Elektrický Rotavátor



host - 143.108 (?)
18.3.2013 19:39

Teď mají myslím v lídlu za 1620,-

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 38.107 (?), 18.3.2013 9:07, zobrazeno: 30672x

Dobrý den milí zahrádkáři a pěstitelé. Potřeboval bych od vás radu. Sháníme elektrický rotavátor (rozuměj náhradu za motyku) na jarní obkopání pár záhonků na česnek, kopr, mrkev atd.  cca. 60m2 v rozmezí asi dvou týdnů. S elektrikou problém není. Zalíbily se mi tyto dva kousky: 

- LUX 1000 W,

- HECHT 740.

Prosím o radu pípadně zkušenost. Další náměty v podobné cenové relaci rád uvítám. Děkuji Přemek.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pirko - (49) - 187.37 (?), 18.3.2013 11:19

Vážený kolego,

nehodlám polemizovat s Vaším výběrem, ale vybrané stroje jsou zbytečně drahé. Dvě rukojeti nejsou to správné a vnodné pro vedení po záhonu. Já používám zhruba 10 roku rotavátor za cca 1900 Kč, ke spokojenosti, udělá svoji práci každé jaro, v ploše cca 100 metrů čtverečních. Koupil jsem si ten nejlevněší do zálohy, zátím pracuje první, záloha zatím nebyla potřeba.

navštivte Bauhause a kupte ten nejlevnější, nebudete zklamán.

Já používám rotavátor HEM 700 právě z Bauhausu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 143.108 (?), 18.3.2013 19:39

Teď mají myslím v lídlu za 1620,-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pirko - (49) - 187.37 (?), 18.3.2013 20:33

Ten v Lídlu bude jistě vyhovovat. Kritická je šneková převodovka, v rámci globalizace to dělá jeden výrobce pro všechny prodejce. U toho stroje v Lídlu, je ale na první pohled nevyhovující uspořádání se dvěma madly. To je dobré pro využívání na kypření s přímým pohybem vpřed. Já rotavátor využívám na sázení brámbor, rotavátor vedu bočně a on vytvoří drážku, do které dám kompost a brambory, pak zahrnu hráběmi. Tyto madla nejsou dobré pro širší použití. Řekněte někomu, kdo má rotaváror, ať Vám předvede. Co vyhovuje mě nemusí vyhovovat   jinde. Libor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 254.19 (?), 21.3.2013 15:05

Tak já mám ten z Lídlu už asi 3roky a jelikož jsem žádný jiný neměl možnost vyzkoušet, tak jsem zatím spokojený. Ale nevím, jak bych tento stroj měl držet jinak, než za dvě rukojeti. Ona je to docela fuška s tím pracovat třeba i půl hodiny, pak buď já, nebo on automaticky vypne a než se zase ochladí odpočíváme oba. Já jsem ho vylepšil tím, že jsem nad něj umístil držák na jednu kostku zámecké dlažby. Tím je kypření půdy hlubší. Jinak je tento kultivátor dost lehký a nezaryje se dostatečně hluboko. Teď jsem s ním spokojený. Samozřejmě je vhodný pouze na malou zahrádku. Alex

úprava kultivátoru zvýšením váhy
úprava kultivátoru zvýšením váhy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 254.19 (?), 21.3.2013 16:51

Oprava předešlého článku - jedná se samozřejmě o "zámkovou dlažbu"Alex

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pirko - (49) - 187.37 (?), 21.3.2013 16:56

Já, až se umoudří jaro, pošlu fotky, za těch 10 let používání rotavátoru a materiálu z kompostéru mám půdu tak propracovanou, že rotavátor běžne zpracuje. Ta kostka je dobrý nápad, ale já nepotřebuji. Na podzim zreju Terrou a na jaře rotavátoruji, uhrabu hráběmi bez problémů. Libor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 254.19 (?), 22.3.2013 10:59

Jasně, to jsem zapomněl zdůrazni tu kostku zátěžovou používám jen na zkypření slehlé tvrdé hlíny, jinak dám menší kostku, nebo nic. Každej nemá to štěstí, aby měl hlínu nejlepší bonity.  Alex

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 22.3.2013 12:31

Já mám taky těžkou půdu ale pustit se do ní s elektrickým rotavátorem pokud není zrytá, tak to bych měl strach že ho "sedřu". Mám EM 1000 a je na něm i nastavitelný hrot, který supluje ve Vašem případě ta zámkovka. Jsem s ním spokojen a to co po něm chci tak splní, poradí si se záhonky i ve foliáku a skleníku.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.19 (?), 22.3.2013 15:17

Nesedřete, určitě má automatickou ochranu proti přetížení, když stojí o tisícovku víc, než ten můj. Ten hrot tam nikde nevidím. Ale chtěl jsem se zeptat, jestli to kolečko je potřeba, že bych si ho taky udělal. A ten Váš má taky o 300W větší výkon - to je dostačující. Alex

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika