Hecht 514 profi vřetenová



host - 0.12 (?)
4.5.2015 17:08

No kopie Fiskarsu. Fiskars má jiný vzhled a hlavně to podstatné převod na vřeteho. Tedy učinnost je lepší a to výrazně. Na druhou stranu z toho ostatního co je na trhu je Hecht 514 jak zpracováním tak kvalitou materiálu pravděpodobně hned za Fiskarsem i když s výraznou ztrátou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?), 4.5.2015 17:35

Dobrý den,

pokud tam máte nyní u okrajů jen 3 cm obrubník nad terén tak přední koš nevadí, na fotce to vypadalo tak na 10 cm. Výšku sečení u Vás nad 5 cm bych neřešil, uváděná výška je vždy vzálenost od spodního nože k pevné podlaze, tráva má pak ve skutečnosti více. Já seču s nastavením na cca 2,5 - 3 cm a přijde mne to na můj trávník jako ideál, i když nejčastejší výška kosení např. rotační sekačkou u okrasného trávníku se pohybuje kolem 4 - 5 cm. Vyšší výšku využijete asi velice málo nebo nikdy. Trávu nyní nechte narůst tak na cca 8 - 10 cm pak zkraťte o cca 1/3. Tedy i když takto vysokou trávu posekáte při nastavené výšce sekačky 5 cm tak je to OK.

Hodnocení výrobků na např. Heureka.cz od uživatelů většinou probíhá tak, že po 10 dnech od objednávky obdrží kupující dotazník z Heureky, tedy upřímně si nejsem zcela jist jak moc většina kupujících dané zboží vyzkouší, jelikož jej mají doma sotva pár dní. Tím nechci tento výrobek nějak hanit, neviděl jsem jej fyzicky, nezkoušel, nemohu soudit. Jak jsem psal pro Vás zajímavá mne přijde např. Gardena Comfort 400 C. Také zvažte hmotnost sekačky pokud ji budete muset přenášet, díval jsem se a váha 20 kg není na přenášení nic moc. Na vetší plochu bych Vám ten Hecht za ty peníze nerozmlouval. Pokud máte možnost tak se na sekačky podívejte osobně a ne na webu. Určitě důležitá bude opravdu ta přesnost a stálost a i jednoduchost seřízení vřetene. Já seřizuji a dobrošuji vřeteno tak 4 do roka a je to potřeba.

Pokud budete dosévat tak půdu lehce prokypřete a posypte osivem a můžete pocukrovat substrátem, pokud máte pocit, že tam nic nezůstalo, tak je lepší to udělat ihned než později, jelikož jak bude okolní porost vyšší tak bude nová tráva špatně klíčit a zapojovat se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 94.99 (?), 4.5.2015 11:17

predstavte si, ze mate travnik stvorcoveho tvaru, z troch stran lemovany kvetinovym zahonom alebo zivym plotom. V kazdom rohu vam ostane 1m2 nepokoseny pretoze nikto nie je ochotny vrazit kosom do zahonu a polamat kvety.

Ano, kos ide dat dolu ale potom je pokosena trava na travniku. Je rozdiel noznicami alebo strunovkou po koseni obehnut 10cm okraje alebo strihat o 4m2 viac ci vyhrabavat travu len preto, ze kos je tam kde nema byt. Naradie ma zivot ulahcit a nie robotu pridavat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 0.12 (?), 4.5.2015 17:08

No kopie Fiskarsu. Fiskars má jiný vzhled a hlavně to podstatné převod na vřeteho. Tedy učinnost je lepší a to výrazně. Na druhou stranu z toho ostatního co je na trhu je Hecht 514 jak zpracováním tak kvalitou materiálu pravděpodobně hned za Fiskarsem i když s výraznou ztrátou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika