co soudíte o vari pony II/A



host - 161.9 (?)
17.10.2010 13:48

Našel jsem prospekt na Vari z roku 1998, kdy se objevil Pony v sortimentu. A světe div se, je vybavený zpátečkou a je to i vidět na ovládacích madlech. Mimo jiné, mi svou konstrukcí připomíná kultivátor Joal Euro, který bal na trhu v první polovině 90. let. Ten měl také zpátečku

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 4.243 (?), 11.2.2008 13:21

Tak kdo chce převodovku nekoupí si Pony. Co ale ta spojka třeba z robota?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.0 (?), 11.2.2008 13:39

Je to tak a za VARI zaplatí ve finále 2x tolik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.9 (?), 11.2.2008 19:59

Děkuji za odpověď, přesně toto jsem chtěl vědět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.9 (?), 24.2.2008 9:39

Tak jako se vyrábí kultivátory s pohonem pojezdu v kombinaci řemen - řetěz s notorem BS, např. Intek, vyrábí se a jsou na evropském trhu k dispozici tyto kultivátory s motorem Honda, tedy s motorem, který se běžně používá na sekačkách a má jej také Vari Pony. Avšak u těchto kultivátorů výrobce uvádí 1 stupeň pro jízdu vpřed a 1 pro jízdu vzad. Motor je usazen "naležato", aby bylo možné od hřídele pohánět řemenici. Bohužel jsem nikde nenašel detaily a tak by mě zajímavo, jak je vyřešen pohon zpátečky, neboť u motorů BS je řešen od vačkové hřídel. Děkuji za kvalifikovanou odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 20.10 (?), 21.5.2018 15:24

Zpátečku by bylo možno poměrně jednoduše přidat do řemenice - dvojité třecí kolečko - spřažené s napínací kladkou napínacího kolečka tak aby pracovaly proti sobě. Dvojité kolečko musí být na volné hrazdě umístěné šikmo tak, aby se při odtažení napínací kladky natisklo mezi hnací a hnanou řemenici. upravu by musela mít i šňůra napínání spojky (napínací kladky). Ale pro šikovného montéra by to neměl být problém. Pochopitelně ale neodpadnou starosti s přenastavováním volnoběžek na kolech.

No reakce se spožděním deseti let, al etřeba se ještě někomu hodí... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.9 (?), 17.10.2010 13:48

Našel jsem prospekt na Vari z roku 1998, kdy se objevil Pony v sortimentu. A světe div se, je vybavený zpátečkou a je to i vidět na ovládacích madlech. Mimo jiné, mi svou konstrukcí připomíná kultivátor Joal Euro, který bal na trhu v první polovině 90. let. Ten měl také zpátečku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 186.80 (?), 20.9.2010 19:51

Jsem profesionální zahradník a pony IIa je naprosto bezkonfliktní tvor. Občas se sice vytřesou někjaké šroubky, ale to není velká komplikace. Stačí mít zásobu dvou druhů šroubků na chassis a je po problému. Řemen se mi dnes přetrhl po opravdu mnoha zahradách, které jsme spolu vytvořili. Dokonce i s těžkou jílovitou půdou plnnou kamenů si poradí snadno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 64.82 (?), 17.10.2010 19:13

Na tyto práce bude stroj rozhodně dostačovat a bez problému. S rotavátorem jede jak drak a poseče i nejvyšší nálet. Měl jsem tu možnost tento stroj vyzkoušet a i jako letitý uživatel Vari systému musím říct, že se jedná o velmi dobrý počin firmy. Motor Honda GCV160E N2E8 má poměrně dost síly, hlavně je spolehlivý a nenáročný, stačí pravidelně měnit filtr, svíčku a dávat kvalitní olej, pak máte vystaráno na několik let bez problémové práce. Primár je řešený klínovým řemenem, sekundár je šnekovou převodovkou (je převzatá z původní Terry T20).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika