Čínské sekačky u Mountfieldu



host - 89.1 (?)
19.3.2012 10:50
Na zkušenosti je moc brzy zatím neroste tráva a sekačky jsou novinkou. Byl jsem se tam taky podívat a vypadají hodně jednoduše(nekvalitně)za tvrdou cenu. Tam kde jiní nabizejí sekačku s pojezdem a plechovým šassi dostanete plastovou sekačku bez pojezdu s pochybným motorem. Raději bych počkal na názory a nebo rovnou šel jinam
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 144.210 (?), 16.3.2012 19:27, zobrazeno: 16512x

Dnes jsem se byl podívat po dlouhém čase v prodejně u Mountfieldu a s překvapením tam na mne koukala záplava čínských výrobků včele se sekačkami a k tomu za vysokou cenu vzhledem k platovému šassi, malému záběru a pochybnému zpracování. Má někdo s těmito sekačkami zkušenosti?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 89.1 (?), 19.3.2012 10:50
Na zkušenosti je moc brzy zatím neroste tráva a sekačky jsou novinkou. Byl jsem se tam taky podívat a vypadají hodně jednoduše(nekvalitně)za tvrdou cenu. Tam kde jiní nabizejí sekačku s pojezdem a plechovým šassi dostanete plastovou sekačku bez pojezdu s pochybným motorem. Raději bych počkal na názory a nebo rovnou šel jinam
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 2.73 (?), 19.3.2012 19:39

Ten pochybný motor je od GGP?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 52.1 (?), 22.3.2012 12:43
Motory GGP se vyrabi v číně to ví každý. Také jsem se podíval na jejich nabídku a je pravda že čínských stroju je tam dost At už od GGP, Ikry, či Atiky. Všechny tyto firmy sice také vyrábí, ale postupně se stávají jen velkým dodavatelem a skladem pro čínskou výrobu. Výroba v unii je totiž strašně drahá
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.77 (?), 22.3.2012 15:06

Zdravím, právě jsem rovnal klikovku na GGP, olověná by byla snad pevnější. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 2.73 (?), 7.5.2012 18:30

Sám technik od Mountfieldu mi říkal, že motory GGP nebrat. Mám třeba ale sněhovou frézu s motorem ZongShen od roku 2008 a motor až na výměnu čínské svíčky za Brisk funguje OK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 171.190 (?), 5.5.2012 12:22

Já jsem si koupil sekačku, kterou označují EP414G - jejich "obvyklá" cena je 5.490, v předsezónní slevě za 3.990 Kč.

Já jsem za ní dal 3.490 Kč (bez jakékoliv slevy nebo akce), bylo to v Bauhausu pod značkou Hurricane HB39 a mimo černého plastu místo červeného je naprosto stejná...

A spokojenost? Trávu v pohodě poseká a to je v podstatě jediné, co od sekačky očekávám - takže já jsem zatím spokojený. Zatím jsem s ní sekal 2x.

Petr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 62.146 (?), 8.5.2012 18:55

Ono jde o to aby jste se sekačkou mohl sekat třeba 10 tel. Je sice hezké, že seká ale za půl roku může být rozpadlá.

Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 171.190 (?), 10.5.2012 22:53

Nebo také může sekat ještě po 15 letech...

Přece není možné tvrdit, že když jde o čínský motor, že automaticky nic nevydrží - tato malá sekačka je stejně určená na sekání malých ploch a několikatisícimetrovou zahradu by s tím sekal jenom blázen. V mém konkrétním případě se jedná o sekání cca 300m2.

Na větší plochu mám nyní čtvrtým rokem větší sekačku s motorem Briggs a paradoxně musím říct, že i čínské motory mohou být v něčem lepší - minimálně z pohledu doplňování benzinu je lepší ta sekačka s motorem GGP, protože dolít do nádržky u motoru Briggs benzín přímo z plného kanystru, je zcela nemožné díky nízko položené nádržce - tedy možné to je, ale palivo skončí nejen v nádrži.

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika