Dakr FD3



host - 173.179 (?)
10.1.2012 21:34

Dobrý den,

nevíte někdo zda se dá použít Dakr FD3 i na tahání vozíku s např. 200 kg nákladem do kopce cca 15°?

Kolik snese ten pojistný ventil hydropohonu?

Miko

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 51.59 (?), 20.4.2010 14:29, zobrazeno: 16065x

Prosím, máte někdo zkušenosti ohledně malotraktoru Dakr FD 3? Zejména mě zajímá jeho 120cm široká sekačka, drtič větví a rotavátor.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.193 (?), 21.4.2010 11:42

Zdravím,

pořídil jsem FD3 před týdnem a to s mulčovačem a dvoububnovou sekačkou. Až na nějakou maličkost, která se vyřešila v rámci prodeje jsem pouze popojížděl po zahradě v sestavě vozík od staré VARI a FD3 k zajetí motoru bez zátěže. Je pravda, že hydropohon je proti klasické převodovce úplně o něčem jiném a tak budu věřit, že nebude žádný problém. Jak začne růst tráva chci sad asi 7.500 metrů napoprvé pomulčovat (protože se tři roky tráva pořádně nesekala sekačkou, ale pouze částečně křovinořezem vzhledem k tomu, že VARI nevydržela a po letech skončila její životnost) a následně sekat bubnovkou.  Uvažuji ještě o koupi sedačky, ale to až do budoucna. Když budu mít nějaké nové zkušenosti tak se podělím.

PS ještě před koupí jsem zvažoval různé možnosti, ale FD3 jsem si odzkoušel díky vstřícnému přístupu přímo při sečení a mulčování u výrobce a od té doby když jsem viděl co mašinka dokáže věřím že toto rozhodnutí o nákupu FD3 bylo dobré.

Všechny Vás zdravím Kv. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 114.14 (?), 21.4.2010 13:02

Dobrý den,

rozhodnutí je skutečně správné. Vloni jsem posekal dvojbubnem FD 3 přes 7ha v kopcích i na rovině - naprostá spokojenost. Stabilní, výkonný,  když člověk při práci myslí hlavou, tak je to skutečně dobrý stroj.S tím typem mulčovače zkušenosti nemám, ale stejně bych doporučil napřed posekat, sklidit a potom již mulčovat dle potřeby. Sedačku jenom na rovině a při váze obsluhy pod 1q.

S pozdravem J.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 51.59 (?), 21.4.2010 22:50

Dobrý den, moc děkuji za reakci, asi do něj půjdu protože ten výkon a záběr sekačky je zatím na našem trhu bezkonkurenční. Pochopil jsem dobře, že na FD3 pasuje vozík z Variny? Sedačka není špatný nápad Díky Karel 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 40.193 (?), 22.4.2010 7:57

zdravím ještě jednou,

vozík se dá připojit, protože závěs je totožný, jen je potřeba dávat pozor na celkovou váhu. On DAKR FD3 je převážně určený na sekání a při přetížení pojistný ventil v hydropojezdu přepouští tlak a nerozjedete se. Jinak jsem odzkoušel sedačku od VARI, která je bržděná (po přemlouvání mi ji na chvilku půjčil pán co má firmu na udržování zeleně a používá ji k velkému mulčovači VARI 700) No pánové paráda, nedá se tato sedačka srovnat se sedačkou od DAKRa - nemyslím to špatně aby někdo neřekl, že hned pomlouvám, ale sedačka VARI je úplně jiná konstrukce - bohužel cena je kolem 7.000,- tak nevím. Zatím pouze zajíždím motor ať si trošku sedne a pak uvidíme.Myslím si, že do první výměny oleje co se dělá po pěti hodinách by mašinka měla jen popojíždět bez velké zátěže, aby se zajel motor. Rád se podělím o nové zkušenosti. Jen bych se zeptal pána co seče valašské louky jak maže ozubaná kolečka pojezdu - co je nejlepší použít? Předem děkuji za odpověď. kvetosj@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 114.14 (?), 22.4.2010 12:45

Dobrý den,

mazání ozubených koleček? Vlasně nijak nemažu. Při sečení je dost "šťávy z trávy" a potom jenom očistím. Na zazimování jsem potřel jemně vazelínou. Pro jízdy v prachu by namazané kolečka stejně dosti trpěla; je to stroj na sečení a tam se zpravidla nepráší. Samotný fakt, že kolečka nejsou zakrytá svědčí o tom, že jejich mazání není nejdůležitější. Hlavní je hlídat olej a poslouchat motor. Časem pak napnout řemeny a řetězy pohonu bubnů a broušení žabek. Co se týče zajetí stroje - nešetřit, nejlépe si sedne při samotném sečení, kdy bude zapojeno všechno co se má točit. FD 3 je určený k sečení a to i v extrémních podmínkách a ne k bezcílnému popojíždění, jen se nebojte mu naložit - sekat a sekat. Začněte na nízké trávě, naučit se stroj ovládat a navyšujte dávky (stroji i sobě) - časové a objemové.

S pozdravem J.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 41.2 (?), 23.4.2010 7:51

Dobrý den, uvažuji o něčem podobném k sečení ve velmi členitém (terén) sadu cca 3,6 ha a několik menších pěkných rovných luk - jaak se pohybuje hodinová výkonost a spotřeba?

Moc děkuji,

ML

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 23.4.2010 9:04

Nechcete si pánové počkat na diskovku místo bubnovky k FD3? Větší záběr a menší nároky na výron. K Panteru se dodává už nyní a to má kolem 6.5 HP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.107 (?), 24.4.2010 9:05
Rádi počkáme - máš nějakou informaci kdy to bude- není dobré čekat se sekáním trávy třeba na září, to pak raději klasický buben ale včas:-) S tím hodinovým výkonem a spotřebou FD 3 máte někdo nějakou zkušenost? Moc děkuji za každou informaci, ML
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 173.179 (?), 10.1.2012 21:34

Dobrý den,

nevíte někdo zda se dá použít Dakr FD3 i na tahání vozíku s např. 200 kg nákladem do kopce cca 15°?

Kolik snese ten pojistný ventil hydropohonu?

Miko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika