Dolmar PM-5100S3



host - 64.174 (?)
22.5.2011 20:05

Tak jsem sekačku koupil, Dolmar PM-5100 S3. Dnes odskoušena na nepříliš vhodné trávě. Cca půl metru vysoká a při sekání jsem zjistil, že je ještě dole mokrá. Sekačka chytla téměř ihned. Sekal jsem na boční výhoz. Samozřejmě se dusila a otvor se skoro neustále ucpával a sekačka chcípala. Když jsem vypnul pojezd, tak to šlo, ale nadřel jsem se. I jednička na tu trávu byla moc rychlá. Posekal jsem asi 400m2 a doufám, že jsem se sekačkou nic neudělal.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 4.5.2011 20:07

U jiné sekačky Dolmar se stejným motorem jsem našel v návodu toto:

Při práci ve svahu vždy dávejte pozor, kam šlapete.
Kráčejte nikdy neběhejte.
S kolovými sekačkami pojíždějte při sekání po
vrstevnicích svahu, nikdy nahoru a dolů.
Při změně směru ve svahu buďte mimořádně opatrní.
Nesekejte v příliš strmých svazích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
freewinds1 - (7) - 64.174 (?), 4.5.2011 20:36

Nevíte pane J.S., jestli by se dal někde sehnat návod na tuto sekačku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.170 (?), 4.5.2011 20:57
Před název sekačky dejte do goo manual. Z mobilu nevložím odkaz. U sekaček mají vícejazyčné návody, takže by měl být CZ, i když jej stáhnete z ne českých stránek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
freewinds1 - (7) - 64.174 (?), 4.5.2011 22:00

Moc díky, hned jsem ho našel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.42 (?), 4.5.2011 23:00

Nemáte zkušenost s Dolmar PM 410? Váhám mezi ní a Stiga Collector 46 nebo Jikov LTS 440. Měly by stačit na cca 600 m2. Jsou to vlastně 3 plochy rozdělené prudkým svahem, skoro terasou, proto hledám lehčí stroje. Za odpovědi děkuji.IT

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.174 (?), 6.5.2011 22:37

Ani v návodu jsem nevyčetl, která kola jsou poháněna. Zadní?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 230.95 (?), 6.5.2011 22:46
Zadní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.174 (?), 22.5.2011 20:05

Tak jsem sekačku koupil, Dolmar PM-5100 S3. Dnes odskoušena na nepříliš vhodné trávě. Cca půl metru vysoká a při sekání jsem zjistil, že je ještě dole mokrá. Sekačka chytla téměř ihned. Sekal jsem na boční výhoz. Samozřejmě se dusila a otvor se skoro neustále ucpával a sekačka chcípala. Když jsem vypnul pojezd, tak to šlo, ale nadřel jsem se. I jednička na tu trávu byla moc rychlá. Posekal jsem asi 400m2 a doufám, že jsem se sekačkou nic neudělal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 22.5.2011 20:51

Měl jste několik možností, jak ulehčit sobě i sekačce a nakonec se ptáte, jestli jste sekačce nic neudělal - asi na tom byla stejně, jako Vy, nadřela se, ale přežila to. Nicméně plocha 20x20 m je nic a tyto sekačky jsou konstruovány na daleko větší pravidelně udržované plochy.   Pokud nastane situace, kdy musíte sekat tak vysokou trávu takovou sekačkou, tak zvyšte sečení na vyšší strniště a potom teprve sekejte na hotovo, případně je to možné kombinovat s menším záběrem. Zejména u takové plochy je to o ulehčení práce pro ty, kteří se na tom podílejí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.174 (?), 22.5.2011 21:10

Ano, sekal jsem na nejvyšší polohu a pokud to šlo, tak na " půl sekačky". Možná větší problém než vysoká tráva bylo uspávání vyhazovacího otvoru. Nejspíš to bylo mokrou trávou. Možná jsem měl nechat vyhazovat do koše a radši častěji vysypávat. Taky bylo jasné, že pojezd " žere " výkon, proto jsem to nakonec bral bez pojezdu a sekačka se asi díky výkonu už nehltila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika