Dakr panter, dobrá volba?



host - 4.66 (?)
24.3.2008 15:39

Už jsem se díval. Panter vyjde na 30000 a ten robot by vyšel na 42 i ze sekačkou a ze stejným motorem. Teď otázka co víc vydrží?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 11.107 (?), 23.3.2008 16:38

Jak chcete, ale sekat druhou, třetí sezonu po bubnovém sečení bez úklidu taky nebude asi nic moc. Proto jsem psal i o jednoosákách ale s mulčovačem a k tomu patřičným výkonem. Pařez mulžovači tak neublíží, jen se z pařezu možná zapráší buben se deformuje. Občas používám patnáctikoňové Goldoni s mulčovačem o záběru 1 metr a kdybych za tím nemusel chodit jak ovce abych to na koncích otočil, nemusím u toho být. Sežere to skoro vše a ten špenát celkem bychle zanikne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 23.3.2008 16:54

Jste rychlejší než já. Než něco sepíšu jste přede mnou. Teď budu popisovat jen svoje názory. Agria je bezesporu třída, ale ta cena? Já vím, za kvalitu se platí. Ono přeba to Goldoni není o nic horší konstrukčně velmi podobné ale hlavně levnější. Mám odzkoušeno denně v mulčovači poctivejch 8 hodin a čistí se jen filtr aby to vrčelo. Y nože na mulč. nezčetně nějaký kámen na nich to nenajdete. Pokut se stane a chytne se drát roxor, který se namotá má mulč. pjisku-spojku a vypne. Po odstranění příčiny seče dál. Popisuju Goldoni lux s bez. motorem o obsahu přes 500ccm přesně asi 533ccm. Bez stertéru baterky a ostatních serepetiček, které to celé prodražují. Startuje se špagátkem jeko třeba Honda a jde to lehce neb má automat. dekompresor jako Honda. Obecně a opravdu v hrubých rysech se dá říci, že co položka to sto tisíc stroj - mulčovač.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.203 (?), 23.3.2008 19:11

Osobně seče podobné plochy. Taky jsem si myslel, že si koupím nějakou Agriu, či něco podbného. Ale nakonec jsem raději koupil TIP z Prostějova a asi před loni DAKR Panter jako rezervu na svahy. Možná, že nemám pohodlí jako u Agrii, ale rozhodně neplatím drahé zahraniční díly. A je celkem lehký, když se někde utopím v močálu, vytáhnu sekačku sám. Respektive kupuji jen lanka, čas od času spojku náhonovou (za 10 let jen jednou) a řemeny na náhon. K tomuto stroji je i mulčovač s Y noži, takže když je potřeba lze i mulčovat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.66 (?), 24.3.2008 0:42

jaký TIP z Prostějova?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.203 (?), 24.3.2008 10:22

Stroj se jmenuje ROBOt a vyrábí ho společnost TIP v Prostějově. Je to celkem jednoduchý stroj. Může mít 3 rychlosti a zpátečku + možnost ryhlejšího převodu. S motorem okolo 6 hp je k němu doporučena bubnová sekačka cca 80 cm, s 12 hp motorem lze dát sekačku 120 cm a mulčovač - cepák asi se 60 cm záběru. Nemá klasický diferenciál, ale jen kolíčky (kolo má skoro 360° volné protočení.. Je vybaven kuželovou spojkou na nářadí a kotoučovou na pojezd. není to žádný pracovní luxus srovnatelný se zahraničními výrobky, ale mne to vyhovuje. Jediné co mi tam odchází tak je náhonová spojka. Ale ta nemá nárok vydržet, když dostává rány od pařezů, kamenů, velkých drnů apod. Seču od stepí až po rákos v mokřadech s pařízky, výmladky, drny apod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.66 (?), 24.3.2008 15:34

Přesně takové pozemky seču také. Na kolik takový stroj vyjde?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.66 (?), 24.3.2008 15:39

Už jsem se díval. Panter vyjde na 30000 a ten robot by vyšel na 42 i ze sekačkou a ze stejným motorem. Teď otázka co víc vydrží?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.203 (?), 24.3.2008 23:17

ROBOT vyjde na něco přes 40 tisíc + přikoupit převodovku.Je to s 6 k motorem. Ten větší se 120 cm sekačkou je dražší. Ale osobně jsem tuto sestavu dokupoval jako výměnu motoru (nepamatuji se, ale bude 12 k motor stát okolo 50 tisíc) a 120 sekačka byla něco přes 20 tisíc.  Nicméně zdánlivě hodně peněz se rychle vrací v pracovním výkonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.66 (?), 23.3.2008 18:23

To jsem nenapsal - seno se vždy hrabe a sklízí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 151.203 (?), 23.3.2008 19:16

Fakt, 140 km na ploše 700 x100 m to je nářez. Řekl bych, že při pracovní rychlosti cca 3 km takovou plochu budu sekat 1,5 měsíce. Raději to zkusím krejčovskými nůžkami - asi budu rychlejší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika