Elektrický krovinorez



host - 212.22 (?)
28.6.2007 22:31
1kw (výkon) nelze srovnat? Jedna kw u elektromotoru je jiná jak jedna kw u výbušného motoru? To je aspoň pro mne novina.
S tou ochranou proti spálení motoru to nebude tak „žhavé“, protože opravuji spálené motory u nářadí jen to hvízdá, ať je to už z jakýchkoliv důvodů.

Mimo jiné už jsem opravoval el. vyžínače i s výkonem 2000 W. Cena nového zhruba 5000,-
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 132.39 (?), 28.6.2007 8:13, zobrazeno: 36194x
Mate nekdo zkusenosti s elektrickymi krovinorezy? Hledam neco mezi elektrickou strunovkou (prilis slabe) a benzinovym krovinorezem (prilis hlucne) pro vyzinani mezi kolem chalupy. V teto kategorii jsem nasel jedine MTD EB 1000 (vykon 1000W, dvoustrunova hlava, moznost kotouce).
Uvitam kazdou zkusenost.
OW.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 230.20 (?), 28.6.2007 9:23
Já vlasním AL-KO typ TE 1000 TA, viz. http://zahrada.al-ko.cz/, hmmm... asi bych příště zkusil motorovou. Strunová hlava je docela drahá, navíjení náhradní struny nějak šmodrchám, plastový nůž (varianta místo struny) je rychle otupený, tahat za sebou šnůru... Není to až tak špatné (když vidím některé sousedy při opakovaných pokusech o startování motorových), ale nějak jsem od toho čekal víc. Zkrátka sekám nerad.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 132.39 (?), 28.6.2007 9:41
To je zajimave, diky za varovani.
Ale dival jsem se na to, MTD EB 1000 le na rozdil od AL-KO konstruovany jako krovinorez, ma rovnou tyc a uhlovy prevod, kotouc je - predpokladam - normalni kovovy...
OW.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 109.57 (?), 28.6.2007 17:07
Elektrický křovinořez neexistuje. Vždycky tam musí být nějaké ale!!! Solo taky děla(lo) elektrický křovinožez a mezi motorem a hřídelí bylo něco co se při prudké změně zatížení lámalo, u benzínek je to odstředivá spojka která proklouzne. Mluvím o benz.křovinořezích, ne benz. vyžínačích u kterých  MTD ani ALKO spojku nepoužívá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 20.86 (?), 28.6.2007 18:33
Nalezl jsem jeste dalsi podobne typy:
Solo 116
RYOBI RBC 1000 EX
oboje s uhlovou hlavou, vykon 1000W, moznost pouziti kotouce.
Ma nekdo zkusenost?
OW.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 212.22 (?), 28.6.2007 20:30
Řekl bych že na křovinořez 1kw je dost malý výkon a to nehledě na to, že by se stroj lehce přetěžil čímž hrozí spálení motoru.
Je třeba se zamyslet, zda není lepší se dát jinou cestou.
Existují motorové křovinořezy které mají při práci (nejsou v maximálních otáčkách) hlučnost srovnatelnou s vyžínači elektrickými a to jak v dvoudobé variantě tak v čtyřdobé. Výhodou je absence kabelu, nevýhodou složitější a dražší provoz.
Bohužel patří do cenové kategorie 10000,- a výše.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 20.86 (?), 28.6.2007 20:48
Ciste teoreticky, myslim si, ze 1kW elektromotoru nelze jednoduse ciselne srovnavat s vykonem maleho spalovaciho motoru, uz jen kvuli charakteristice.
Co se tyce pretizeni, tak kazde trochu slusnejsi el. rucni naradi (uhlove nrusky, retezove pily) ma ochranu proti pretizeni i ochranu proti prehrati (vcetne omezeni rozbehoveho proudu) jako standard, takze predpokladam, ze tady to musi byt reseno stejne...
OW.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 212.22 (?), 28.6.2007 22:31
1kw (výkon) nelze srovnat? Jedna kw u elektromotoru je jiná jak jedna kw u výbušného motoru? To je aspoň pro mne novina.
S tou ochranou proti spálení motoru to nebude tak „žhavé“, protože opravuji spálené motory u nářadí jen to hvízdá, ať je to už z jakýchkoliv důvodů.

Mimo jiné už jsem opravoval el. vyžínače i s výkonem 2000 W. Cena nového zhruba 5000,-
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 132.39 (?), 29.6.2007 8:15
Myslel jsem to tak, ze u elektromotoru je vykon k dispozici ihned po stisknuti vypinace, zatimco spalovaci motor musi byt skoro v maximalnich otackach, pricemz kazda necistota v palivu nebo ve vzduchovem filtru, pripadne nepresnost v serizeni karburatoru nebo karbon na svicce se u uvazovanych kubatur ihned dramaticky projevi. Samozrejme 1kW = 1kW, ale myslim ze nejsem daleko od pravdy kdyz budu tvrdit, ze elektromotor 1kW je v praxi srovnatelny se spalovacim motorem 2PS.
OW.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 212.22 (?), 29.6.2007 8:59
Výbušný motor nemá maximální výkon v maximálních otáčkách a že má náročnější provoz je jasné.
Srovnání 1kW = 2PS je nesprávné.
 Možná jste to myslel tak, že při přetěžení motoru výbušného se výkon deklarovaný nezvýší, kdežto u elektrického motoru (1 kW) při přetěžení může příkon vzrůst třeba až na (jednoduše řečeno) 1,5 kW. To pak ano, ale v tomto případě vám za chvíli vyskočí pojistka pro přetěžení, pokud vám funguje správně. Některé zákazníky tento jev vede až k zběsilosti, takže pojistku zruší a dál to si asi umíte domyslet.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika