El. strunová sekačka - jaký výkon, síla struny?



host - 84.188 (?)
29.7.2008 21:22

Já tahám kabel taky a štve mě to méně než poslouchat randál benzinového motoru

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
host - 84.188 (?), 29.7.2008 21:22

Já tahám kabel taky a štve mě to méně než poslouchat randál benzinového motoru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 29.7.2008 21:34

Ať to nemusíte hledat podle odkazu a já psát. Pro Vaši představu o tom, co jsem myslel tím kvalitní strunová sekačka by to mělo stačit. Jinak benzín je zde také zmíněn a má svoje přednosti i zápory, stejně jako elektřina...ET 100C nyní stojí cca kolem 3100,-Kč. Myslím si, že to není tak nedostupné a Vašemu záměru by určitě vyhovoval.

Elektricka strunova kosacka Dolnmar ET-100 C
host - xxx.xxx.71.203 (?), 24.6.2007 23:41, počet návštěv: 2382
Mame pozemok asi 670 m2 a potreboval som na nom pokosit vyssiu travu (do 30 cm) a rozne polne buriny (az 70 cm) pred dalsmi upravami a zakladanim travnika. V podstate sa jednalo o spustnute pole.

Dlho som uvazoval nad vyberom toho spravneho stroja. Krovinorez som nechcel, lebo by som ho nevyzuzil. Za pozicanie (na dva dni) by som zaplatil 1000 az 1800 korun, tak som sa radsej rozhodol tieto peniaze investovat do silnejsej strunovky.

Volba medzi elektrikou a benzinom, bola jasna:

Elektrika pretoze je tichsia, netreba dolievat palivo, netreba nic nastavovat a nakoniec je aj lacnejsia a kabel tahat mi nevadi.

Tak som pozrel na internete roznych vyrobcov a nakoniec ostali vo finale Viking a Dolmar. Zvitazil ten cerveny :)

Zoznamenie

Prve prekvapenia ma cakali uz v obchode... ked som si ho nechal ukazat, bol som prekvapeny ako je dobre vyvazeny a ako dobre sedi v ruke. Potom som poprosil predavaca aby ho zapojil a spustil... Tak som si zapchal usi - ved 1000W v malej miestnosti narobi celkom rachot... ale kupodivu to bolo tichsie ako moja 700W vrtacka pri max otackach... a ten zvuk... radost pocuvat. Uz som sa nevedel dockat kedy ho pusitm na zahradu.

Prve kosenie

Pri prvom teste som s nim robil dve hodiny takmer bez vypnutia motora, najdlhsi oddych bol asi 1 minutu, lebo som zufalo hladal nejake znamky prehriatia ale marne... jedina teplejsia cast bola na konci hriadela v mieste uchytenia zacej hlavy. Ale stale teplota v norme, kludne sa to dalo udrzat v ruke. Takze po prvom dni som zistil, ze: je silny, tichy, minimalne vibracie (a nie len v antivibracnej rucke, ale aj na samotnom motore), dobre drzanie a ovladanie, vydrzi aj dlhu pracu a ochotne ide aj do hustej travy. Na druhej strane, som zistil ze pri vahe 5 kg by sa na moje slabe ruky hodil aj popruh a ze struna nevladze posekat hrubsie buriny (primer asi nad 10 mm)... takze tie som dorazil rucne.

Druhe kosenie

S odstupom asi 3 tyzdnov som sa rozhodol dokoncit zacate dielo a v sobotu som na polovicke nepokoseneho zvysku zahrady vytrhal tie najhrubsie buriny, aby som v nedelu mohol veselo kosit... V nedelu rano som vyrazil s nadsenim do boja a tesil som sa ako mi to ide, az kym sa mi neminula struna... tak som vybral novu co som si kupil do zasoby, vytiahol manual a pekne namotal novu. Bol som zvedavy, ako sa bude nova struna spravat, lebo original Dolmar mala stvorcovy prierez, bola ohybnjesia a podla vyrobcu mala byt aj tichsia ako standardne struny. Pri prvom spusteni som pochopil ze vyrobca neklame... povdny decentny zvuk rotujucej struny sa zmenil na vyrazne svistanie. Ale stale bola hlucnost zostavy v pohode a ani si nevyzadovala chranice sluchu. Dalsia zmena nastala, ked som novu strunu oprel o burinu... vtedy som lutoval, ze sa povodna struna neminula uz pri prvom koseni. S novou tvrdsou strunou sa prejavila sila stroja a posunula hranice pokositelneho podstatne dalej. Struna nemala ziadny problem s burinou okolo 10 mm a neprekazali jej ani hrube vyschnute stonky. Bola to naozaj radost kosit.

Takze na zaver by som povedal ze nelutujem tych 4390,- korum ktore som za ET-100 C zaplatil. Lebo viem ze mam kvalitny nastroj s ktorym je radost robit. Uz teraz sa tesim ked burina podrastie.

Jedinou nevyhodou tejto strunovky je, ze sa na nu neda pripevnit zaci list. Ale to je asi zamer, lebo pri svojej cene a vykone by bola zdatnou konkurenciou slabsim benzinovym krovinorezom.

Este posledne odporucania - tvrdsia struna kosi lepsie a vzdy pouzivajte ochranne okuliare - kusky travy do mna narazali pravidelne a ked som zadrel do zeme, kamienky a hlina lietali tak do 7-8 m

S pozdravom, Juraj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.34 (?), 29.7.2008 22:01

Pre hosťa 84.188. Ja by som radšej počúval t en "randál" benzínového motora a ko by som mal ťahať kábel, ktorý mi stále niekde zavadzá. A keď použijete chrániče sluchu tak to s tým "randálom" nie je až také hrozné. Aj ja mám benzínový vyzínač a stále to vydržím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarda H. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 215.26 (?), 29.7.2008 22:17

Díky za tip (ET-100 C), vypadá to dobře. Na netu jsem ji našel za cca 3200,-. K tomu ten kabel (cca 800,-) a je to celkem 4tis. Je to teda výrazně víc, než jsem si na to svoje "šmrdlání" představoval

Za tu cenu už ten benzín bude taky. Možná i s hvězdicí na křoví navíc. Možná...

Sakryš, já než vždycky něco koupím, to je trápení s výběrem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.34 (?), 29.7.2008 22:44

No to nevadí, že rozmýšlate dlhšie nad výberom kosačky, aspoň si vyberiete takú, ktorá Vám vyhovuje. A však poznáte to príslovie: Kto rýchlo kúpi, dvakrát kúpi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarda H. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 215.26 (?), 29.7.2008 23:00

...teď jak je to myšleno, to "... dvakrát koupí" - že koupí dobře, a nebo že napoprvé koupí zbrkle a pak půjde nakupovat ještě jednou . A taky znám: "Dvakrát měř a jednou řež."

No nic, teď se mi nabízejí tyto 3 alternativy:

elektrický Flymo Samurai 1000 XT, 1000W, 2800kč (jen strunová)

benzinová Collibri II Partner, 700W, 2700kč (jen strunová)

benzínová AL-KO BC 4125, 750W (jinde uváděno 850W), 3400kč (dodávka jak se strunou tak i s trojzubým nožem k tomu)

Dle informací prodejců PRÝ všechny bohatě zvládnou i kopřivy a silnější býlí. Máte někdo zkušenosti s některým z těchto strojů?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.251 (?), 30.7.2008 2:38

Já mám 475 wattovou elektrickou a seču s ní jakýkoliv silný nezdřevnatělý stonek bez problémů. Struna je tuším 1,2 mm. Když se zapomenu a dostanu se blíže k jabloni, odstraní kůru ze kmene na holé dřevo. Možnost sekání tlustých stonků není podle mně o výkonu, ale o velikosti otáček a průměru neboli správné délce struny, ta moje má 11 000 otáček a seká průměr 27 cm. Výkon potom určuje, jak hustou trávu jak rychle jde sekat, se slabou sekačkou se musí postupovat pomalu, jinak otáčky klesnou a seká špatně, se silnou sekačkou se může postupovat znatelně rychleji. Pro rychlé sekání je potom vhodné, když má sekačka automatické nadstavování struny, když je struna omlácená a krátká, stačí puštěnou sekačkou klepnout o tvrdší zem a zásobník uvolní další kus struny a ta se automaticky zakrátí na správnou délku vestavěným nožíkem. Je to rychlé, na druhé straně je větší spotřeba struny, nárazy dávají roztočenému motoru zabrat a zásobník strun musí být správně nadstaven.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.34 (?), 30.7.2008 4:11

To "dvakrát kúpi" je myslené tak, ako píšete, že prvýkrát kúpi zbrkle a potom pôjde kupovať ešte raz. Aj mne sa to už stalo takže si už dávam pozor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.123 (?), 30.7.2008 7:30

mam strunovku 550W a sekat s ni teda temer nejde. Motor je umisten jeste "postaru" primo nad sekaci hlavici.  Motor se prehriva a v dusledku toho se roztekaji plastove dily i ulozeni lozisek. Posekat se s takovym strojem da leda anglicky travnik kolem obrubniku.

Pri jednom sekani se dokonce vytavila strunova hlava z hridele motoru. to jsem jeste nejak dal dohromady.

Minulou sezonu prisla posledni rana. Zarezla loziska motoru.

Koupil jsem tedy nejlevnejsi benzinovy krovinak a jsem spokojeny. Takze potvrzuji rceni...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.15 (?), 30.7.2008 8:13
Mám partner COLIBRI už 2 roky zatím žádný podstatný problém pouze orezla trubka v které vede náhon strunové hlavy tak jsem ji natřel základem. Vyjel jsem zatím tak 7L paliva. Strunová hlava je kvalitní sekám s ním i 3cm uschlé stonky bodláků. Ano, elektrikcká je tišší, ale je to nejporuchovější věc co znám... s benzínem ten větší hluk bude trvat mnohem kratší dobu, protože budete mít dřív hotovo. Co se týká údržby tak zatím liju palivo a doplňuji strunu. První start letos po zimě nebyl žádný problém. to je tak vše. Z.M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika