El. strunová sekačka - jaký výkon, síla struny?



Jarda H. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 215.26 (?)
30.7.2008 12:30

Takže vyšší kopřivy s tužšími stonky zvládá v pohodě? O dosekávání trávy kolem plotů a zídek se ani nebavím, to je jasný.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Jarda H. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 215.26 (?), 30.7.2008 11:25

... a nechybí Vám u něj řidítka? Nebo je onen držák na práci v pohodě?Já bych to měl tak na 1-1,5hod. práce tak 3-4/rok. A dá se k němu přidat kotouč, nebo je to jen strunovka? I ten výkon se mi zdá tak na hranici (dle toho, co jsem kde posháněl informace), ale osobní zkušenosti někoho, kdo s tím dělá je samozřejmě hodnotnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.15 (?), 30.7.2008 12:27
Me naprosto vyhovuje a má jen 3,5kg takže se s ním dá dělat i jednoručně. řídítka jsou u křovinořezů, kde je hmotnost nad 5 kg a jsou na težší práci to je bezdebat. Nemá spojku takže hlava se točí i na volnoběh a můžu opatrně sekat u zdi a nebo těsně kolem záhonu. Každý stroj má své určení a to je třeba zohlednit při výběru. Z.M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarda H. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 215.26 (?), 30.7.2008 12:30

Takže vyšší kopřivy s tužšími stonky zvládá v pohodě? O dosekávání trávy kolem plotů a zídek se ani nebavím, to je jasný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.15 (?), 30.7.2008 12:42
Zvládl i 3cm tlustý stonek od bodláků sice ne naráz ale postupně ho ta struna rozpárala ale to je extrém na to stavěný určitě není. Pokud tam máte lán kopřiv tak bude lepší křovinořez s nějakým vhodným kotoučem. Spotřeba struny by byla značná. Já jsem s tím ze začátku sekal zanedbanou zahradu 10 let nesekanou spotřeba 3 balení struny a 6 nádržek benzínu to byl záběh motoru... ale dělat to tak každý měsíc tak by to nejspíš nezvládl.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.15 (?), 30.7.2008 12:34
Je to jen strunovka kotouč na něho nedáte. Dělám s ním 1x za měsíc cca 1 hodinu v prudkém břehu fakt je, že mě pak malinko bolí zápěstí od držení. S křovinořezem jsem neporovnával, ale možná by mě zase bolely záda z jeho vyšší hmotnosti. Rozhodnutí je na vás co bude lepší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarda H. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 215.26 (?), 30.7.2008 13:11

Lány kopřiv to nejsou. Jako hlavní je to dosekávání trávy kolem plotů a zídek, kam se nedostanu s bubnovkou. Kopřivy jsou sem tam u zídek, kde jsem na to celý rok kašlal. Takže to vypadá, že by tenhle stroj měl stačit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.15 (?), 30.7.2008 13:33
Tak to bude stačit. Z.M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.15 (?), 30.7.2008 13:45
Ted jsem se díval na ceny a docela solidní rozdíly... někde ho mají za 2800,- a jinde až za 3990,-!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarda H. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 215.26 (?), 30.7.2008 14:01

Já ho objevil na netu i za 2699,- s DPH.Teda nějaký typ Colibri T 25 II Partner. Tak nevím jestli je to totožné s Colibri Partner, o kterém mluvíte vy, nebo nějaká modifikace. Objevuje se totiž na netu i Colibri Partner II  (bez onoho T25). Ale vypadá to parametrově stejně, takže asi jen jiné označení (to T25 bude zřejmě označení objemu válců motoru = 25ccm)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.7 (?), 30.7.2008 21:25
Nejspíš to bude stejné zkuste stránky výrobce. Z.M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika