Dakr panter, dobrá volba?



host - 4.66 (?)
23.3.2008 16:29

díval jsem se na agira a nevypadá to špatně ale nemají rotační kosy, sice je tam nejaká lesní která zvládne i pařezy do 40mm a co se stane když najedu do velkých-myslím že by se to nemělo pokazit když je to určeno pro les ale nijak robusně to nevypadá.Nevíte, na kolik takový stroj vyjde?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 4.66 (?), 22.3.2008 14:51, zobrazeno: 34587x

Chtěl bych se zeptat těch, co s tímto strojem mají zkušenosti..Vysekalo by se s tím jednou do roka, ale velká výměra, je to asi 7 hektarů, kde je takový terén, že větší mechanizace tam ani nevjede.Takže křoviňáky, a minulý rok jsme měli pujčenou sekačku dakr v kombinaci s motorem Jikov., ptám se, jestli je panter dobrá volba pro moje požadavky, jestli se prostě neutahá-nemám zkušenost s motory Briggs Stratton... protože když jsme měli na dakru motor honda tak majitel říkal kosit s pauzama atd...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 22.3.2008 15:34

Z mých zkušeností s Dakrem - motor Honda GXV 160, sekal jsem s tím občas velké plochy i dost svažité a pauzy jsem potřeboval já, ne motor. Když sečete v teplejším počasí a vjedete do vysoké trávy zvedá se spousta pylu i prachu a máte jenom tohoto dost. Když si k tomu připočtete, že se dost nachodíte, tak na velkých plochách toho má člověk až až. Když budete stroj udržovat, aby byl v pořádku, tak se při jeho obsluze klidně mohou střídat 2 lidi. Taky to nemusíte udělat určitě za jeden den, ještě je možnost sedačky, ale ve složitějším terénu to nebude moc vhodné. Motor B S, bych v tom provedení neviděl jako problém. Výkon je větší než máme, a i ten stačí v husté vysoké trávě a svazích. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 29.75 (?), 22.3.2008 18:32

Je to špičkový stroj s ještě lepším motorem. Pokud jej budete kupovat, zapřemýšlel bych o variantě s odstředivou spojkou, motor pak můžete použít i jinde. Celkově se dá říci, že sekačky od Dakru jsou vyhlášené držáky s minimálními nároky na údržbu. Ještě se mi moc líbí Samson 56 ve spojení s převodovkou DSK 316 od Vari, ta je taky moc dobrá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 151.203 (?), 22.3.2008 20:18

K tomuto stroji potřebujete jen dvě věci. Dobré nohy a kladivo na srovnání talíře když narazíte na tvrdou překážku.Je to ale konstrukční záměr - nedělejte si talíř se silnějšího materiálu - může po nárazu prasknout. Ale to co seču - obnovené pastviny, tzn - mnoho pařízků a pařezů vám asi nehrozí.

Jestli sečete 7 ha a nejedná se o velké svahy, máte trochu víc peněz, podívejte se na TIP Prostějov a 120 sekačku od DAKRu. Budete překvapen výkonem. Mám ji asi 4 roky a nelituji. Seču i mokřady, rákosí a i zmlazené křoviny bez problémů. Jen ty pařezy a šutry se mi nedaří rozsekat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.66 (?), 23.3.2008 11:58

no právě že pařezy tam jsou a neni jich málo... sedačku tam dát nemůžu, jsou to samé serpentiny... známí si nechali udělat buben ze silnějšího plechu právě kvůli těm pařezům, že prej original byl pořád nakřivo...

a kté variantě z odstředivou spojkou - vždyť když koupím pantera tak tam můžu dát různá příslušenství jako je rotovátor fréza mulčovač a podobně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
durkovic - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (121) - 23.222 (?), 23.3.2008 12:29

nebral by som to s motorom Briggs. známy to má osadené motorom briggs a vraví že je to žráč benzínu, rýchla zmena otáčok motoru spôsobuje take klepanie dosť ostré, motor má asi 2,5 roka servisovaný riadne v servise na jesen a už je to pekná škarpa. radšej hondu alebo tecumseh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.66 (?), 23.3.2008 14:54

no ale nevím jestli je panter osazován motory honda...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 11.107 (?), 23.3.2008 15:03

Já bych se vrátil k té výměře. Když vemu obdélník 700x100 metrů a najedu tam něčím se záběrem 0.5 metru nachodím za tím 140 km a to, nezlobte se na mě, je síla. Pak by se to opravdu seklo jen jednou za rok. Já chápu, že každý by nejrači sekl něčím za 3.50 kč ale sedm ha? Můj názor je pokut za tím chodit tak výkon okolo 11-15 HP Goldoni, Agria něco na tento způsob a před to mulčovač 90cm - 1 metr záběru, protože o sušení trávy nebyla řeč. Nebo např. Stiga Park PRO opět s mulčovačem a nemusí se chodit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.66 (?), 23.3.2008 16:14

kdybych mohl použít něco, na čem můžu sedět a přitom to používat v takovém terénu, tak bych to jistě použil.Já vím, je to 7 ha, ale je to opravdu náročný terén, prostě tam nenajdete rovinu, samé mraveniště, pařezy atd.takže připadá v úvahu stroj jako je panter.Že něco výkonnějšího?není potřeba-když budu mít 10kw tak je nevyužiju, protože musím jezdit pomalinku abych netrefil pařez. a kupovat něco jako Stiga Park PRO - dal bych tomu tak týden a konec.ani by to tam nevjelo.po deseti pařezech by byl zničený, a za tolik peněz si postavím vlastní pořádnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 4.66 (?), 23.3.2008 16:29

díval jsem se na agira a nevypadá to špatně ale nemají rotační kosy, sice je tam nejaká lesní která zvládne i pařezy do 40mm a co se stane když najedu do velkých-myslím že by se to nemělo pokazit když je to určeno pro les ale nijak robusně to nevypadá.Nevíte, na kolik takový stroj vyjde?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika