikovou skrin, jako ostatni krovinorezy. Samozdrejme, ze to nevydrzi tlaky pnuti a praskaji ve spodni casti pod klikou. V dusledku cehoz se do splalovaciho kolobehu dostava falesny vzduch, a drive ci pozdeji uz stroj nejde ani nastartovat... Presne jako, se stalo me.

Trochu jsem se poptaval, a nikdo nebyl moc zdilnej, presto jsem se oklikou dozvedel, ze Husgvarny krovinaky na tohle velmi trpej.

Hodil jsem jej do srotu a jdu do Stihl 130, ctyrtakt.

Mohl jsem si ho vyzkouset, a i jsem na nej slysel pet jen chvalu...

Uziva ho mesto, seka s tim kdo ma ruce a nohy, a presto to v servisu nevidej... To je ta spravna reklama.

Ale dulezity je, ze krovinak od Husky uz nechci...

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.173 (?), 9.5.2009 21:43

FS130 mam. Neni to 4-takt, ale 4-mix, reklamni "trik": http://www.stihl.cz/navi/index.php?m=856

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 9.5.2009 21:48
Hezké, na těch obrázcích je vyobrazen čtyřtakt tak, že to pochopí i malé dítě ;). 4mix je čtyřtakt, pouze je mazán palivovou směsí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 147.173 (?), 10.5.2009 9:13

Mate pravdu, nevim jak jsem prehlidl ty ventily. Tady je to jeste lepe popsane:

http://www.stihl.ca/4mix/english/stihl4mix/default.htm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 201.96 (?), 10.5.2009 21:49

Diky za aspon nejakou odezvu.

Jeste bych se rad zeptal, odkud berete informace o tom z ceho je klikova skrin a podobne, zkousim ty informace shanet na oficial. strankach i jinde, ale ne a ne to najit (alespon u HQ). Taky mi na nejakem obchode vybehlo, ze typ 143 R nema pevnou hridel, ale ze je spletena ze silneho dratu (opet nepotvrzeno najinych strankach, ale ani nevyvraceno). Je to kolikrat jako nejake informacni embargo. Taky zrovna nechapu v cem je vyhodny trojdilny klik. hridel... Podrobne informace, o pouzitych materialech, zda je nahon pevny ci z dratu, ulozeni pevneho hridele, material klikove skrine apod. jsou ve vetsine takrka nepristupne informace a to u vetsiny znacek, byt zde vyhlasenych, je to velka skoda jelikoz si clovek nemuze udelat obrazek a vybrat dle dostupnych informaci dle sveho gusta.

Mozna se nekomu zda divne, proc se porad ptam na tento krovinorez HQ 143R, je to proste je tu moznost nakoupit jej za vyhodnou cenu(snad je to vyhodne - 11000,-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 88.19 (?), 12.5.2009 1:48

Pouzival jsem Solo, HQ i Stihl, a jsem dost hamiznej abych si nechal vsecko delat v servisu, takze proste vim z ceho jsou ty, ci ony dily. Popr. kde a co trpi pri urcitem zpusobu zachazeni.

Navic jsem mel to stesti, ze muj prodejce je velice zbehlej v dane problematice, vcetne ruznych skoleni a td.

- Jak HQ tak Stihl prodaval a servisoval. A hlavne ochotne vysvetlil vse na co jsem se kdy zeptal. - Nestalo se, ze by se splet, nebo mne tahal za fusekli... 

A to, ze se u virobcu nedaj sehnat konstruhcni info, se kterymi se nechteji chlubit, to je asi bezny...

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 40.193 (?), 12.5.2009 16:47

Kdyz uz tedy vite, z ceho jsou ty, ci ony dily u kterych vyrobcu, budte tak laskav a podelte se s nami o tyto zkusenosti, rekl bych, ze nebudu sam, kdo to uvita. Jak rikate "jsem dost hamizdnej, abych si nechal delat vse v servisu" , verte tomu, ze nejste sam, i jini by nejspis byli radi kdyby mohli sem tam neco vyresit sami.

Kdyz uz jste vyzkousel uvedene znacky krovinaku, mozna by pomohlo srovnani mezi znackami...

Samozrejme ze vas nikdo nenuti. S pozdravem Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 201.96 (?), 14.5.2009 11:55

Presne tak,

clovek lita po internetu a shani informace o jednotlivych vyrobcich, zkousi se ptat koho jde, at uz v kamenych prodejnach ci jinde a moc se toho nedovi. Jeden vyrobce se nejakymi konstrukcnimi vyhodami pochlubi (proste je uvede) a jiny ne. Jeden potom nevi, jestli ten, ktery je neuvadi dane reseni bere jako standart, a proto se jim nepochlubi (neuvede je) . Cloveku pak nezbyva, nez to zkusit zde a ptat se a ptat se (prohledavani prispevku na tomto foru uz mam za sebou, bohuzel neuspesne, bud tu odpovedi nejsou nebo neumim hledat).

Diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 88.19 (?), 16.5.2009 18:24

Clanek:

Krovinorezy, Zkusenosti / 2takt Solo, HQ 235 a 4mix Stih FS 130

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika