Benz. sekačka motor Honda či Briggs & Stratton?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 166.96 (?) 
4.9.2016 20:12

Máte naprostou pravdu. Idyž i Honda má své mouchy, ale není jich tolik jako u nových Briggsů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 16.118 (?), 4.9.2016 20:33
Áno nič nie stopercentné len Honda má dlho tie motory lepšie ako nové Brigs Straton
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.254 (?), 4.9.2016 21:06
Musím uznat, že ty hondy jsou tak 10let napřed :).Uvážím-li, před kolika lety jsem měl 160GCV-čko, tak je to bomba, kterou nebylo třeba nahrazovat.Dnes mám hondu 190GCV a 190B&S a oba jsou dobrý, jen honda má spolehlivější starty a zdá se kultivovanější, ale to se dá od hondy čekat, překvapením by bylo, kdyby to tak nebylo :).Mám raději silnější motory a pokud je možnost volby, volím hondu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.118 (?), 4.9.2016 21:50
Veru tak honda ma len jediny problem euro benzin taký japonci nemajú
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.145 (?), 4.9.2016 23:59
Kdyby to byla přednost, už ho japonci mají :).Ale nenechme se mýlit, biosložkový benzín nový briks osmistovkové řady taky nemusí, už to není odolný americký všežrout, s karbecem dokáže vypéct úplně stejně, jestli máte na mysli toto.Už jsem se naučil krmit maloobjemy (do 200ccm, do 60ccm už dávno) tzv.prémiovým benzínem a mám klid, nevím co je vyndaný karbec, někdy to zapomenu i přes zimu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Otan - (30) - 150.3 (?), 2.5.2016 9:28

Ano, protože sekání je doménou manželky, tak jedině se startérem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 11.123 (?), 1.5.2016 19:19
Stiga?U stigy máte dojem, že dostanete víc než zaplatíte.Mají poměrně velký a ucelený výběr sekacích strojů a využívají nejnovější technologie.Taky se v levnějších modelech nevyhnuli globalizaci, např. plotostřihy, nebo nejlevnější modely sekaček, ale dostupnosti dílů a rozsáhlým servisem je to jedna z TOP fungujicích značek.Využívají ve svých strojích osvědčené motory a kvalitní komponenty.Zkušenost s ní mám přes 10let-u sekaček žádná výtka, vše splňují k čemu byly zakoupeny, jak hobby 48 na 400m2,tak poloprofi 50cm v Al na 900m2,tak profi 55 v Al na 1000m2.Jen cepák k rideru by mohl být masivnějši, už jsem ho vyztužoval, ale po těch mých hektarech, zezačátku rajtung, než se pozemek sekánim zkultivoval, budiž.Rider nemá ani jeden klíňák vyměněň a to má 1500mth, vše původní.Drtič válcový je taky dobrý pracant.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 89.197 (?), 1.5.2016 20:32

Ptal jsem se jen tak mimochodem na nové BS motory technika v servise..nevím co je na tom pravda, ale oproti starším je na nich prý šetřeno materiálem..prý pokud chytím nožem kořen, neskončí to ohlou hřídeli, ale praskne celý blok. Jiný prodejce si povzdechl, že karburátory u těch nových jsou plastové..krouťák mají lepší než ty starší. 

Taky se dívám na novou sekačku..chtěl bych hlinikový skelet. Stiga má řadu trubo power, ale s novými motory BS a plastovými koly. Ale např. v Holandsku se dá tato stiga koupit s motorem Honda a hliníkovými koly. Tu bych bral.

Proto mám v hledáčku ještě značku Dolmar a jejich sekačky s AL skelety. Jsou tam různé kombinace motorů, bohužel Honda jen v kombinaci s více rychlostní převodovkou a té se bojím. Jinak cenově to vychází líp něž Stiga a hliníkové kola jsou standardně u těchto jejich 4 modelů. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.112 (?), 1.5.2016 20:45
Sekačku dělá motor skelet a podvozek. Ano praskne blok. Honda je lepší, já seču Stigou s B&S neboť jsem ji měl za dobrou cenu od firmy. Další sekačka bude s motorem Honda a třeba nálepkou Stiga.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.6 (?), 1.5.2016 21:16

Hliníkové Dolmary se vyrábější na stejných linkách jako STIGA v GGP, není to žádné tajemství. Sortiment vysoce kvalitních motorových pil a křovinořezů doplnili pěknými a velmi dobře fungujícími sekačkami, proč ne? Určitě se ty modely vyplatí zařadit do hledáčku.

Jen pro info - karbece jsou plastové u řad 400-600E, 700DOV a vyšší mají těleso z lehké slitiny.

Stiga má model pro náročné - Turbo 55 Sv s motorem BS 850. Má hliníková kola i skelet a u nás se běžně prodává. Je to léty osvědčený model s vynikajícím motorem, variátorem a robustní stavbou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika