Husquarna LC 53 nebo Stiga turbo pro 55 4s?



host - 51.59 (?)
7.5.2010 21:32

Zdravím mám ve firmě Stigu 55T asi deset let a tak šest let byla v pohodě ale ted už servis docela leze do peněz. Hliníkové šasí je už značně pomlácené a některé věci už ulomené.Motor BS naprosto v pohodě. Nyní chci koupit HQ. A jestli plech nebo hliník? Myslím si, že je to úplně jedno.   

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 83.170 (?), 23.4.2010 1:12

Pred Husquarnou bych si dovolil varovat. Mam jednu z r.2007, stala kolem 30tis. tesne po zaruce se ulomilo madlo a v temze roce se rozbil pojezd. Nyni zvazuji, jestli do ni budu jeste investovat ci poridim jinou znacku. Naletel jsem na jmeno a nevsiml si, ze to vyrabi Electrolux v Italii s koupenym brandem. V podstate podvod a katastrofalni kvalita. Moutfield, ktery jsem mel pred tim, byl proti tomu hifi stroj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 17.173 (?), 23.4.2010 10:30

Vzhledem k tomu, že jste nenapsal typ sekačky nemohu být konkrétní, ale osobně jsem se s takovouto závadou u sekaček HQ nesetkal. I u sekaček jde vývoj kupředu a u nových modelů (LC48 - 53) se vám to určitě stát nemůže a to zdůvodů které popisuji výše.

Osobně mám zkušenost jinou. Měl jsem sekačku od Moutfildu, elektrickou. Motor, zřejmě zdůvodu utlumení vibrací, byl uložen v plastovém prstenci a do něj uchycen šrouby! Po roce a půl provozu se šrouby vyčvachtali a motor neseděl. Chtěl jsem nechat prstenec vyměnit, ale bylo mi sděleno, že se vyměňuje pouze s motorem. Na dotaz kolik by to stálo jsem se dověděl, že bych zaplatil o 1.500,-Kč víc nežjsem zaplatil za novou sekačku! Cena sekačky přitom nebyla upravována točením slevy na kole a podobně.

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 17.173 (?), 23.4.2010 10:40

Pokud se chcete dovědět něco z praxe můžete se podívat na diskuzi o LC 48 což je o trochu menší model, ale podobný jako LC 53.

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 102.250 (?), 19.5.2010 14:43

Neco jako L153 S, 3 rychlosti pojezdu, byla koupena ne v r. 2007 ale 2006. Mezi tim se uplne vysypala prevodovka, uz jsem ji vyhodil.  Zaklad je si ohlidat skutecneho vyrobce, solidni znacka by nemela takhle klamat. Je mozne, ze nove HQ modely vyrobene jinde nez v italskem Electroluxu mohou mit kvalitu lepsi, LC53 vypada na prvni pohled dobre. Nez se rozhoupu k necemu novemu, sekam se starym Mountfield strojem (r.v.1998), jedina vada - nema mulcovani a motor je uz trochu unaveny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 224.30 (?), 4.5.2010 14:21
Dobrý den, rád bych se také podělil o zkušenosti se sekačkou Husqvarna LC53e. Protože jsem byl již majitelem legendární Royal 46 a ne příliš přesvědčivé R152SV, hned v úvodu mohu říci, že LC53 je výborný stroj. Výborné zpracování i materiály jsou vidět již na první pohled. Na motor B&S 750 nedám dopustit, startuje výborně, nejpozději na druhé zatáhnutí. Jeho výkon je i v hustší trávě dostatečný, přetížení je znát jen při přeplnění koše. Přestože má uvedeno myslím 92 db, zdá se mi i docela tichý. O samotném plnění koše sekaček HQ se zde vedou vášnivé diskuze, mohu jen uvést, že jsem nikdy neměl sekačku, která by takto zaplnila koš až po okraj- tohle mne opravdu nadchlo. Perfektní je také vytvarování dolní části koše, proti odpadávání trávy při jeho vyjmutí. Vyjmutí a zavěšení je věcí okamžiku- jednoduše rychle, přesně. Jinak ucpávání tubusu jsem vůbec nezaznamenal. Toto vše porovnávám s modelem R152SV, kde jsem neměl příliš dobrou zkušenost. Pojezd je třeba přesně seřídit, pokud se součinně naučíte ovládat táhlo Comfort Luise a bezpečnostní brzdu, lze se docela obratně pohybovat. Sekačka má celou řadu dobrých maličkostí- rychlé sklápění řidítek, bowdeny v trubkách ocení ti, kdo mají na zahradě keře. Přípojka na vodu očistí buben z nejhoršího, stejně ale doporučuji ještě dočistit. Plastový otevřený koš na trávu se na rozdíl od textilního čistí velmi dobře jen vodou. Oranžové pásky na kolečkách opravdu snižují hlučnost koleček při jízdě např. po zámkové dlažbě, sice to není zásadní, ale příjemné. Postřehl jsem také diskuze o nákupu u neautorizovaných prodejců, či přes internet. Protože jsem předchozí model taky kupoval přes internet (autorizovaný prodejce), doporučuji nyní z vlastní zkušenosti určitě zajít přímo k prodejci Husqvarna a vše si vyzkoušet a prohlédnout. Ušetříte si pozdější zklamání či rozčarování. Stroj vám musí „padnout do ruky“ a prodejce navíc vše vysvětlí. Důležité je taky, že vám sekačku seřídí, naplní a smontuje. Nejsem nešika, ale vím, o čem mluvím, prostě nedělám to každý den a oni vědí jak na to. Nákup u autorizovaného obchodníka oceníte ve chvíli, kdy dojde k problému. Já jsem to s předchozím modelem vyzkoušel a vysoce oceňuji profesionalitu, se kterou Husqvarna věci řešila. Přeji vám šťastnou ruku při výběru, ať jste také spokojeni. F.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 51.59 (?), 7.5.2010 21:32

Zdravím mám ve firmě Stigu 55T asi deset let a tak šest let byla v pohodě ale ted už servis docela leze do peněz. Hliníkové šasí je už značně pomlácené a některé věci už ulomené.Motor BS naprosto v pohodě. Nyní chci koupit HQ. A jestli plech nebo hliník? Myslím si, že je to úplně jedno.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.45 (?), 1.6.2014 19:28
Po špatných zkušenostech s HQ za 18500,- které jsem se zbavil ještě tu samou sezónu, jsem šel do stigy-výhody-hliníkový podvozek i kola, silnější motor na stejnou šíři 53cm, značková převodovka.Stigu používá u nás město a fakt to funguje, HQ se k ní blíží jen cenou, nevěřil jsem a musel jsem se spálit sám, stálo mě to 4tis., rozdílu mezi nákupem a jejím rychlým prodejem.Jediné co měla HQ dobré byl honda motor sice jen 160ccm, ale dobrý.Mezi novým briksem a hondou už nevidím propastný rozdíl jak býval, na hondu nedám dopustit, teď mám brikse a taky to už ujde, pokud se bavíme o obsahu 190ccm.Ono se to pěkně čte, jak je taková maková novinka skvěle vychytaná, ale u HQ nezvládly ani lakování, mě rezlo sekací šasi zeshora! na traktůrku HQ ještě tu sezónu co jsem ho koupil a to stál bezmála 100000kč! Tak pokud chcete jistotu, běžte do vyzkoušené stigy s hliníkem a čas ukáže, jestli se konkurence opravdu zlepšila, anebo slízněte med, kupte HQ a dejte po sezóně vědět.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.45 (?), 1.6.2014 19:29
sorry, někdo vytáhl staré vlákno :-(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 216.45 (?), 1.6.2014 19:32
ale mohlo by se vědět, jak to dopalo ;-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13:51
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika