Benzinový vyžínač



host - 84.188 (?)
1.8.2008 10:12

Od vyžínače MTD 700 utíkejte, co Vám nohy stačí!

Mám ho zahozený v koutě dílny - je to velmi špatně zkonstruovaný krám!!! Dole u žací hlavy je jen třecí ložisko, plastová hlava se proto přehřívá a následně dochází k jejímu změknutí a ustřihnutí. Cena tohoto nesmyslného plastového výlisku se rovná 1/4 ceny celého stroje.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 19.114 (?), 6.7.2008 17:27, zobrazeno: 10143x

Mám zahradu cca 400 m čtverečných rozčleněnou na 11 teras, břehy jsou zatravněné. V trávě máme zasazené keříčky. Doposud jsem terásky sekal srpem, asi 2x měsíčně. Rád bych změnil způsob sekání, ale nevím jaká značka sekačky a typ by byl nejvhodnější. Podle mého názoru bych chtěl používat benzinový vyžínač, pokud možno co nejlehčí a nejméně, s malou šířkou sečení. Výše investice cca do 5000,- Kč.

Velmi rád se nechám poučit od lidí, kteří s vyžínači pracují již delší dobu. Díky předem za rady. Pavel

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.114 (?), 8.7.2008 20:33

Tak chlapi nestyďte se a poraďte!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 8.7.2008 21:30

Asi bych nevolil v případě teras a složitějšího manévrování U rokojeť, ta je vhodná na plochy, kde vzpřímeně sečete, bez komplikací v manévrování a máte dost prostoru. Výkon stačí 1 kW, nebo kolem této hodnoty a antivibrační systém. To je takový základ, podle toho, co Vás osloví se dá vybírat - porovnávat. Takto je to rozptyl na hodně značek a zvrtne se to tak, že budete opět na začátku.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.114 (?), 9.7.2008 18:58

Díky za názor. Já jsem nyní našel v tom obrovském množství různých značek a typů jeden, který by mi snad mohl vyhovovat. Je to Homelite 26 SJS za cca 4 400,-Kč. Jedině so mě znepokojujue je malý výkon 0,65 kW. Má někdo zkušenosti s tímto strojem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.40 (?), 1.8.2008 9:43

Dobrý deň. Predávam zn HOMELITE. Rád by som Vám doporučil stroj MTD 600, alebo700. Má lepší výkon/0,7 kw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 84.188 (?), 1.8.2008 10:12

Od vyžínače MTD 700 utíkejte, co Vám nohy stačí!

Mám ho zahozený v koutě dílny - je to velmi špatně zkonstruovaný krám!!! Dole u žací hlavy je jen třecí ložisko, plastová hlava se proto přehřívá a následně dochází k jejímu změknutí a ustřihnutí. Cena tohoto nesmyslného plastového výlisku se rovná 1/4 ceny celého stroje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 144.40 (?), 1.8.2008 10:45

prepáčte, ale chcel som len poradiť.Predávam to 10 rokov, ale vyžínač s odstredivou spojkov a s ložiskom v tejto triede som ešte nemal v servise.Už som sa stretol s podobnou poruchou ale ten zákazník mal 3 he záhradu a to je trošku moc na vy žínač.nie? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.188 (?), 1.8.2008 11:02

S podobnou "argumentací" mi odmítli uznat záruční opravu, navíc žvanili cosi o přetížení a namotané trávě - ani jedno nebyla pravda. Kluzné uložení bovdenu se přehřívá i při provozu bez žací hlavy, naprázdno, a i po důkladném namazání vazelínou na homokinetické klouby - ovšem tohle nikdo nechtěl slyšet. Moje ochota dohadovat se se servisním technikem s IQ tykve má svoje meze, takže jsem vyžínač oželel a zapřisáhl se, že to byl první a poslední výrobek značky MTD, který jsem koupil.

O spojce nemluvím, ale vyžínače jiných značek v této cenové kategorii kuličkové ložisko mají (např. Homelite, Al-Ko). Stačí se dobře podívat.

Bohužel, chybami se člověk učí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.40 (?), 1.8.2008 11:19

OK.Beriem to.Servis sa k Vám nezachoval správne.Pre dobré meno by som Vám ho vymenil.Ale bohužial oni asi majú záujem iba o predaj a nie o dobré meno. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika