Honda HRD 536 C3 HXE



host - 80.237 (?)
11.5.2009 11:02

Zde na foru jste o plastech Xenoy nečetl od vlastníků těchto strojů negativního vůbec nic. Naopak ten, kdo koupil ještě nelitoval. Ty řečičky o plastových skeletech Hondy jsou zde pouze od lidí, kteří tuto sekačku viděli maximálně vystavenou v prodejně a protože je fakt drahá a tudíž není pro každého, alespoň si do ní anonymně kopnou.

Jiná věc jsou plastové skelety Husqvarny. U těch jsou skutečně veliké problémy s vyklepáním uložení motorů z těchto šasi a pokud trochu pohledáte a počtete zjistíte, že sekačky HQ všeobecně nestojí za nic.

Až někdo prorazíte plastový skelet Hondy o kámen(nechme stranou narážení jednoho zde diskutujícího na betonový obrubník několikasetkrát za sebou furt dokola,dejte mi pak vědět. přijedu se na to podívat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
petr_05 - (3) - 212.137 (?), 10.5.2009 17:07, zobrazeno: 12111x

Zajimalo by me, zda ma nekdo prakticke zkusenosti se sekackou     Honda HRD 536 C3 HXE

Mam pocit, ze tento typ nebyl v diskuzi zatim zminen. Jedna se o sekacku s ALU skeletem a hydrostatickou prevodovkou. Po opravdu dlouhem vahani se nakonec priklanim k tomuto typu, prestoze je tato sekacka predrazena, z nepochopitelnych duvodu nema centralni nastaveni vysky seceni a pouzity motor ma pouze 5,5HP (radeji bych videl 6,5HP ktery je nabizen u typu s palstovym skeletem).

Mountfield jiz zrejme zcela opoustim, jejich sekacky jsou zastarale, "nejlepsi" typ s motorem Kawasaki se prodava prakticky bez inovacni zmeny jiz 5 let. Mountfield se zrejme ted bude vic orientovat na prodej notebooku nez na zahradni techniku seriozni kvality.

Husquarna si podle mne za posledni roky hodne pohorsila na kvalite, ztratil jsem k teto znacce duveru.

Alko bylo pred 10 lety snad tou nejhorsi znackou na trhu, pomalu to ted dotahuje do stredni tridy a jejich konstrukteri i konecne letos pochopili, ze kvalitni sekacka ma mit ALU skelet, bohuzel ale tato sekacka neni zatim distribuovana do CR (Alko Powerline 5300 ALU).

Zvazoval jsem i Stigu Turbo Pro 55 4S Combi, ale nemam moc informaci o kvalite prevodovky a celkove spolehlivosti.

Sekacka ktery se mi vylozene libi je Etesia Pro53, ale cenove se bude pohybovat kolem 70tis (muj odhad).

Sekam zhruba 1800m2 svaziteho a cleniteho terenu. Kazdopadne trvam na ALU skeletu, volitelne rychlosti pojezdu, zaberu 53cm a celkove vysoke spolehlivosti (bezudrzbovy stroj). Zatim mi vychazi Honda HRD 536 C3 HXE jako prakticky jedina mozna volba, predpokladam cenu okolo 32tis.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.65 (?), 10.5.2009 21:06

Jak hodně členitý a jak hodně svažitý terén máte? Svažitost je stejnoměrná nebo proměnlivá? Jak často hodláte sekat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.65 (?), 11.5.2009 2:40

Ale rotačka Etesia Pro 53 také nemá centrální nastavení výšky sečení a navíc váží 70 kg. Ze stejné kategorie jako Etesia je i Viking MB 755 který je o 6 kg lehčí (oba stroje mají 6-ti koňový OHV motor). Silnější je Viking MB 858 (11,5 k OHV) ale váží 90 kg při 56 cm záběru.
Já mám pozemek kolem domu o rozloze 2400 m2 (60% téměř rovina, zbytek proměnlivý svah od 15 - 35 stupňů, kde se sotva se sekačkou udržím) o střední členitosti. Sekáme to pravidelně 13tým rokem TDL484TR a větší sekačku bych na to nevzal. V práci denně sekám velké plochy s Honda HRX 537 C1 HXEA a mohl bych jí použít i doma, ale váha a manévrovatelnost ve svahu a členitém terénu je o něčem jiném než s TDLkem (i když 1x týdně 2000 m2 a denně 5000 m2 je také nebe a dudy). U HRDčka je sice slabší motor GCV 160 (11,5 N.m), ale u pravidelného 7 - 10ti denního sekání a odpovídající práci s pojezdem v závislosti na druhu porostu naprosto dostačující. Pokud chcete silnější GCV 190 (13 N.m.), klidně vemte plast Xenoy. Dle dosavadních zkušeností si s klidným svědomím dovoluji napsat, že v domácích podmínkách vydrží skelet bez prasklin po celou dobu životnosti motoru. V profi nasazení mám HRXko třetím rokem a až po dalších dvou letech plastový Xenoy skelet zhodnotím definitivně (zatím nemám připomínek). Nejdůležitější je ovšem převodovka a ten Hydrostat od Hondy je perfekt. Pro vašich 1800 m2 neuděláte u skeletu Hondy chybu ani s plastem, ani se slitinou. Spíš bych vzhledem k manipulaci zvážil na větší svah a členitost ten pracovní záběr a hmotnost stroje (pokud jste ale věkem dosud mlád, nebude ani větší stroj na obtíž). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
petr_05 - (3) - 212.137 (?), 11.5.2009 9:57

Diky za vasi reakci. Sekam obvykle 1x za mesic a trva mi to obvykle s prestavkami 1 den. Soucasne sekam obdobnou sekackou jako vy, tedy konkretne Castel Garden PA504TR (zaber 48cm) kterou pouzivam 10 let. Za tu dobu mam druhy motor, menil jsem kompletni pojezd, nekolikrat plastovou remenice pojezdu nez jsem ji vymenil za kovovou, klinove remeny, lanka... Jedine co vlastne bez problemu vydrzelo bylo sasi.  Pojezd u teto sekacky je kazdopadne pomaly a clovek jej pak obcas i nevyuziva, pokud chce sekat rychleji. Tenkrat tato PA504TR sekacka nahradila starou benzinovou 2taktni sekacku bez pojezdu, coz byla bezpochyby velka zmena k lepsimu. A dnes po 10letech nehodlam kupovat stejnou sekacku jakou sekam dosud, ale cekam rovnez nejakou vyraznou inovacni zmenu, ktera prinese vetsi spolehlivost a rovnez usporu casu pri sekani, tedy sirsi zaber a moznost rychlejsiho pojezdu. Kazdopadne rider ci traktor neni pro me pouzitelny. Sekam mezi stromu, castecne ve svahu do 30st, castecne i v mokrejsim terenu. O sekacce Viking 755 jsem take uvazoval (cca 50tis), nema ale hydrostatickou prevodovku a nevim jak je dostupna v CR.

Pokud jde o kvalitu plastu xenoy, slysel jsem zde na foru i negativni zkusenosti. Rovnez lide z Hondy mi potvrdili, ze obcas dochazi k reklamaci prorazenych skeletu. Pochopitelne jsem o sekacce HRX537C1 take hodne uvazoval...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 209.65 (?), 11.5.2009 10:48

Zde na fóru se řešil plast jiných značek (hlavně HQ). Ten kdo se snažil Xenoy od Hondy napadat a byl dotázán na konkrétní osobní zkušenost se už neozval. S HRX-kem jsem už pár větších i menších ostrých čedičových kamenů "chytil" (dokonce se některé úderem nožů rozštěpily) a na skeletu jsem od nich nenašel známky výrazného poškození.

Já osobně jsem se u našeho TDL-ka s žádným závažnějším problémem kromě výměny palivové trubičky s ucpaným sítkem, klíňáku, unašeče a bakelitového hnaného kolečka u převodovky nesetkal. Pokud budu TDL-ko v dohledné době nucen z vážného technického důvodu vyměnit, zvolím s ohledem na omezené finace Mega 4750 LKT (případné technické problémy jsem většinou schopen řešit sám bez pomoci servisu).
Pokud sekáte 1x měsíčně, je pro Vás co nejsilnější motor nutností, a pokud Vám posekat 1800 m2 trvá celý den (nic ve zlém) odhaduji Vás na pokročilejší věk. Proto bych Vám s největší vážností a odpovědností na základě zkušeností doporučil spolehlivou a co nejlehčí Hondu s hydrostatem. Já s HRX 537 díky dvojitému noži a silnému motoru za použití mulčování sekám (žádný, ani částečný sběr do koše) nečlenitých 1000 m2 ve sklonu do 15 stupňů cca 40-45 min při rychlosti rychlejší chůze v intervalu týdenního sekání. Pokud je porost vyšší, hustší, je nutno rychlost přizpůsobit adekvátně situaci (při maximální pojezdové rychlosti této sekačce sotva stačím při ostré chůzi s dlouhýma nohama ).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 80.237 (?), 11.5.2009 11:02

Zde na foru jste o plastech Xenoy nečetl od vlastníků těchto strojů negativního vůbec nic. Naopak ten, kdo koupil ještě nelitoval. Ty řečičky o plastových skeletech Hondy jsou zde pouze od lidí, kteří tuto sekačku viděli maximálně vystavenou v prodejně a protože je fakt drahá a tudíž není pro každého, alespoň si do ní anonymně kopnou.

Jiná věc jsou plastové skelety Husqvarny. U těch jsou skutečně veliké problémy s vyklepáním uložení motorů z těchto šasi a pokud trochu pohledáte a počtete zjistíte, že sekačky HQ všeobecně nestojí za nic.

Až někdo prorazíte plastový skelet Hondy o kámen(nechme stranou narážení jednoho zde diskutujícího na betonový obrubník několikasetkrát za sebou furt dokola,dejte mi pak vědět. přijedu se na to podívat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.60 (?), 11.5.2009 11:20

Ten jeden zde diskutující psal, že má 160 thují nasázených podél plotu s betonovou pedezdívkou a že seká i mezi nimi - tedy musí dojíždět až na doraz k této podezdívce - tedy, že skoro pokaždé dorazí až na beton a že má tedy jen strach, jestli to tento plast vydrží. Nic jiného. Proto furt dokola. Navíc nikdy neřekl, že s tímto plastovým skeletem má nějakou zkušenost, ale jen prezentoval svůj osobní názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.244 (?), 11.5.2009 10:51
Zdravím, nechci Vám nikterak radit ve Vašem rozhodnutí ale mám podobné podmínky pro sekání =mokrý terén(pokud se neboříte po kotníky),svah, stromy a sekám vše traktůrkem, zkuste se poptat nějakých Vašich známích vlastnících zahr.traktor zdali by to u Vás nevyzkoušely, rozhodovat se jen podle dojmu by bylo škoda a ta cena za sekačku se vyrovná ceně traktoru ale bez pohodlí sedět a o čase sekání nemluvě KP
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
petr_05 - (3) - 212.137 (?), 11.5.2009 11:42

Trakturek resit nechci, ale resim solidni spolehlivou sekacku pro amaterske vyuziti cenove cca 30tis. Mimochodem, u trakturku je obvykle uvadena svahova dostupnost jen15st (sekacky bez tl. mazani umoznuji 30st).

Byla tady zminena sekacka distribuovana Drupolem, Nalezl jsem ted na jejich strankach zajimavou sekacku profi konstrukce Harry 772.XBB ci 772.XZB. Pouziva ale k pohonu variator. Cenu jsem nenasel. Ma nekdo zkusenosti s temito stroji??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 45.244 (?), 11.5.2009 13:53
Nemohu Vám vyvracet co je bvyklé a co není jen jsem Vám podal informaci z vlastní zkušenosti mj.jeden pozemek co sekám má sklon cca 20cm/1m přeji Vám dobrou volbu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika